پرینتر کارت PVC

پرینتر کارت PVC

پرینتر کارت PVC یک نوع پرینتر کارت پلاستیکی یا پی وی سی است. پرینتر کارت PVC برای کارت شناسایی، کارت اعتباری، انواع کارت تخفیف و سایر موارد استفاده می‌شود.

* پرینتر کارت PVC

پرینتر کارت PVC یک نوع پرینتر کارت پلاستیکی یا پی وی سی است که برای ساخت و تولید کارت شناسایی، کارت اعتباری، انواع کارت تخفیف و سایر موارداستفاده می‌شود.

* مزایای پرینتر کارت PVC

پرینتر کارت PVCپرینترهای چاپ کارت PVC پرینتر کارت PVC از استحکام و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند و امکان استفاده مداوم و مطمئن را دارند. این نوع از پرینترها توانایی چاپ همزمان دو کارت را دارند و تمامی مسیرهای ورودی و خروجی آن قابلیت دسترسی هستند؛ بنابراین تعمیر و نظافت آن به راحتی انجام می­شود.

پرینتر چاپ کارت PVC هوشمند بوده و قابلیت پردازش چند کارت به صورت همزمان را دارند و می­توانند به صورت مداوم و طولانی مدت چاپ کنند. همچنین این دستگاه توانایی چاپ یک رو و چاپ دو رو را دارند.

پرینترهای کارت PVCمی‌توانند از کارت‌های ساده گرفته تا کارت‌های امنیتی مهم چاپ کنند که نیازهای شخصی و سازمانی تعیین کننده نوع عملکرد آنهاست. عوامل مختلفی در انتخاب پرینترها و نوع کارت تأثیرگذار است، این عوامل عبارت‌اند از:

 • چه تعداد کارت باید در طول سال چاپ شود؟
 • آیا کارت چاپ شده باید یک‌طرفه باشد یا دوطرفه؟
 • آیا این کارت به‌منظور جذب مشتری صادر می‌شود یا فقط یک کارت شناسایی است؟
 • ازلحاظ امنیتی چه ویژگی‌هایی از این کارت انتظار دارید؟
 • چاپ بارکد و نیاز به آن
 • رمزهای مغناطیسی و گذرواژه‌های دیجیتالی
 • داشتن هولوگرام
 • رمزگذاری کارت‌های هوشمند.

*انواع پرینترهای کارت PVC

پرینترهای کارت PVCازلحاظ نوع چاپ و محل چاپ به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که هرکدام از آنها به هدف خاصی تولید می‌شوند. این نوع از پرینترها عبارت‌اند از:

 • پرینترهای چاپ کارت PVCیکرو

این نوع از پرینترها برای چاپ کارت دانشجویی، کارت‌های دفتری،پرینتر کارت PVCکارت شناسایی پرینتر کارت PVCکارکنان و امثالهم استفاده می‌شود و معمولاً خصوصیات متفاوتی برای آنها در نظر گرفته می‌شود. برخی از این کارت‌ها صرفاً ساده بوده و برخی نیز کاملاً امنیتی هستند. چاپ کارت PVC توسط پرینتر PVCیکرو هزینه بالایی ندارد و کیفیت ظاهری مناسبی دارد.

 • پرینترهای چاپ کارت PVCدو رو

پرینتر چاپ کارت PVC دو رو کاربرد بیشتری نسبت به پرینتر تک‌رو دارد و از آن برای کارت‌هایی مانند کارت اعتباری، کارت هدیه، کارت تبلیغات و کارت‌های شناسایی پیچیده استفاده می‌شود. کارت‌های چاپ شده توسط این دستگاه ملاحظات ظاهری بسیاری دارند و فروشگاه‌های سعی می‌کنند با طراحی زیبای این کارت‌ها حسن نیت خود را به مشتریان نشان دهند.

 • پرینترهای چاپ کارت PVCبا نوشته برجسته

مکانیسمپرینتر کارت PVC عملکرد پرینترهای کارت برجسته پرینتر کارت PVCبر اساس حرارت می‌باشد؛ به‌طوری‌که با اعمال حرارت به کارت PVC، نوشته مورد نظر ایجاد می‌شود. این نوع از کارت‌ها پایداری بالایی دارند و هزینه چاپ نسبتاً مناسبی دارند. ترجیح داده می‌شود که کارت‌های با طول عمر طولانی با این روش تولید شوند.

 • پرینترهای چاپ کارت PVCبا لایه لمینت

این نوع از پرینترها با استفاده از کشیدن لایه لمینت بر سطح کارت ایجاد می‌شود و کارت تولیدی از جلای مناسبی برخوردار است. این نوع از کارت‌ها دوام بالایی در برابر حرارت ندارند و بهتر است در برابر نورد مستقیم آفتاب قرار نگیرند.

 *مکانیزم چاپ پرینتر کارت PVC

به‌طورکلی سه نوع پرینتر کارت PVC وجود دارد که از مکانیزم‌های مختلفی برای چاپ کارت استفاده می‌کنند: چاپ پاشش رنگی (dye-sublimination printing)، چاپ تصویر معکوس (reverse-image printing) و چاپ جوهرافشان (inkjet printing).

 چاپ پاشش رنگی

چاپ پاشش رنگی یکی از رایج‌ترین تکنولوژی استفاده شده در پرینترهای کارت PVC است که تصاویر به‌صورت مستقیم و به کمک پاشش رنگ بر روی کارت پلاستیکی ایجاد می‌شوند. این فرایند شامل گرم کردن یک نوار مخصوص چاپ رنگی بر سطح چاپگر است که در نهایت بر سطح کارت قرار گرفته و توسط اعمال فشار تصویر مورد نظر ایجاد می‌شود.

 چاپ تصویر معکوس

در روش چاپ تصویر معکوس، ابتدا تصاویر مورد نظر بر روی یک فیلم چاپ می‌شوند و سپس با اعمال فشار و حرارت بر روی کارت PVC قرار می‌گیرد. درواقع در این روش چاپ اصلی بر روی نوار مخصوص انجام می‌گیرد و سپس به‌صورت غیرمستقیم به روی کارت منتقل می‌شود.

این نوع از چاپ باکیفیت بسیار بالا انجام می‌شود و مکانیسم اصلی آن مخصوص چاپ بر روی سرامیک است. نقش ایجاد شده با کمک این روش از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است و معمولاً نقصی در تصاویر یا نوشته‌ها به وجود نمی‌آید.

 چاپ جوهرافشان

سیستمپرینتر کارت PVC استفاده از چاپ جوهرافشان پرینتر کارت PVC در ابتدا برای میزهای رومیزی استفاده می‌شد و به علت سهولت استفاده و کیفیت مناسب به‌سرعت فراگیر شد. امروزه از چاپ جوهرافشان برای چاپ بر روی کارت PVC استفاده می‌شود. این نوع از کارت‌ها تأثیر خاصی از آب و مواد شیمیایی نمی‌گیرند و کیفیت بسیار خوبی دارند.

در حال حاضر شرکت‌های بسیار معروفی در زمینه تولید پرینترهای کارت PVC جوهرافشان فعالیت دارند که یکی از محبوب‌ترین آنها شرکت فارگو الکترونیک (Fargo Electronics) است که پرینترهای باکیفیت و مطمئن به بازار عرضه می‌کند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید