نکاتی درباره رمزگذاری انواع کارت‌های PVC هوشمند

نکاتی درباره رمزگذاری انواع کارت‌های PVC هوشمند

بزرگ‌ترین مزیت کارت‌های هوشمند قابلیت رمزگذاری آنهاست که به کاربران اجازه می‌دهد با خیال راحت داده‌های خود را در این کارت‌ها ذخیره کنند.

در صورتی‌که نیاز به یک کارت اعتباری یا یک کارت شناسایی برای کسب و کار خود دارید و قصد دارید اطلاعات خود را در این کارت‌ها وارد کنید، گزینه‌های متعددی برای رمزگذاری آنها وجود دارد. بهترین روش انتخابی برای ذخیره‌سازی داده‌ها، به نوع اطلاعاتی که در کارت ذخیره می‌کنید و همچنین نحوه استفاده شما از آن کارت بستگی دارد.

بزرگ‌ترین مزیت کارت‌های هوشمند قابلیت رمزگذاری آنهاست که به کاربران اجازه می‌دهد با خیال راحت داده‌های خود را در این کارت‌ها ذخیره کنند. امروزه تجهیزات و نرم افزارهای مختلفی برای رمزگذاری وجود دارند که هر کدام از تکنیک خاص خود برای این کار استفاده می‌کنند.

برای رمزگذاری و هوشمند سازی  کارت‌های PVC    راه‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام از آنها منجر به تولید یک نوع خاص از این کارت‌ها می‌شوند. انواع کارت‌های PVC هوشمند عبارتند از: کارت‌های دارای بارکد، کارت‌های دارای نوار مغناطیسی، کارت‌های دیجیتالی و کارت‌های دارای تراشه تماسی و بدون تماس.

*کارت‌های دارای بارکد

کارت‌های دارای بارکد به راحتی و با استفاده از پرینترها یک بعدی معمولی قابل ساخت هستند. برای استفاده از این کارت‌ها فقط به یک نرم افزار شناسایی بارکد نیاز دارید که بتواند به طور یک بعدی یا دو بعدی اقدام به چاپ بارکد کند. ایجاد بارکد توسط پرینترها کاری ساده بوده و نیاز به تکنولوژی پیچیده خاص ندارد.

 بارکد ساده‌ترین روش رمزگذاری است  و کاربرد وسیعی نیز دارد. برای ایجاد بارکد نیازی به ارتقا سیستم چاپگر نیست و حتی لازم به تغییر کارت PVC نیز نیست. معمولاً از کارت‌های دارای بارکد برای کارت تخفیف فروشگاه‌ها، کارت تردد کتابخانه و یا کارت شناسایی دانشجویان و دانش‌آموزان استفاده می‌شود.
کارت های دارای بارکد

*کارت‌های دارای نوار مغناطیسی

استفاده از نوار مغناطیسی یک گزینه محبوب و آسان برای ذخیره داده‌ها در کارت است. برای رمزگذاری یک کارت مغناطیسی، شما یک چاپگر ID با یک ماژول رمزگذار مغناطیسی احتیاج دارید، این ماژول رمزگذار مغناطیسی یک نرم افزار است که به کمک آن می‌توانید داده‌ها را کپی کنید و کارت‌های مغناطیسی را پر و خالی کنید.

به طور کلی دو نوع نوار مغناطیسی وجود دارد: نوار HiCo و نوار LoCo. کارت‌های HiCoاز لحاظ امنیتی در سطح بالاتری برخوردار بوده و دوام مغناطیسی بالاتری دارند. این کارت‌های قابلیت رمزگذاری بلند مدت را دارند و از آنها برای   کارت‌های اعتباری   و کارت‌های پرداخت غیرنقدی استفاده می‌شود.

اما کارت مغناطیسی LoCo از دوام مغناطیسی کمتری برخوردار است و در پروژه‌های کوتاه مدت به کار می‌رود. این نوع از کارت‌ها قابلیت رمزگذاری و استفاده مجدد را دارند و می‌توان از آنها به عنوان کلید هتل استفاده کرد.
کارت های نوارمغناطیسی

*کارت‌های دیجیتالی

کارت‌های دیجیتالی یک نوع از  کارت‌های PVC  هوشمند  است که قابلیت برقراری ارتباط با دستگاه گیرنده را دارد و می‌توان از آن برای کنترل دسترسی استفاده کرد. کارت‌های دیجیتالی باید قبل از رمزگذاری به یک دستگاه تأمین کننده انرژی تجهیز شوند تا امکان برقرای ارتباط آنها بیشتر شود و از طرفی مانع از کپی اطلاعات کلیدی و هک شدن آن شوند.

این نوع کارت PVC را می‌توان با چاپگرهای ساده ایجاد کرد و انواع مختلفی نیز دارند. برخی از آنها ضخیم‌تر هستند و برخی نیز تاشو هستند.
کارت های هوشمند

*کارت‌های دارای تراشه تماسی و غیرتماسی

این نوع از کارت‌های مجهز به یک تراشه هستند و به طور ویژه برای کارت‌های پرداخت الکترونیکی محبوب هستند. کارت‌های دارای تراشه را می‌توان با استفاده از  پرینترهای مجهز به رمزگذار کارت هوشمند  تولید کرد. این رمزگذار یک نرم افزار است که اطلاعات تراشه را می‌خواند و می‌توان با استفاده از آن اطلاعات تراشه را خالی و مجدداً رمزگذاری کرذ.

دو نوع از این کارت‌ها وجود دارد: کارت‌های بدون تماس که فقط باید در محدوده خواندن دستگاه گیرنده قرار گیرند و از این طریق ارتباط آن با دستگاه برقرار شده و نیازی به لمس دستگاه نیست. کارت‌های تماسی که باید به طور مستقیم ارتباط بین کارت شناسایی و دستگاه گیرنده برقرار شود. هر دو نوع این کارت را می‌توان با استفاده از پرینترهای کارت شناسایی چاپ کرد و بهتر است از تکنیک چاپ معکوس برای آن استفاده شود.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید