چرا باید از کارت‌های PVC استفاده کنیم؟

چرا باید از کارت‌های PVC استفاده کنیم؟

کارت های PVC قابلیت های منحصر به فردی دارند که استفاده از آنها می تواند امتیازات بسیاری به همراه داشته باشد.

اگر به کیف مدارک خود نگاهی ساده بیاندازید، یا کارت‌های بانکی، شناسایی و کارت تخفیف برخی از شرکت‌ها را دیده باشید، متوجه خواهید شد که کارت‌های PVC نقش‌های بسیار وسیع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید در زندگی شما دارند. کارت ملی هوشمند، کارت پایان خدمت و گواهینامه رانندگی تنها سه مورد از کاربردهای کارت‌های PVC هستند که به‌طور روزانه و مکرر با آنها سروکار دارید. نکته دیگری که در مورد این کارت‌ها شاهد خواهید بود، به مدت زمان انقضاء آنها برمی‌گردد که همه آنها برای زمان‌های بیش از 10 سال تدارک دیده شده‌اند.

اما شاید برای شما نیز جالب باشد که به چند سؤال در مورد این کارت‌های PVC پاسخ داده شود. آیا طول عمر این کارت‌ها و استحکام آنها با تاریخ انقضاء آنها همخوانی دارد؟ آیا توانایی نگهداری اطلاعات به مدت بیش از 10 سال را دارند؟ آیا به‌مرورزمان می‌توان اطلاعات آنها را تغییر داد؟ آیا اطلاعات ذخیره شده در کارت‌های PVC ایمن هستند؟ آیا امکان شخصی‌سازی سطح این کارت‌ها وجود دارد؟ پاسخگویی به این سؤال‌ها و همچنین توجه به جزئیات کارت PVC شرایطی را فراهم می‌آورد که دلیل استفاده از این کارت‌ها را درک کنید.

در ادامه بخشی از مزایای کارت‌های PVC و تأثیر این مزایا بر انجام بهتر قابلیت آنها را ذکر خواهیم کرد و برای هرکدام از این مزایا یک نمونه ذکر خواهیم کرد.

* کارت‌های PVCیا کارت‌های کاغذی

کارت‌های PVC مزایای قابل توجهی دارند که هر کدام از این مزایا می‌تواند قابلیتی به کارت اضافه کند، اما هنوز هم بسیاری از شرکت‌ها تمایل به استفاده از کارت‌های کاغذی دارند و برای اهداف خود از کارت‌های PVC استفاده نمی‌کنند. هنگام استفاده از کارت باید اهداف مشخصی را در نظر داشته باشید و با توجه به اهداف خود نوع کارت را انتخاب کنید. درواقع اگر هدف شما از کارت، کوتاه مدت و موقتی باشد، مانند بلیت‌های تک سفره مترو، بهتر است از کارت‌های کاغذی استفاده کنید.

اما اگر مایلید که کارت شما برای مدت طولانی در دست مشتری باشد و اهداف بلندمدت و کوتاه مدت خود را با توجه به آن در نظر گرفته‌اید، خرید  کارت PVC  بهترین گزینه است. کارت‌های PVC می‌توانند خصوصیات مغناطیسی داشته باشند و اطلاعات هویتی و مالی فرد را داشته باشند، اطلاعات این کارت‌ها را می‌توان تغییر داد و از طرفی امنیت اطلاعاتی آنها بالاست. درنتیجه برای پروژه‌های بلندمدت خود بهتر است از کارت PVC استفاده کنید.

ماده PVC بسیار پرکاربرد است و تقریباً می‌توان آن را به هر شکل، اندازه و رنگ تولید کرد. محبوبیت کارت‌های PVC عمدتاً به خاطر انعطاف‌پذیری و دوام آنهاست. از طرفی پرینترهای کارت PVC می‌توانند طرح‌ها و نوشته‌های دلخواه شما را ایجاد کنند و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌ها اکنون به کارت‌های PVC علاقه دارند. پس اگر از داشتن کارت‌های کاغذی پشیمان شده‌اید با فرزان کارت آسیا همراه باشید و با  قابلیت‌های کارت PVC بیشتر آشنا شوید.

* طراحی جذاب

اغلب مردم طراحی دکوراسیون و شیک بودن آن را به عنوان سطح کسب و کار شما می‌دانند و طراحی کارت‌های شناسایی  شما می‌تواند امتیاز ویژه‌ای محسوب شود. به‌عنوان‌مثال مشاغل پزشکی یا موارد مربوط به آن ترجیح می‌دهند که از طراحی دورنگ استفاده کنند. از سوی دیگر، شرکت‌هایی مانند هتل‌ها، کسب‌وکارهای لوکس یا بوتیک‌ها از رنگ‌های تضاد استفاده می‌کنند و طرح‌های طلایی ایجاد می‌کنند.

کارت‌های PVC این توانایی را به شما می‌دهند که طرح‌های جذاب و دلخواه خود را ایجاد کنید و کیفیت، چاپ رنگ مختلف و طرح‌های غنی برای کارت خود بسازید. درواقع شما می‌توانید پرینتر کارت   PVC مناسب انتخاب کنید و طراحی کارت خود را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که خرید پرینتر کارت PVC تابع عوامل مختلفی است که می‌توانید سایر مطالب فرزان کارت آسیا را مطالعه فرمایید.

* تنوع در استفاده

کارت‌های پی‌وی‌سی را می‌توان در بسیاری از شرایط مختلف به دلیل دوام و توانایی ارائه گرافیک با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد. این کارت‌های ممکن است که فقط جلوه بصری داشته باشند و مانند بسیاری از کارت‌های تجاری صرفاً برای تبلیغ و معرفی استفاده شوند، اما برخی دیگر از آنها قابلیت مطابقت با تجهیزات مختلف را دارند (مانند دستگاه‌های RFID).

نوارهای مغناطیسی، تراشه‌ها و تگ‌ها باعث می‌شوند کارت PVC قابلیت انجام کارهای مغناطیسی را داشته باشد و بنابراین در طیف وسیعی از فعالیت‌ها استفاده می‌شوند. کاربرد هرکدام از کارت‌های PVC منوط به قسمت دیجیتالی است که در آن به کار برده می‌شود.

* تولید کارت‌های PVCسازگار با محیط زیست

کارت‌های کاغذی سازگاری مناسبی با محیط زیست دارند و مشکلات کمتری نسبت به کارت‌های PVC قدیمی ایجاد می‌کردند. اما با ظهور کارت‌های PVC سازگار به محیط زیست تحول عظیمی در استفاده از این کارت‌ها رخ داد و تقریباً بیشتر جوامع به استفاده از این کارت‌های تمایل نشان داده‌اند. اگر مایلید که کسب و کار شما با محیط زیست سازگار باشد، خرید کارت PVC سازگار با محیط زیست می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

* کارت‌های مجاورتی و تحول بازار

کارت‌های مجاورتی انواع مختلفی دارند و قابلیت‌های بسیاری دارند. این کارت‌ها که به عنوان کارت‌های هوشمند شناخته می‌شوند می‌توانند چند کار مختلف را به صورت هم‌زمان انجام دهند. کارت‌های مجاورتی به دو شکل استفاده می‌شوند. این کارت‌های با به صورت تماسی هستند و باید با دستگاه RFID تماس داده شوند، یا به صورت غیر تماسی هستند و امکان خواندن اطلاعات آن از فاصله دور وجود دارد.

 در کارت‌های تماسی کارت باید بر روی دستگاه گیرنده قرار گیرد، یا کارت به داخل دستگاه کشیده شود و عمدتاً از فرکانس کوتاه یا LF هستند. اما در  کارت‌های غیر تماسی  ، فرکانس استفاده شده از نوع فرکانس فوق‌العاده بالا یا UHFبوده و اطلاعات کارت از فاصله دور خوانده می‌شود.

البته کارت‌های PVC از لحاظ ماندگاری خصوصیات مغناطیسی به دو دسته دیگر نیز تقسیم می‌شوند. برخی از این کارت‌ها توانایی نگهداری اطلاعات به صورت بلندمدت را دارند و به کارت‌های HiCo معروف هستند و در کارت‌هایی مانند کارت ملی یا گواهینامه رانندگی استفاده می‌شوند. اما دسته دیگر این کارت‌ها اطلاعات را برای مدت کوتاهی حفظ می‌کنند و به عنوان کارت‌های LoCo شناخته می‌شوند. این کارت‌های PVC به عنوان کلید مغناطیسی هتل‌ها کاربرد دارند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید