زلزله خوزستان؛ گردش نگرانی در نقاط مختلف ایران

زلزله خوزستان؛ گردش نگرانی در نقاط مختلف ایران

زلزله ای به بزرگی 4 ریشترامروز شهرگوریه خوزستان را لرزاندوتاکنون 25 زلزله دیگر رخ داده است.پدیده زلزله از چندوقت اخیر به طورمکررشهرهای مختلف ایران را می لرزاند.

زلزله‌ های متوالی از بامداد امروز چندین بار شهرهای مختلف استان خوزستان را لرزاند و باعث ایجاد موجی از نگرانی و تشویش بین اهالی این استان شده است.

به گزارش واحد خبریفرزان کارت آسیافرزان کارت آسیافرزان کارت آسیا، از بامداد امروز شنبه شهرهای مختلف خوزستان از جمله شهر گوریه چندین بار لرزیدند و مردم این شهرها را از ترس به خیابان‌ها کشاند. در طی امروز بیش از 25 بار شهر گوریه در استان خوزستان دچار حادثه شده است که بیشتر آنها بین 3 و نیم ریشتر تا 4 ریشتر بوده‌اند.

با وجود اینکه زلزله گوریه و استان خوزستان چندان شدت بالایی نداشته‌اند، اما مردم این شهرها با ترس از وضعیت سایر شهرهای ایران مانند کرمانشاه و سرپل ذهاب، به سرعت از منزل خارج شده و به فضای باز پناه برده‌اند. اولین زلزله شهر گوریه ساعت 9 صبح رخ داد که بزرگی 4 ریشتر داشته و در عمق 6 کیلومتری شهر گوریه و 19 کیلومتری شوشتر (استان خوزستان) روی داد.

رویداد گوریه و شوشتر در حالی رخ داده است و تکرار می‌شود که کلیه نیروهای امدادی و هلال احمر در وضعیت آماده باش به سر می‌برند و گزارش لحظه‌ای از وضعیت زلزله و مردم ساکن آن منطقه گزارش می‌کنند. با وجود اینکه این زلزله مردم این استان را نگران کرده است، اما خوشبختانه گزارش از خسارت جانی و مالی احتمالی گزارش نشده است.

با وجود اینکه شدیدترین زلزله امروز در گوریه رخ داده است، اما شهرهای کوهبنان و هجدک کرمان و همچنین سنگ سفید و سنگان خراسان رضوی نیز زلزله‌هایی خفیف را تجربه کرده‌اند. لازم به ذکر است که پس از این اتفاق چندروز پیش در شهر ملارد و کرج هنوز هم اهالی این شهرها شب را در خیابان و در زیر چادر یا در داخل خودرو سر می‌کنند.

سازمان مدیریت بحران ضمن درخواست از مردم برای حفظ خونسردی خود و شناخت راه های مقابله با زلزله، درخواست دارد که اخبار زلزله را از مبادی رسمی دریافت کنند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید