2 جایگزین خوب برای کارت تردد در کنترل دسترسی

2 جایگزین خوب برای کارت تردد در کنترل دسترسی

کنترل دسترسی با استفاده ازتجهیزات مختلفی انجام می شودوباوجود اینکه کارت ترددمحبوب ترین وسیله در کنترل دسترسی است امامچ بندوفوب برای کنترل دسترسی استفاده می شود.

کنترل دسترسی موضوع بسیار مهمی در تأمین امنیت یک ساختمان است و اگر به کمک تجهیزات دیجیتالی و با استفاده از دستگاه‌های جدید صورت گیرد می‌تواند بسیار کارآمد باشد. اگر سیستم‌های قدیمی و فیزیکی را در کنترل تردد مراجعه کنندگان و کارکنان را کنار بگذاریم، استفاده از کارت تردد شیوه بسیار خوبی است که هنوز هم توسط بسیاری از مؤسسات و سازمان‌ها اجرا می‌شود. کارت‌های تردد سبک هستند، قابلیت‌های مغناطیسی متعددی دارند و حتی در چند سال اخیر، شرکت مایفر تمام تلاش خود را به کار گرفته است که کارت‌های مایفر غیر تماسی را برای کنترل دسترسی از راه دور به کار گیرد و تجربه قابل قبولی نیز بوده است.

با این حال، کنترل دسترسی با استفاده ازکارت‌های هوشمندکارت‌های هوشمندکارت‌های هوشمندمغناطیسی ممکن است با محدودیت‌هایی نیز همراه باشد. با وجود اینکه نقطه ضعف برای آنها محسوب نمی‌شوند، اما با توجه به راحتی کاربران و برخی شرایط کاری از گزینه‌های دیگری استفاده شده است. به عنوان مثال، حمل دائمی کارت تردد ممکن است سخت باشد و در مواردی که کنترل تردد به صورت تماسی انجام گیرد این سختی بیشتر نیز می‌شود. یکی دیگر از محدودیت‌های استفاده از کارت تردد در کنترل دسترسی به شرایط کاری سخت و آلوده برمی‌گردد که در این شرایط امکان استفاده از آنها به شکل مناسب وجود ندارد.

بنابراین، با توجه به سخت بودن استفاده از کارت تردد، در این مطلب به معرفی دو محصول مختلف خواهیم پرداخت که می‌توانند جایگزین خوبی برای کارت تردد باشند و کنترل دسترسی ایمن را فراهم آورند. پس تا انتها با ما همراه باشید!
مشاوره و سفارشات

* کارت تردد و کنترل دسترسی

کارت‌های تردد یک راه حل عالی برای انجام کنترل دسترسی کارت‌های تردد یک راه حل عالی برای انجام کنترل دسترسی کارت‌های تردد یک راه حل عالی برای انجام کنترل دسترسیمحسوب می‌شوند و استفاده از آنها بسیار ساده است. با توجه به نوع کارتی که مورد استفاده قرار می‌دهید، ممکن است مجبور شوید که آنها را به صورت تماسی، غیر تماسی یا اسکن کارت مورد استفاده قرار دهید یا حتی در برخی کارت‌های قدیمی از کشیدن کارت به داخل کارت‌خوان استفاده کنید. در مبحث کنترل تردد با استفاده از درب، باید اعتراف کرد که کارت تردد پادشاه است و هنوز هم پرکاربردترین وسیله محسوب می‌شود. کارت‌های تردد قدیمی هستند و نزدیک به سه دهه است که از آنها در کنترل دسترسی استفاده می‌شود.

کارت تردد در کنترل دسترسی

با وجود اینکه برخی قابلیت‌ها به کارت‌های اضافه شده است، اما می‌توان گفت که کارت‌ها هنوز هم کارایی بالایی دارند و محبوب‌ترین وسیله برای کنترل دسترسی هستند. با این حال، با وجود اینکه کارت‌ها را بسیار دوست داریم، باید قبول کنیم که محدودیت‌هایی دارد که استفاده از آن در برخی تجهیزات و همچنین برخی شرایط محیطی خاص محدودیت دارد. از طرفی برخی از شرکت‌ها تمایل به استفاده از روش‌های غیر تماسی در کنترل دسترسی دارند که به باطری و فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند که از عهده کارت‌های تردد خارج است. به همین دلیل فعالان حوزه امنیت و کنترل تردد دو محصول جدید عرضه کرده‌اند که می‌توانند بسیار مفید باشند: مچ‌بندهای مغناطیسی و فوب‌های دیجیتالی.

* مچ بندهای مغناطیسی و آینده کنترل دسترسی

با وجود اینکه صحبت‌هایی در مورد محدودیت‌های کارت تردد درکنترل دسترسیکنترل دسترسی کنترل دسترسیبرخی شرایط مطرح شد، برای همین شرایط مچ بندهای مغناطیسی مطرح شده‌اند که به خوبی این ضعف‌ها را پوش داده‌اند و شرایط استفاده از آنها در اماکن مختلف فراهم شده است. مچ بند مغناطیسی، یک مچ بند سیلیکونی و پلاستیکی معمولی است که به آن قابلیت‌های مغناطیسی افزوده شده است و کاربر می‌تواند با استفاده از این خصوصیات به تردد بپردازد. در واقع عملکرد مچ بند مغناطیسی همانند کارت تردد است و تنها تفاوت آنها به پوشیدن مچ بند است. البته با توجه فضای بیشتری که مچ بندهای مغناطیسی در اختیار دارند، امکان استفاده از باطری برای آنها فراهم شده است و می‌تواند فاصله بیشتری را پوشش دهد.

اما چرامچ بند مغناطیسیمچ بند مغناطیسی مچ بند مغناطیسیجایگزین خوبی برای کارت تردد است؟ برای پاسخ به این سؤال باید به جنس آن و همچنین نحوه استفاده از آن رجوع کنیم. ماده سیلیکون و همچنین پلاستیک در برابر بیشتر مواد شیمیایی مقاوم هستند و در شرایط بد آب و هوایی نیز قابل استفاده هستند. از طرفی این مچ بندها در برابر رطوبت و گرد و غبار دچار مشکل نمی‌شوند و حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند. کسانی که در شرکت‌های نفتی کار می‌کنند، یا کسانی که به حفاری مشغول هستند و حتی کسانی که به تعمیرات خودرو یا وسایل دیگر فعالیت دارند، نمی‌توانند به صورت دائمی از کارت تردد برای کنترل دسترسی استفاده کنند. در این صورت مجبور هستند که از مچ بندهای مغناطیسی استفاده کنند.

مچ بند مغناطیسی در کنترل دسترسی

* مچ بندهای مغناطیسی در چه جاهایی کاربرد دارند؟

  • مچ بندهای مغناطیسیاستخر شنا: امروزه استخرهای مدرن از قفل دیجیتال برای کمدهای خود استفاده می‌کنند و از مچ بندهای مغناطیسی برای کنترل دسترسی به آنها بهره می‌برند. کسانی که به استخر می‌روند می‌توانند به راحتی مچ بند را بپوشند.
  • مچ بندهای مغناطیسیکارهای تعمیری: اگر به یک تعمیرگاه رفته باشید و وضعیت لباس و دست تعمیرکار را دیده باشید به ضرورت استفاده از مچ بند در آنها پی خواهید برد.
  • مچ بندهای مغناطیسیدر شرایط بد آب و هوایی: رطوبت، گرد و خاک و گل باعث می‌شود استفاده از کارت تردد محدود شود و مچ بند این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون خارج کردن کارت، تردد داشته باشند.
  • مچ بندهای مغناطیسیدر حمل بار: کسانی که در انبار کار می‌کنند با دو مسئله مواجه هستند. مسئله اول تأمین امنیت انبار است و مسئله دوم تردد آسان به زمان حمل بار است. کسانی که بارهای سنگین حمل می‌کنند امکان استفاده از کارت تردد ندارند، چه گزینه‌ای بهتر از مچ بند مغناطیسی؟!
  • مچ بندهای مغناطیسیدر مدارس و کودکستان: اکثر خانواده‌ها از گم کردن وسایل توسط بچه‌های خود ناراحت هستند و ممکن است این موضوع شامل کارت تردد مدرسه نیز باشد. بنابراین مچ بند مغناطیسی از این مشکل نیز جلوگیری می‌کند.

* فوب دیجیتالی، کارت تردد در جیب!

فوب دیجیتالی وسیله دیگری است که می‌تواند جایگزین خوبی برای کارت تردد در کنترل دسترسی باشد. اگر بخواهیم فوب را با کارت تردد مقایسه کنیم می‌توان گفت که تقریباً مشابه هستند و کارایی آنها نیز یکسان است. اما در سال‌های اخیر استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتالی کوچک‌تر رواج یافته است و شرکت‌های تولیدکننده نیز به این سمت حرکت کرده‌اند. با وجود اینکه کارت تردد انتخاب بسیار خوبی هستند؛ اما به اندازه کافی کوچک نیستند و امکان مخفی کردن آنها وجود ندارد. به همین دلیل، فوب‌ها به سرعت جای خود را در کنترل دسترسی باز کردند و مؤسسات مختلف و حتی افراد شخصی نیز به استفاده از آن روی آوردند.

فوب‌های دیجیتالی را می‌توان در یک جمله ساده خلاصه کرد:کنترل دسترسی آسان کنترل دسترسی آسان  کنترل دسترسی آسان و سریع در یک ابزار کوچک. فوب‌های دیجیتالی بسیار کوچک هستند و اندازه آنها از 1 اینچ تجاوز نمی‌کند و از طرفی ضخامت آنها تنها چند میلی‌متر است. این فوب‌ها دقیقاً همان کارایی کارت‌های تردد را دارند و می‌توانند به صورت تماسی و غیر تماسی استفاده شوند. از طرفی امکان استفاده از باطری در آنها باعث شده است که قابلیت‌های بیشتری نیز در آنها گنجانده شود. استفاده از فوب‌های دیجیتالی می‌تواند مزیت بیشتری نسبت به کارت تردد داشته باشد و آن حمل ساده و امکان مخفی کردن آن است. این تجهیزات سبک هستند، قابلیت استفاده به همراه جاسوئیچی را دارند و حتی می‌توان آنها را مخفی کرد و امکان گم شدن و به سرقت رفتن آن را به حداقل رساند.

فوب دیجیتالی در کنترل دسترسی

* فوب‌های دیجیتالی در چه جاهایی کاربرد دارند؟

  • 1.فوب‌های دیجیتالی برای امکانی که در فرایند تأیید هویت خود از اسکن چهره استفاده نمی‌کنند یا سیستم چندان پیچیده و پردردسری ندارند انتخاب خوبی هستند.
  • 2.فوب‌های دیجیتالی برای مشاغلی که امکان حمل کارت تردد و یا مچ بند مغناطیسی برای کنترل دسترسی وجود ندارند انتخاب خوبی هستند.
  • 3.فوب‌های دیجیتالی اگر توسط یک باطری حمایت شوند می‌توانند به صورت غیر تماسی مورد استفاده قرار گیرند و فرد نیز نیازی به اسکن آن نداشته باشند.

* کارت تردد، مچ بند مغناطیسی و فوب دیجیتالی؛ کدام یک برای کنترل دسترسی بهتر هستند؟

شاید جواب دادن به این سؤال کمی غیرمنطقی باشد اما باید اعتراف کرد که کارت‌های تردد هنوز هم بهترین و محبوب‌ترین گزینه برای کنترل دسترسی به شمار می‌روند و امتیازات متعددی دارند که شاید بقیه تجهیزات قابل به اجرای آنها نباشند. مچ بندهای مغناطیسی و فوب دیجیتالی برای شرایط خاص و بحرانی انتخاب خوبی هستند و می‌توانند همان کارایی کارت تردد را نشان دهند، اما هنوز از طرف بسیاری از افراد جامعه مورد قبول واقع نشده‌اند.

اگر به استفاده از قفل‌های دیجیتال علاقه دارید و مایلید که کنترل دسترسی ساختمان را به کمک آنها انجام دهید، توصیه ما این است که خصوصیات این محصولات را در وب‌سایت ما مطالعه کنید. اگر هم در مورد انتخاب محصول و قیمت آنها با مشکل مواجه هستید، با ما در فرزان کارت آسیا در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید