چند اشتباه رایج در مورد خرید قفل دیجیتال

چند اشتباه رایج در مورد خرید قفل دیجیتال

خرید قفل دیجیتال باید با توجه به اصول صحیح صورت گیرد، اما بسیاری از افراد در فرایند خرید قفل دیجیتال مرتکب اشتباه می شوند و باعث لطمه به خود می شوند.

خرید قفل دیجیتال باید یک کار حساس و پیچیده دانست که بخش بسیار مهمی از امنیت ساختمان به این فرایند بستگی دارد. جالب است بدانید که بسیاری از افراد در این مرحله اشتباهاتی به ظاهر ساده و کوچک انجام می‌دهند که باعث می‌شود از استفاده از این قفل‌ها پشیمان شده و به خیال خود به شیوه‌های ایمن قبلی برگردند. این در حالی است که شرکت‌های سازنده قفل دیجیتال توصیه‌های امنیتی بسیاری در مورد آنها به مشتریان می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند که در تمامی موارد و در هر شرایطی این توصیه‌ها را عملی کنند. به همین دلیل کسانی که در انجام هر کدام از این مراحل کوتاهی کنند و فرایند خرید قفل دیجیتال را بدون رعایت نکات امنیتی پشتیبانی انجام می‌دهند، مشکلات فراوانی برای خود و شرکت‌های سازنده به وجود می‌آورند.

 زمانی که یک فرد برای خرید قفل دیجیتال اقدام می‌کند، طبیعتاً باید قبل از آن در مورد آنها مطالعات زیادی داشته و قابلیت‌های آن‌ها را به طور کامل درک کرده باشد. در ضمن استفاده از این تجهیزات امنیتی و سیستم‌های کنترل دسترسی نیاز به رعایت اصول پایه دارد که با اجرای آنها امنیت یک ساختمان به شکل چشمگیری بهبود می‌یابد. به عنوان مثال، در مورد قفل‌های دیجیتال رمزی، اگر از روز اول نصب قفل دیجیتال تا مدت زمان طولانی نسبت به تغییر رمز آن اقدام نشود، طبیعی است که به مرور زمان این اطلاعات در اختیار افراد بیشتری قرار گیرد و احتمال نفوذ به آن افزایش یابد. به همین دلیل شرکت‌های سازنده از مشتریان خود می‌خواهند که قبل از خرید قفل دیجیتال در مورد نحوه استفاده از آنها مطالعه بسیاری داشته باشند.

در این مطلب قصد داریم چند مورد از اشتباهات رایج به هنگام خرید قفل دیجیتال ذکر کنیم و نحوه مقابله با آنها را شرح دهید. پس با ما همراه باشید!
مشاوره وسفارشات

* به هنگام خرید قفل دیجیتال نیازی به امتحان کردن آن ندارید!

یکی از بدترین اشتباهاتی که به هنگام خرید قفل دیجیتال ممکن است افراد به آن دچار شود و پرتکرارترین اشتباه ممکن به شمار می‌رود، این است که خریداران با اطمینان کامل به فروشندگان و تولیدکنندگانقفل دیجیتالقفل دیجیتال قفل دیجیتالترجیح می‌دهند که دستگاه مورد نظر را در محل خرید امتحان نکنند. این افراد در توجیه کار خود عنوان می‌کنند که شرکت‌های سازنده این قفل‌ها در طول فعالیت خود به یک اعتبار رسیده اند که حاضر نیستند به راحتی اعتبار خود را مخدوش کنند. اگرچه این اظهار نظر و داشتن چنین دیدگاهی نسبت به شرکتهای سازنده بسیار ایده آل است، اما می‌تواند یک نقطه شکست محسوب شود.

تست نکردن به هنگام خرید قفل دیجیتال

فرآیند خرید قفل دیجیتال فرآیند خرید قفل دیجیتال فرآیند خرید قفل دیجیتالحساسیت بسیار بالایی دارد و به نوعی امنیت ساختمان حتی حفظ جان و مال افراد داخل ساختمان به عملکرد صحیح این قفلها برمی‌گردد. به همین دلیل اگر قفل‌های هوشمند نتوانند در موقعیت‌های مختلف عکس العمل مناسب نشان دهد ممکن است به یک فاجعه ختم شود. بنابراین، حتی شرکتهای سازنده نیز از خریداران خود می‌خواهند که قبل از نصب قفل هوشمند به شکلهای مختلف آن را امتحان کنند و کارائی آن را مورد بررسی قرار دهند. حتی در صورت امکان بخش‌هایی مانند پیچ‌های دستگاه را نیز بررسی کنید که به هنگام خرید قفل دیجیتال از باز نبودن آن مطمئن شوید.

 *عدم توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش

 باید پذیرفت شرکت‌های تولید کننده یا حتی شرکتهای عرضه کننده خدمات مربوط به قفل‌های دیجیتال در سطح کشور و حتی در دنیا محدود هستند که این موضوع باعث می‌شود ارائه خدمات به خریداران آنها با تأخیر و حتی با مشکل همراه باشد. این در حالی است که شرکت‌های معتبر تلاش می‌کنند که با تبلیغات فراوان در شهرهای مختلف اقدام به ایجاد نمایندگی برای فروش و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خود کنند. از سوی دیگر پیچیده بودن این قفلها باعث می‌شود که تعمیر کردن آنها توسط تعمیرگاه‌های عادی صورت نگیرد و در صورت ایجاد مشکل برای قفل، فرایند تعمیر با مشکل مواجه شود.

گارانتی در خرید قفل دیجیتال

 استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش به هنگام خرید قفل دیجیتال به خریدار کمک می‌کند که یک گزینه با هزینه پایین و با سطح علمی مناسب در اختیار داشته باشد و در صورت بروز مشکل می‌تواند بلافاصله به آنها مراجعه کند. داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش ضمن اینکه فرایند تعمیر دستگاه را سریع‌تر می‌کند، به خریدار کمک می‌کند که هزینه بیشتری علاوه بر هزینه خرید قفل دیجیتال متحمل نشود و با استفاده از گارانتی دستگاه قسمت های مختلف آن را تعمیر کند. بنابراین اکیداً توصیه می‌شود که از فروشندگان و سازندگان قفل هوشمند، کارت گارانتی و خدمات پس از فروش دریافت کنید.

*عدم توجه به برند دستگاه

با وجود اینکه شرکت‌های تولید کننده قفل دیجیتال معدود هستند و در سطح کشور تنها چند شرکت مانند یوکا یا سامسونگ در حال عرضه محصولات خود هستند، اما توجه به برند به هنگام خرید قفل دیجیتال اهمیت زیادی دارد و مطمئناً فرآیند خرید را تحت تأثیر قرار می‌دهد. طبیعتاً هر شرکت با توجه به برخورداری از سطح علمی و پرسنل کارآمد اقدام به تولید دستگاه‌های با ویژگی‌های منحصر به فرد می‌کند که محصول هر شرکت با شرکتی دیگر متفاوت است. همچنین بین شرکت هایی که سابقه طولانی‌تری درساخت قفل‌های دیجیتالساخت قفل‌های دیجیتال ساخت قفل‌های دیجیتالدارند، با شرکت‌هایی که تازه وارد هستند رقابت وجود دارد و این رقابت می‌تواند به سود مشتری باشد.

برند دستگاه در خرید قفل دیجیتال

حال اگر بخواهید برای خرید قفل دیجیتال اقدام کنید دو گزینه در اختیار خواهید داشت. گزینه اول اعتماد به شرکت‌های قدیمی و سابقه آنهاست که می‌تواند درصد اطمینان خرید شما را به طرز چشمگیری بالا ببرد. این شرکتها با فعالیت طولانی مدت در این حوزه به یک درجه محبوبیت بالا رسیدند که حتی ممکن است این موضوع به افزایش قیمت محصول آنها منجر شود. اما گزینه دوم رفتن به سراغ شرکت‌های تازه کار هست که احتمالاً محصولاتی با قیمت پایین‌تر و با طراحی‌های جدیدتر ارائه می‌دهند. این موضوع شاید کمک کند که بتوانید یک قفل ارزان‌تر بخرید، اما در عین حال ممکن است با ریسک نیز همراه باشد.

عدم توجه به زمان ساخت قفل

همزمان با پیشرفت تکنولوژی و کشف شیوه‌های جدید در بالا بردن امنیت ساختمان‌ها، شرکت‌های تولید کننده قفل دیجیتالی تلاش می‌کنند از این تکنولوژی‌ها در محصولات خود بهره برده و به نوعی در رقابت با سایت شرکت‌ها پیشی بگیرند. این موضوع هم می‌تواند برای مشتریان خوشحال کننده باشد و هم آنها را نگران کند. زمانی که یکقفل دیجیتالقفل دیجیتال قفل دیجیتالبا تکنولوژی جدید وارد بازار می‌شود، طبیعتاً سطح امنیتی آنها بالاتر بوده و مشتری می‌تواند اطمینان داشته باشد که به هنگام خرید قفل دیجیتال با یک محصول با درصد اطمینان بالا مواجه خواهد شد.

زمان ساخت در خرید قفل دیجیتال

 اما برای کسانی که از قفل‌های دیجیتال قدیمی استفاده می‌کنند این موضوع نگران کننده است؛ زیرا زمانی که استفاده از یک تکنولوژی بسیار قدیمی شده باشد احتمال پایین آمدن امنیت و نفوذ راحت به آن افزایش می‌یابد. به همین دلیل توصیه ما این است که به هنگام خرید قفل دیجیتال به زمان ساخت آن توجه داشته باشید و تلاش کنید جدیدترین قفل‌های موجود در بازار را انتخاب کنید.

انتخاب پیچیده‌ترین راه، بهترین راه است!

شاید بسیاری از افراد فکر کنند که استفاده از پیچیده‌ترین راه می‌تواند آنها را در برقراری امنیت بیشتر کمک کند. این دیدگاه از نگاه اول به نظر مناسب می‌رسد و حتی سازمان‌های امنیتی نیز تلاش می‌کنند که از سیستم‌های کنترل دسترسی چند مرحله‌ای مانندقفل دیجیتال رمزی، کارتی و اثر انگشتیقفل دیجیتال رمزی، کارتی و اثر انگشتی قفل دیجیتال رمزی، کارتی و اثر انگشتیاستفاده کنند. اما باید توجه داشت که استفاده از شیوه‌های پیچیده برای یک سازمان امنیتی مهم است، اما در مورد یک ساختمان معمولی و یا مسکونی نیازی به این پیاده سازی چنین روشهایی نیست و خرید قفل دیجیتال بسیار پیچیده ممکن است برای سایر اعضای خانواده مشکلاتی به وجود بیاورد.

انتخاب پیچیده ترین راه در خرید قفل دیجیتال

 در یک منزل مسکونی احتمال وجود افراد مسن و خردسال نیز وجود دارد. این افراد در مواجهه با قفلهای پیچیده دیجیتال نمی‌توانند واکنش مناسبی نشان دهند و معمولاً با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین توصیه ما این است که به هنگام خرید قفل دیجیتال به سراغ گزینه‌های چندان پیچیده نروید و قفل‌هایی را انتخاب کنید که با وضعیت کنونی شما و افراد موجود در ساختمان مطابقت داشته باشد.

همیشه از قفل‌های دیجیتال گران استفاده کنید!

  خرید قفل دیجیتال گران همانند استفاده از قفل‌های پیچیده است و نمی‌توان با قطعیت گفت که همیشه قفل‌های گرانتر وضعیت بهتری دارند. از لحاظ فنی و شرایط بازار می‌توان ادعا کرد که شرکت‌های سازنده با توجه به قابلیت‌های خود اقدام به تعیین قیمت کرده‌اند. اما در مورد استفاده از قفل دیجیتال موضوعی که از هر لحاظ اهمیت بیشتری دارد این است که کاربر بتواند بیشترین کارایی را از آن دریافت کند و در عین حال امنیت خوبی در ساختمان به وجود.

گرانترین راه در خرید قفل دیجیتال

برای خرید قفل دیجیتال سعی کنید که انتخاب خود را با توجه به وضعیت کنونی ساختمان انجام دهید و توجه چندانی به قیمت آن نداشته باشید. پس از انتخاب قفل مناسب به بررسی محصولات چند شرکت بپردازید و مناسب‌ترین آن‌ها از لحاظ قیمت را انتخاب کنید.

*  پس از نصب نیازی به اعمال تغییر در قفل دیجیتال ندارید!

آخرین موردی که ممکن است به هنگام خرید قفل دیجیتال مسئله ساز شده و برای مشتری ایجاد مشکل نند، این است که پس از نصب آن اقدامی در مورد تغییر در آن انجام نمی‌دهند. در مطالب قبلی در موردانواع قفل دیجیتالانواع قفل دیجیتال انواع قفل دیجیتالو همچنین راهنمای خرید قفل دیجیتال مطالبی عنوان شد. این قفل‌ها انواع مختلفی دارند که از سیستم‌های امنیتی متفاوتی بهره می‌برند. اما ممکن است به مرور زمان اطلاعات مربوط به آنها افشا شده و سطح ایمنی آنها پایین بیاید.

عدم تغییر در خرید قفل دیجیتال

شرکت‌های سازنده در این مورد به خریداران توصیه می‌کنند که در فاصله‌های زمانی مشخص اقدام به تغییر در وضعیت قفل کرده و شرایط امنیتی آن را مجدداً بازسازی کنند.

 البته ممکن است افراد مختلف اشتباهات دیگری در مورد شیوه‌های امنیتی این قفل‌ها مرتکب شوند و یا در فرآیند خرید قفل دیجیتال کوتاهی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به وب سایت فرزان کارت آسیا مراجعه کنید و برای سفارش قفل دیجیتال با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید