نرم افزار پارکینگ RFID و معرفی آن در فرزان کارت آسیا

نرم افزار پارکینگ RFID و معرفی آن در فرزان کارت آسیا

نرم افزار پارکینگ RFID به شکل های مختلفی باعث بهبود امنیت پارکینگ می شود و می توان کنترل تردد و کنترل دسترسی را به کمک نرم افزار پارکینگ RFID انجام داد.

اگر احساس می‌کنید که برای یک پارکینگ خصوصی یا یک پارکینگ عمومی به دنبال سیستم کنترلی می‌گردید، نرم افزار پارکینگ RFID می تواند به خوبی این وظیفه را برعهده داشته باشد. نمونه های مختلفی از اتوماسیون ها و تگ های RFID در فروشگاه ما موجود است که امکان استفاده همزمان از آنها وجود دارد.  

این نرم افزارها با کمک دستگاه‌های گیرنده و همچنین برچسب‌های رادیو فرکانسی، وضعیت فضاهای مختلف را کنترل می‌کنند و در کنترل تردد و کنترل دسترسی آنها ایفای نقش می‌کنند. در بخش محصولات، نرم افزار پارکینگ RFID را به خوبی و به طور خلاصه معرفی کرده ایم و در این مطلب قصد داریم که جزئیات بیشتری از نحوه عملکرد آنها و تاثیر آنها بر کنترل یک پارکینگ نشان دهیم.

* نرم افزار پارکینگ RFIDچیست؟

نرم افزار پارکینگ RFID چیست؟

نرم افزار پارکینگ RFID یک نرم افزار تخصصی برای کنترل تردد پارکینگ است که با استفاده از امواج رادیو فرکانسی یا تکنولوژی RFID وضعیت عبور و مرور خودروها را کنترل می‌کند. استفاده از این نرم افزار منوط به کاربرد دستگاه گیرنده و تگ RFID است. این نرم افزار تمامی اطلاعات به دست آمده از برچسب های خودرو ها را در حافظه خود ذخیره کرده و به دسته های مختلف تقسیم می کنند.

مثلاً در این نرم افزار، یک فضای مشخص برای خودروهای پارک شده، یک فضای مشخص برای جاهای خالی پارکینگ، یک فضای مشخص برای ورود و خروج پارکینگ ها و یک فضای مشخص برای محاسبه هزینه پارکینگ در نظر گرفته شده است. پس اپراتور  نرم افزار پارکینگ RFID  به خوبی می‌تواند بخش های مختلف پارکینگ را کنترل کند.

 *وظایف نرم افزار پارکینگ RFID

با توجه به تعریفی که برای نرم افزار پارکینگ مبتنی بر تکنولوژی RFID ارائه شد، تا حدودی می توان وظایف آن را تعیین کرد. این وظایف در قالب های مختلفی تعریف می شوند که در نهایت به سود دارندگان پارکینگ ها و همچنین دارندگان خودروها می شود. پس در مورد وظایف نرم افزار پارکینگ RFID می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1. امنیت: کنترل کامل بر تردد و دسترسی خودروها به داخل پارکینگ و ممانعت از ورود خودروهای ناشناس و مشکوک؛

2. نظم: تعریف فضای مشخص برای هر کدام از خودروها و مشخص کردن مسیر عبور و مرور آنها در هر قسمت؛

 3.سرعت: جلوگیری از دخالت اپراتور ها و نگهبان ها در کنترل وضعیت خودرو ها و همچنین ثبت سریع زمان تردد آنها؛

 4.کنترل دقیق و محاسبات: کنترل و بررسی فضای پارکینگ تعریف شده برای تعداد خودروها و اطلاع از فضای خالی و اشغال شده آن.

* مزایای نرم افزار پارکینگ RFID

مزایای نرم افزار پارکینگ RFID

از یک نرم افزار و اتوماسیون کنترلی انتظار می رود که جایگزین یک اپراتور باشد و بتواند نقش آن را به شکل های مختلفی ایفا کند. نمونه های مختلفی از اتوماسیون های هوشمند، مانند اتوماسیون باشگاه ورزشی، را در مطالب قبل معرفی کردیم و تا حدودی مشخص شد که تا چه اندازه بر روند کنترل تردد و کنترل دسترسی تأثیرگذار هستند. برخی از مزایای نرم افزار پارکینگ RFID عبارتند از:

سهولت و سرعت بالا برای تردد خودروها و جایگزینی آنها در پارکینگ؛

عدم نیاز به استفاده از اپراتور یا نگهبان برای کنترل وضعیت خودروها؛

بالا بردن سطح امنیت پارکینگ با استفاده از   کنترل ترددو کنترل دسترسی آنها؛

امکان کنترل کلیه خودروها با استفاده از تگ های RFID به صورت دقیق و پیشرفته؛

ثبت شناسه و پلاک خودروها در نرم افزار و استفاده از اطلاعات آنها؛

کنترل لحظه ای بر آمار ورود و خروج پارکینگ برای ثبت تعداد خودروها؛

محاسبه هزینه اقامت در پارکینگ بر اساس ساعت و نوع خودرو؛

جلوگیری از هرج و مرج و شلوغی در پارکینگ با توجه به تعریف فضای مشخص برای هر کدام از خودروها.

 *مشخصات فنی نرم افزار پارکینگ RFIDو قابلیت های آن

برای آشنایی بیشتر، در این قسمت به برخی از مشخصات فنی نرم افزار پارکینگ RFID و قابلیت های آن اشاره می کنیم تا نشان می‌دهیم که هر کدام از این قابلیت ها می تواند چه تأثیری بر کارآیی آنها داشته باشد.

1. قابلیت نصب بر روی سیستم های مختلف؛

2. قابلیت استفاده در دو دسته پارکینگهای عمومی و خصوصی؛

3. سرعت بالا در انتقال اطلاعات و روان کردن ترافیک در پارکینگ ها؛

4. استفاده از امواج رادیو فرکانسی برای ارتباط با تکه های RFID؛

5. استفاده از تگ های  غیر فعال و بدون نیاز به سیستم تغذیه؛

6. خواندن اطلاعات برچسب از فاصله‌ی ۲ تا ۱۲ متر؛

7. امکان درج اطلاعات برچسب از فاصله ۰ تا ۲ متر.

 با توجه به این قابلیت ها، می توان انتظار داشت که این نرم افزار در تسهیل حرکت خودروها و جایگیری آنها در محل از پیش تعیین شده نقش داشته باشد. بنابراین، شخص اپراتور یا مسئول پارکینگ نیازی به مراجعه حضوری نخواهد داشت و تنها با استفاده از این اتوماسیون می‌تواند بخش های مختلف پارکینگ را کنترل و وضعیت آنها را ثبت کند.

* نحوه استفاده از نرم افزار پارکینگ RFID

نحوه استفاده از   نرم افزار پارکینگ  RFID بسیار راحت است و به نوعی تبادل اطلاعات بین بخش‌های مختلف تکنولوژی RFID صورت می گیرد. این نرم افزار به دو بخش تقسیم می شود: یک دستگاه فرستنده و یک تگ RFID. این تگ به صورت یک برچسب بر روی شیشه خودرو نصب میشود یا به صورت یک کارت تردد در اختیار راننده قرار می گیرد.

در قسمت ورودی یا خروجی پارکینگ نیز یک دستگاه فرستنده یا گیرنده قرار می گیرد و امکان نقل و انتقال اطلاعات را فراهم می کند. لحظه ای که خودرو به خروجی پارکینگ نزدیک می شود، امواج فرکانسی دستگاه گیرنده باعث فعال شدن آن شده و اطلاعات روی برچسب ذخیره می شود.

در این صورت اطلاعات خودرو مانند شماره پلاک، صاحب خودرو، اسم و مشخصات ماشین و زمان ورود و خروج آن در حافظه نرم افزار ثبت می شود.

* نکاتی در مورد قیمت و خرید نرم افزار پارکینگ RFID

نکاتی در مورد قیمت و خرید نرم افزار پارکینگ RFID

برای استفاده و خرید نرم افزار پارکینگ RFID دو موضوع بسیار مهم است و باید در اولویت قرار گیرند. بحث اول، انتخاب نرم افزار با توجه به نوع پارکینگ است. اصولا پارکینگ ها به دو دسته عمومی و خصوصی دسته بندی می شوند که هر کدام از آنها به یک ساز و کار ویژه و خاص نیاز دارد.

پارکینگ های خصوصی، مانند پارکینگ های مجتمع های مسکونی، مجتمع های تجاری، سازمان ها و شرکت های خصوصی، با تعداد ماشین کمتری سر و کار دارند و حتی می‌توانند از کارت تردد نیز در این مورد استفاده کنند. اما خرید نرم افزار پارکینگ RFID برای پارکینگ های عمومی به ظرفیت بیشتری نیاز دارد و لازم است که این نرم افزار توانایی خواندن برچسب ها و تگ های روی شیشه را داشته باشد. پس باید نرم افزار متناسب با نیاز خود انتخاب شود.

بحث دوم، بحث قیمت نرم افزار پارکینگ RFID است که ممکن است با توجه به شرایط زمانی و تغییرات نرخ ارز تغییر کند. این موضوع باعث می شود که اکثر خریداران مجبور شوند با شرکت های تولید کننده این نرم افزار ها تماس بگیرند و از قیمت آن ها مطلع شوند.

 شرکت فرزان کارت آسیا نمونه های مختلفی از نرم افزارهای سیستم پارکینگ ارائه می دهد که می توانید مشخصات آنها را مطالعه کنید و از بخش فروش شرکت از قیمت و شرایط خرید آنها مطلع شوید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید