کارت PVC

کارت PVC

کارت PVC یک کارت پلاستیکی از جنس پلی وینیل کلراید می باشد. کارت PVC در اشکال مختلف و برای استفاده های مختلفی وجود دارد.کارت PVC مقاومت و طول عمر بالایی دارد.

امروزه داشتن کارت شناسایی یک بخش مهم برای بهره وری و امنیت کسب و کار شما است. توصیه ما به شما استفاده از کارت های شناسایی صد در صد PVCمی باشد. در این مقاله به توضیحاتی در موردکارت های PVC  کارت های PVC   کارت های PVC، انواع و کاربرد آن ها می پردازیم.

* کارت  PVC(پی وی سی) چیست؟

کارت  PVCیک کارت پلاستیکی متشکل از یک نسخه با کیفیت گرافیکی می باشد که به عنوان پلی وینیل کلراید (پی وی سی) شناخته می شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود و در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی می باشد. ویژگی هایی مانند پایداری، انعطاف و تطبیق پذیری در کارت های PVC قابل توجه می باشد. به طور کلی کارت های PVCبهترین راه حل برایکارت های PVC تولید کارت های شناساییکارت های PVCدر نظر گرفته می شوند.

* انواع مختلف کارت های PVC

کارت های PVC در اشکال مختلفی وجود دارند به طوری که شما می توانید کارت شناسایی سفارشی دقیقا مطابق با نیازتان داشته باشید. این سفارشی سازی شامل اندازه و ویژگی های تعبیه شده در کارت ها می باشد. همچنین برای سازمان هایی که مایل هستند تا حد امکان سبز باشند و از محیط زیست حفاظت کنند، می توان کارت های PVCساخته شده از مواد بازیافتی تهیه نمود.

کارت های PVC دارای مقاومت و طول عمر بالایی هستند و در کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این کارت ها صرفا به خاطر کارکرد تبلیغاتی خود کارت استفاده می شوند اما انواع مختلف کارت های پی وی سی را می توان با یک انتخاب هوشمندانه برای هر کسب و کار و یا سازمانی استفاده کرد. از جمله :

-   

1.   کارت شناسایی کارمندان     

2.   کارت شناسایی دانشجویی و کارکنان 

3.     کارت عضویت

4.      کارت باشگاه یا تیم 

5.     کارت شناسایی بازدید کنندگان    

6.     کارت های هدیه 

7.        کارت بانکی 

8.      حمل و نقل

اهمیت کارت های شناسایی (ID) با توجه به سطح تردد در سازمان ها و ارگان ها و لزوم اطلاع از هویت افراد وارد شده به مجموعه به عنوان پرسنل و یا ارباب رجوع، برای دسترسی به بخش های مختلف سازمان مشخص می باشد. مدیران مجموعه های مختلف می توانند برای تفکیک قسمت های سازمان و بالا بردن سطح امنیت سازمان خود، با چاپ کارت پرسنلی برای کارمندان در این مسیر گام بردارند.

ویژگی های مختلف کارت های PVC

برای ساخت کارت شناسایی نیز انواع مختلفی از ویژگی ها را می توان انتخاب کرد. یک یا دو طرفه بودن کارت، لمینت بودن و یا رمزگذاری داده ها از جمله ویژگی های قابل پیاده سازی در کارت های PVC می باشد.

برای افزایش دوام کارت های PVC، سازندگان کارت های شناسایی لمینت، کارت هایی مقاوم در برابر سایش روزانه و پارگی برای شما فراهم می کنند. 

 * امنیت در کارت های PVCچگونه فراهم می گردد؟

امنیت یک کارت شناسایی PVCمی تواند با تکنولوژی های امنیتی تامین گردد. راه حل هایی مانند نوار مغناطیسی و ویژگی های جدیدتر با تکنولوژی بالای امنیتی مانند تراشه های هوشمند در کارت های PVC قابل پیاده سازی می باشد. به عنوان نمونه برای کارت های هوشمند مانند سیستم های پرداخت غیر نقدی یا کارت های کنترل دسترسی برای باز کردن قفل درب، انتخاب یک کارت شناسایی ساز دارای رمز انتخاب مناسبی می باشد.

 * ویژگی های امنیتی کارت شناسایی PVC

 امنیت ویژوال

همیشه امنیت ویژوال (بصری) باید به عنوان اولین گزینه امنیتی برای محافظت از کارت شناسایی PVC شما باشد. عدم وجود قابلیت های امنیتی ویژوال در کارت های شناسایی PVC سبب می شود تا هر کسی بتواند به راحتی با تکنولوژی چاپ اولیه، زمان و چند ابزار خانگی کارت را جعل کند.

برای امنیت بیشتر کارت PVC، توصیه می شود کهکارت های PVC  کارت شناسایی PVC   کارت های PVCشامل تکنولوژی شناسایی بصری هولوگرام باشد. وجود این تکنولوژی باعث می شود تا کپی کردن یک کارت پی وی سی و یا تغییر آن فوق العاده دشوار باشد. در واقع هولوگرام امکان تکرار و کپی از کارت ها را بسیار سخت و پیچیده می کند، چرا که هولوگرام سطح امنیتی بصری به کارت اضافه می‌کند که تقریبا غیرقابل بازتولید است. هم چنین می توان قابلیت حساسیت به نور UVرا روی خود کارت و یا هولوگرام آن اعمال کرد تا امنیت آن را دوچندان کرد.

امنیت دیجیتال

ویژگی های امنیتی دیجیتال یک کارت PVC نحوه دسترسی افراد به پایانه های خاص، راه های ورودی و غیره را در سازمان شما تعیین می کند. بهترین گزینه ها در این زمینه پیاده سازی نوارهای مغناطیسی، تراشه های هوشمند و قابلیت های ارتباطی RFID در این کارت ها می باشد.

به عنوان مثال، کارت های PVC دارای تگ RFID کارآمد و امن هستند و حتی می توانند بدون بیرون آوردن کارت از داخل کیف، امکان دسترسی را برای افراد فراهم کنند. میزان آنتن دهی و فاصله ای که آنتن توسط کارتخوان (ریدر) خوانده می شود، بستگی به کاربرد و موارد مصرفی آن دارد. برای نمونه از تگ RFID می توان برای اختصاصی سازی و رهگیری کالا و انبارداری استفاده کرد.

 چاپ کارت  PVC

کارت های PVC با توجه به نوع کاربری و استفاده، قابلیت چاپ پذیری و ترکیب با انواع تکنولوژی ها را دارند که بسته به نیاز مشتری طراحی و تولید می شوند.

-         آیا می توان برای چاپ روی کارت PVC از یک چاپگر استاندارد مانندکارت های PVC چاپگر جوهر افشان یا لیزری کارت های PVCاستفاده کرد؟

کارت شناسایی PVC با چاپگرهای استاندارد سازگار نیستند (اگر این روش را امتحان کنید، ممکن است در نهایت به چاپگر و کارت شناسایی پی وی سی شما آسیب برسد).

بهترین راه برای چاپ بر روی کارت PVC، استفاده از یک چاپگر تخصصی برای کارت شناسایی های PVC می باشد. پرینتر کارت شناسایی پی وی سی نیز مانند پرینترهای استاندارد، قابلیت های متنوعی دارند.

برای مثال، اگر نیاز شما در حد چاپ کارت شناسایی PVCیک طرفه برای تعداد انگشت شماری از کارکنان می باشد، می توانید یک چاپگر کارت شناسایی ارزان تر انتخاب کنید که تنها دارای ویژگی های اولیه و سرعت چاپ متوسط می باشد. از سوی دیگر، اگر نیاز به چاپ کارت هایی با کیفیت بالا، گرافیک دو طرفه و حجم زیاد کارت شناسایی دارید، پس توصیه می شود که یک چاپگر کارت شناسایی PVCدو طرفه با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید