اتوماسیون تغذیه

اتوماسیون تغذیه

اتوماسیون تغذیه و سلف سرویس، در سازمان ها و ادارات به کار می رود. اتوماسیون تغذیه و سلف سرویس، با مدیریت و کنترل، صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و زیرساخت های فناوری اطلاعات، حوزه های گوناگونی از این دانش بهره می گیرند. یکی از این حوزه های خدمات الکترونیکی سلف سرویس سازمان های بزرگ و دانشگاه ها می باشد که با به کارگیری سیستم اتوماسیون تغذیه، کلیه امور مربوطه مکانیزه و به طور خودکار انجام می گیرد.

* معرفی نرم افزار اتوماسیون تغذیه

 نرم افزار اتوماسیون تغذیه و سلف سرویس در بسیاری از سازمان ها، دانشگاه ها، ادارات، کارخانه ها و شرکت های خصوصی به کار می رود. در این سازمان ها به دلیل ساعات کار زیاد و قرار گرفتن وعده های غذایی در بین شیفت های کاری پرسنل و ساعات کلاسی دانشجویان از سیستم های سلف سرویس و سالن های غذا خوری استفاده می شود که می بایست آن سازمان یا اداره و بیمارستان و دانشگاه به پرسنل و دانشجویان خود غذا بدهد. این امر هزینه زیادی در پی دارد و نیازمند مدیریت و کنترل مداوم می باشد.

با استفاده از نرم افزار اتوماسیون تغذیه در بسیاری از هزینه های مربوط به سلف ها صرفه جویی صورت می گیرد و مدیریت سلف سرویس و کنترل امور پرسنلی و دانشجویی را امکان پذیر می نماید.

سیستم اتوماسیون تغذیه مجموعه ‌ای از نرم‌افزار و سخت افزار مبتنی بر كارت های بدون تماس هوشمند می باشد. توسط این نرم افزار می توان عملیات پرداخت هزینه و رزرو غذا را به راحتی و  با کم ترین زمان از طریق شبکه انجام داد.

نرم افزار اتوماسیون تغذیه تحت شبکه از اصلی ترین بخش های سیستم اتوماسیون تغذیه بوده و کاربرد آن، مدیریت سیستم، کنترل کارکرد دستگاه ها و گزارش‌ گیری از سیستم اتوماسیون تغذیه است.

با توجه به تحت وب بودن نرم افزار اتوماسیون تغذیه و سلف سرویساتوماسیون تغذیه بیمارستانفرزان کارت آسیا اتوماسیون تغذیه بیمارستانو قابلیت رزرواسیون اینترنتی کاربران سیستم می توانند غذای مورد دلخواه خود را رزرو نمایند. فرزان کارت آسیا، ارائه دهنده سیستم های اتوماسیون تغذیه و خدمات مربوط در این زمینه می باشد.

اتوماسیون تغذیه

* انواع اتوماسیون تغذیه

انواع اتوماسیون تغذیه در سازمان های مختلف، دانشگاه ها و بیمارستان ها به کار می روند که در ادامه به معرفی دو نمونه از سیستم اتوماسیون تغذیه می پردازیم:

* اتوماسیون تغذیه بیمارستان

اتوماسیون تغذیه بیمارستان، با به کار گیری تکنولوژی و نظرات پزشکان متخصص، در بیمارستان ها رژیم های مورد نیاز برای بیماران را مشخص می کند. از آنجا که معمولا تهیه و تامین مواد غذایی نیز بر عهده خود بیمارستان است نظارت بر بحث مواد غذایی و مقدار مورد نیاز آن بحث مهمی محسوب می شود که این امر هزینه،مدیریت و کنترل بسیاری را می طلبد. بااتوماسیون تغذیه بیمارستان استفاده از نرم افزار اتوماسیون اتوماسیون تغذیه بیمارستانتغذیه در بسیاری ازهزینه های مربوط به سلف های بیمارستان ها صرفه جویی انجام می گیرد و مدیریت سلف سرویس و کنترل امور پرسنلی بیمارستان را امکان پذیر می نماید. با توجه به تحت وب بودن نرم افزار اتوماسیون تغذیه بیمارستان فرزان کارت آسیا و قابلیت رزرواسیون اینترنتی خود پرسنل و پرستاران می توانند غذای مورد دلخواه خود را رزرو نمایند. برای اطلاعات بیشتر می توانید بهاتوماسیون تغذیه بیمارستان این صفحه اتوماسیون تغذیه بیمارستانمراجعه کنید.

* اتوماسیون تغذیه دانشجویی

 اتوماسیون تغذیه دانشجویی، در بسیاری از دانشگاه ها استفاده می شود که مدیریت آن به عهده واحد نرم افزار و اتوماسیون داخلی دانشگاه می باشد. کنترل و مدیریت دانشگاه برای تهیه و تامین غذا برای پرسنل و دانشجویان توسط نرم افزار اتوماسیون تغذیه دانشجویی قابل انجام است. بهره گیری از نرم افزار اتوماسیون تغذیه صرفه جویی در هزینه، زمان و بهبود مدیریت و کنترل وعده های غذایی در دانشگاه را در پی دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به اتوماسیون تغذیه بیمارستان  این صفحه   اتوماسیون تغذیه بیمارستانمراجعه کنید.

* استفاده از اتوماسیون تغذیه

کاربران با نام کاربری و رمز عبور خود وارداتوماسیون تغذیه بیمارستاناتوماسیون تحت وب شده اتوماسیون تغذیه بیمارستانو برنامه زمانبندی غذایی برای وی به نمایش در می آید که می تواند با توجه به زمانبندی هر وعده غذایی ، غذا و دسر مورد نظر خود را رزرو کند. همچنین می تواند از رزرو های قبلی و آینده خود گزارش بگیرند. هزینه غذاهای رزرو شده نیز از طریق درگاه پرداخت اینترنتی انجام می گردد.

اتوماسیون تغذیه

* ویژگی ها و امکانات سیستم اتوماسیون تغذیه

ویژگی ها و امکانات سیستم اتوماسیون تغذیه بر حسب نرم افزار و سخت افزاری که استفاده می شود ممکن است کمی متفاوت باشد. اما یک سری ویژگی ها و امکانات متداول در این سیستم ها عبارتند از:

 • 1. امکان تعریف برنامه غذایی روزهای هفته در نرم افزار
 • 2. ایجاد کاربران متعدد و اختصاص سطح دسترسی خاص به هر کاربر
 • 3. امکان تعریف انواع غذاها با قیمت های متفاوت برای هر گروه کاربری
 • 4. قابلیت مشاهده منوی غذاها هنگام رزرو
 • 5. گزارش گیری بسیار متنوع از جمله گزارش مالی، گزارش لحظه ای از مقدار فروش و 6. تحویل، اعتبار کارت های افراد، افراد غیر مجاز، عملکرد اپراتورها و انواع گزارش های دیگر

* ویژگی ها و امکانات سیستم اتوماسیون تغذیه از طریق اینترنت

ویژگی ها و امکانات سیستم اتوماسیون تغذیه از طریق اینترنت علاوه بر امکانات دستگاه شامل یک سری ویژگی ها و امکانات اضافی می باشد. این ویژگی ها و امکانات عبارتند از:

 • 1. انجام عملیات رزرو غذا در هر مکان و هر زمان
 • 2. وجود کد کاربری و رمز عبور برای هر شخص و امنیت بالای سیستم
 • 3. کاهش استهلاک دستگاه رزرو غذا و کاهش مراجعه مستقیم به دستگاه
 • 4. جلوگیری از ایجاد صف های طولانی جلوی دستگاه رزرو غذا
 • 5. امکان گذاشتن انواع اطلاعیه های قابل مشاهده برای گاربران بر روی وب سایت توسط اپراتور سیستم
 • 6. قابلیت مشاهده منوی غذاها هنگام رزرو
 • 7. قابلیت تغییر کلمه عبور در وب سایت  توسط خود شخص
 • 8. دارا بودن تمامی امکانات دستگاه رزرو غذا
 • 9. قابلیت مشاهده میزان اعتبار و صورتحساب غذاهای رزرو شده
  مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید