کارت اعتباری

کارت اعتباری

امروزه كارت اعتباري به یك وسیله مهم كسب و كار در تجارت الکترونیک تبدیل شده است. کارت اعتباری اعتبار مشخصی را جهت خرید در فروشگاه ‌ها و یا اینترنت می دهد.

* کارت اعتباری چیست؟

 كارت اعتباري معمولا يك كارت PVC است كه روي آن نام صاحب كارت و شماره آن به صورت برجسته وجود دارد و پشت كارت يك نوار مغناطيسي ديده مي شود كه درون خود برخي اطلاعات مهم مثل هويت و آدرس هاي دارنده كارت را ذخيره كرده است. امروزه كارت اعتباري به یک وسیله مهم كسب و كار در تجارت الکترونیک  تبدیل شده است.

سيستم هاي مالي كامپيوتري مانند دستگاه هاي خود پرداز ATM از اين اطلاعات هنگام احراز هويت فرد به منظور برداشت پول استفاده مي كنند. يك كارت اعتباري استاندارد شامل يك عدد 16 رقمي نيز هست كه حاوي اطلاعات مهمي درباره نوع كارت، بانك صادر كننده آن و اطلاعات ديگر است. اين شماره براي دارنده هر كارت منحصر به فرد است. از اين شماره براي شناسايي دارنده كارت هنگام انجام معاملات الكترونيكي در اينترنت نيز استفاده مي شود.

 کارت اعتباری  کارتی است که به شما اعتبار مشخصی را جهت خرید در فروشگاه ‌ها و یا اینترنت می دهد.

 کارت اعتباری

*چاپ کارت اعتباری

در صورتی که اطلاعات مورد نظر از قبیل نام، تصویر، کارت های شناسایی و ... جهت چاپ بر روی هر کارت متغیر باشد، از چاپ دیجیتال کارت پی وی سی استفاده می شود.

از چاپ دیجیتال کارت PVC جهت چاپ کارت بانکی، چاپ کارت دانش آموزی، چاپ کارت تخفیف، چاپ کارت پرسنلی، چاپ کارت اعتباری مشتریان، چاپ کارت حضور و غیاب ،  چاپ کارت شناسایی  ، چاپ کارت قفل هتلی، چاپ کارت برجسته، چاپ کارت دانشجویی و ... استفاده می شود.

 فرزان کارت آسیا خدمات مربوط به چاپ دیجیتال کارت پی وی سی و انواع کارت های اعتباری مشتریان را انجام می دهد. برای چاپ دیجیتال کارت PVC، دستگاه های چاپ از روش چاپ دیجیتال غیر مستقیم استفاده می کنند. این خدمات شامل:

1. قابلیت طراحی گرافیکی کارت اعتباری مشتریان

2. قابلیت اسکرچ بر روی کارت اعتباری مشتریان در هر تیراژ

3. قابلیت شخصی سازی کارت اعتباری مشتریان

4. قابلیت چاپ دیجیتال اطلاعات متغیر بر روی کارت اعتباری مشتریان از جمله: شماره سریال، چاپ مشخصات، شماره پرسنلی و ...

5. قابلیت کدینگ کردن کارت اعتباری مشتریان

6. چاپ دیجیتال کارت اعتباری مشتریان فرزان کارت آسیا جهت سیستم های اعتباری مختلف

 کارت اعتباری

*قیمت کارت اعتباری

قیمت  کارت اعتباری با توجه به نوسانات ارز متغیر است. جهت اطلاع از قیمت، خرید و مشاوره انواع کارت اعتباری، می توانید با کارشناسان شرکت فرزان کارت آسیا تماس بگیرید.

*مزایای کارت اعتباری

این كه فردی با نشستن پشت رایانه كالای مورد نظرش را انتخاب كند، با فشار دادن دكمه ای هزینه آن را بپردازد، یا با رایانه بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس تهیه كند، یا خودرویی كرایه كند و یا هتل رزرو كند و ... از مزایای داشتن کارت اعتباری است.

برخی از كشورهای جهان این روش رایجی برای استفاده از كالا و خدمات است. به این ترتیب كه فرد با ارائه شماره كارت اعتباری اش به شركت های ارائه كننده   خدمات مربوط به كارت های اعتباری  ، هزینه كالا و خدمات را از طریق آن ها به فروشندگان پرداخت می كنند.

کارت اعتباری

از دیگر مزایای  کارت های اعتباری این است كه افراد می توانند از سایت های فروش آنلاین كالا خریداری كنند، به جای حمل ارز در سفرهای خارجی از كارت اعتباری استفاده كنند، مجبور نباشند پول نقد با خود جابه جا كنند، دائم مراقب سرقت از جیب یا كیفشان باشند، یا از تقلبی بودن پول ها بترسند یا خطر اختلاس كاهش یابد و دولت هر سال مجبور نباشد هزینه زیادی را صرف چاپ اسكناس كند.

علاوه بر این  كارت اعتباری می تواند با تسهیل تجارت، میزان معاملات را افزایش دهد. چرا كه در جهان امروز تجارت، به ویژه تجارت الكترونیك وابسته به كارت اعتباری است.

*انواع کارت اعتباری

 کارت اعتباری (Credit Card)

کارت های اعتباری عموما برای بازرگانان، تجار و یا اشخاص حقیقی و حقوقی با گردش مالی و اعتباری بالا صادر می شوند. کارت اعتباری معمولا به نام یک کسب و کار ثبت شده است و می توان آن ها را برای اهداف تجاری استفاده کرد. مصرف کارت های اعتباری جهت کسب و کار  در دهه های اخیر افزایش یافته است.

در این نوع کارت ها بانک در مقابل تعهدات لازم به مشتری خود تا سقف معینی اعتبار می دهد. مشتری می تواند بدون اینکه در حساب خود پولی داشته باشد به اندازه اعتباری که بانک به او داده خرید کند و پس از زمان مشخصی که بانک معین کرده بدهی خود را به بانک پرداخت نماید. در واقع شخص می تواند بیشتر از سپرده خود از حساب برداشت کند. 

 کارت بدهکار  (Debit Card)

در این نوع کارت بر خلاف نوع اعتباری شخص تنها می تواند به اندازه موجودی خود از حساب برداشت کند و به محض اینکه  میزان موجودی حساب تمام شود دیگر نمی تواند از حساب خود چیزی برداشت کند. کارت بدهکار نیز مانند کارت اعتباری به یک حساب بانکی متصل می باشد. اکثر کارت های پرداخت صادر شده توسط بانک های کشور ما از این نوع هستند. اين نوع کارت قابل شارژ می باشد و قابليت استفاده در عابربانک ها، دستگاه های کارت خوان و پرداخت های اينترنتی و آنلاین را دارد.
کارت اعتباری

 کارت های اعتباری از پیش پرداخت شده

اين نوع کارت های اعتباری به صورت پيش پرداخت شده می باشند و در مبالغ معيني صادر مي شوند. کارت های اعتباری از پیش پرداخت شده به هيچ حساب بانکي مرتبط نمی باشند. کارت های اعتباری از پیش پرداخت دارای دو نوع قابل شارژ و غيرقابل شارژ می باشند.

کارت هاي قابل شارژ همان طور که از اسمشان مشخص است کارت هايي هستند که وقتي موجوديشان تمام مي شود مي توان آن ها را دوباره شارژ کرد و از آن ها استفاده نمود. کارت هاي غير قابل شارژ مثل کارت هاي تلفن و يا کارت هاي هديه هستند که وقتي موجودي کارت تمام مي شود فاقد اعتبار گشته و ديگر نمي توان از آن ها استفاده کرد.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید