سیستم کنترل تردد پارکینگ و نحوه مدیریت پارکینگ ها

سیستم کنترل تردد پارکینگ و نحوه مدیریت پارکینگ ها

سیستم کنترل تردد پارکینگ توانایی دریافت، ثبت، گزارش و نمایش اطلاعات تردد پارکینگ را دارد. سیستم کنترل تردد پارکینگ سرعت، دقت و امنیت پارکینگ را در پی دارد.

* سیستم کنترل تردد پارکینگ چیست؟

سیستم کنترل تردد پارکینگ برای ارائه خدمات مدیریت پارکینگ، خدمات حمل و نقل، نگهداری و کنترل درآمد به کار می رود. این سیستم برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری در انواع پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این سیستم ها، هزینه های کارکنان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و میزان خطای ناشی از نیروی انسانی کاهش می یابد.

سیستم کنترل تردد پارکینگ توانایی دریافت، پردازش، ثبت، گزارش و نمایش اطلاعات تردد پارکینگ را دارا می باشد. این سیستم جهت بهبود روند اجرایی همراه با سرعت، دقت و امنیت پارکینگ طراحی شده است. در این سیستم تمام عملیات به صورت سیستمی و به طور برنامه ریزی شده قابل انجام است.

سیستم مدیریت پارکینگ معمولا یکی از چالش های جدی برای دولت ها و سازمان هاست. به همین دلیل مسئولین با استفاده از انواع فن آوری ها، محصولات و خدمات در پی یافتن بهترین و سریع ترین راه حل ها برای پارکینگ می باشند.

سیستم پارکینگ فرزان کارت آسیا با قابلیت تعریف انواع تعرفه های پارکینگ، گیت ورود و خروج پارکینگ ،گزارشات مختلف پارکینگ در نسخه های مختلف نرم افزار پارکینگ کارتی، نرم افزار پارکینگ تشخیص پلاک و نرم افزار  پارکینگ RFID   قابل استفاده در پارکینگ های عمومی، مجتمع های مسکونی، تجاری، کارخانه ها و سازمان ها یکی از بهترین ارائه دهنده خدمات در زمینه سیستم پارکینگ می باشد.

* مزایای استفاده از سیستم پارکینگ

  مزایایی استفاده از سیستم پارکینگ عبارتند از:

          قابلیت کنترل و مدیریت همزمان چندین درب ورودی و خروجی

           صرفه جویی بدلیل عدم نیاز به چاپ قبض و دیگر اوراق

           عدم نیاز به نیروی انسانی در پارکینگ های کاملا اتوماتیک

           قابلیت فرمان دادن به انواع راهبند و درب باز کن

           عدم ایجاد تنش بین پرسنل و نگهبان

         عدم دخالت فردی و عدم اشتباهات انسانی در مسائل مالی

           سرعت عملکرد بالا در انجام امور محاسبات

           عدم اتلاف وقت

         ایجاد گزارشات متنوع

         کنترل خودروها بوسیله تطبیق عکس، جهت جلو گیری از سرقت خودرو

         اعلام ظرفیت خالی پارکینگ و محل جایگاه بر روی تابلو روان

          و ...

* تجهیزات سيستم تردد پارکینگ

تجهیزاتی که در   سیستم تردد پارکینگ    می توانند استفاده شوند عبارتند از:

 

* کارت پارکینگ

دو نوع کارت برای سیستم های کنترل تردد پارکینگ وجود دارد:

 1. کارت بدون تماس معمولی : که در پارکینگ های عمومی از آن استفاده می شود و چهار نوع عمومی و اعتباری و ماهیانه و پرسنلی دارد.

 2. کارت برد بلند : معمولا از این نوع کارت در پارکینگ های اختصاصی استفاده می شود. با نزدیک شدن خودرو به پارکینگ آنتن برد بلند از فاصله دور کارت را شناسایی می کند و اطلاعات لازم ثبت می شود.

 *باجه های ورود و خروج پارکینگ

در این باجه معمولا دستگاه کامپیوتری وجود دارد که بر روی آن   نرم افزار مدیریت پارکینگ نصب شده است. این دستگاه اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی را برای اپراتور نمایش می دهد.

* آنتن برد بلند 

از آنتن برد بلند برای خواندن اطلاعات کارت از فاصله کمتر از 10 متر استفاده می شود. با وارد شدن خودرو در شعاع 10 متری آنتن، اطلاعات کارت مخصوصی که در خودرو نصب شده خوانده می شود و در صورت مجاز بودن، اجازه ورود داده می شود.

 *نرم افزار پارکینگ

در نرم افزار پارکینگ مي توان گروه های کاربری مختلف تعریف کرد و برای هر گروه تعرفه جداگانه ای مشخص نمود. این تعرفه شامل ورودی، مبلغ روزانه، مبلغ شبانه، مبلغ ماهیانه و ... می باشد.

نرم افزار می تواند گزارش های مفیدی را ارائه نماید، ورود و خروج را کنترل نماید، قابلیت بازکردن راهبند به صورت نرم افزاری، ثبت دستی اطلاعات، ثبت کلیه عملیات کاربران، نمایش مبلغ بر روی نمایشگر یا چاپگر، گزارشات متنوع مالی بر اساس کاربر و یا زمان و ... بخشی از قابلیت های نرم افزار پارکینگ می باشد.

در روش عمومی در زمان ورود و خروج کارت به دستگاه نشان داده می شود و دستگاه بر اساس تعرفه هزینه را محاسبه کرده و فیش مربوطه چاپ و یا در نمایشگر نمایش داده می شود.

در روش اعتباری در به محض زدن کارت، اعتبار شخص کنترل شده و در صورت مجاز بودن فرد اطلاعات مربوطه در کامپیوتر مرکزی ثبت شده و اعتبار معینی از کارت شخص کم شده و راهبند باز می شود.

* دوربین پارکینگ

 این دوربین به کامپیوتر یا شبکه متصل شده و در هنگام ورود و خروج خودرو از آن عکس می گیرد و تصاویر لازم را ذخیره می کند. این کار برای کنترل خروج خودرو مورد نیاز می باشد.

* راهبند

از این دستگاه برای کنترل تردد به پارکینگ استفاده می شود.  راهبند  را می توان به صورت دستی یا کامپیوتری با استفاده از دستگاه کنترل تردد پارکینگ کنترل کرد. راهبند با گرفتن فرمان از دستگاه اجازه ورود و یا خروج را به خودرو می دهد و پس از تردد خودرو به صورت اتوماتیک بسته می شود.

* مدیریت پارکینگ از طریق تکنولوژی RFID

یک راه حل برای مشکلات موجود در سیستم های مدیریت پارکینگ، از طریق تکنولوژی RFID ارائه می شود. خواننده RFID، برچسب های RFID، رایانه ها، موانع و نرم افزار به عنوان اجزای اصلی فناوری RFID استفاده می شوند.

این نرم افزار برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری عملیات برای پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. چک کردن ورود و خروج ماشین ها در   پارکینگ تحت کنترل خوانندگان RFID  ، برچسب ها و موانع صورت می گیرد. با استفاده از این سیستم ها، هزینه های کارکنان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

سیستم کنترل تردد پاکینگ

با استفاده از این تکنولوژی در آینده می توان از پارکینگ های بدون سرنشین، ایمن و اتوماتیک با تکنولوژی RFID استفاده کرد. چک کردن ورود و خروج ماشین ها در پارکینگ به سرعت و بدون نیاز به توقف خودرو انجام خواهد شد به طوری که مشکل ترافیک در طول این فرآیند کاهش می یابد و یا حتی کاملا حذف می شود.

گزارش های به دست آمده ازسیستم RFID ، به صورت دوره ای از طریق اینترنت به یک وب سرور منتقل می شوند و در بازه های زمانی تعیین شده به روز می شوند. در صورت لزوم، کاربر می تواند پارکینگ خود را از دو روش برنامه وب سایت و برنامه اندروید رزرو کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

* سیستم پارکینگ تشخیص پلاک

نرم افزارسیستم پارکینگ تشخیص پلاک، قابل استفاده در تمامی پارکینگ ها از جمله پارکینگ های عمومی، پارکینگ های طبقاتی، پارکینگ های خصوصی و اداری می باشد. نرم افزار پارکینگ تشخیص پلاک با استفاده از دوربین پلاک خوان که در قسمت ورودی پارکینگ نصب می گردد ، اقدام به عکس برداری از خودروهای در حال ورود و یا خروج از پارکینگ نموده با تشخیص شماره پلاک اقدام به ثبت تردد خودرو در بانک اطلاعاتی خود می نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

* قیمت سیستم پارکینگ

قیمت سیستم پارکینگ  با توجه به محیط مورد استفاده و امکانات لازم متغیر است. جهت اطلاع از قیمت، خرید و مشاوره سیستم پارکینگ، می توانید با کارشناسان شرکت فرزان کارت آسیا تماس بگیرید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید