کارت پرسنلی، انواع و کاربردهای آن

کارت پرسنلی، انواع و کاربردهای آن

كارت پرسنلی در ابعاد گسترده و با اهداف مختلفی استفاده می گردد. شناسایی افراد، مجوز دستیابی و ارائه خدمات، نمونه ای از کاربرد کارت های پرسنلی است.

* کارت پرسنلی چیست؟

امروزه با وجود انواع و اقسام مختلف کارت ها، با یک بررسی مختصر و مفید می توانید تصمیم بگیرید که کدام کارت برای شما مناسب تر است. كارت پرسنلی یا  کارت شناسایی در ابعاد گسترده و به منظور رسیدن به اهداف مختلفی استفاده می گردد.

تشخیص سن افراد، شناسایی افراد برای اعطای مجوز دستیابی به مراکز داده و یا ارائه خدمات خاص متناسب با سطح دستیابی تعریف شده به افراد، نمونه هایی از کاربرد  کارت های پرسنلی است.  کارت های هوشمند می توانند اطلاعات هویتی، تصویر چهره، اثر انگشت و اطلاعات سازمانی را به همراه گواهینامه های الکترونیکی و امضای دیجیتال را در خود جای دهند.

 

در حال حاضر یکی از پر کاربردترین شیوه های احراز هویت برای ارائه هر گونه خدمات، استفاده از    کارت های پی وی سی (PVC)   است. با توجه به کاربرد روز  افزون کارت های پی وی سی (PVC)، چاپ با کیفیت و مقرون به صرفه این نوع کارت ها دارای اهمیت می باشد.

* کاربردهای کارت پرسنلی

کاربردهای  کارت پرسنلی با توجه به سطح تردد بسیار در سازمان ها و لزوم اطلاع از هویت فردی به حریم مجموعه به عنوان پرسنل و یا ارباب رجوع برای دسترسی به بخش های مختلف سازمان در حال افزایش می باشد. مدیران سازمان ها، شرکت ها و ادارات مختلف جهت تفکیک قسمت های مختلف سازمان و    بالا بردن سطح امنیت سازمان خود   نیاز به چاپ کارت پرسنلی برای کارمندان و پرسنل خود و حتی کارت ورود مهمان برای ارباب رجوع را دارند.

 کارت های شناسایی و یا  کارت پرسنلی علاوه بر موارد یاد شده باعث حس رضایتمندی برای پرسنل سازمان و مهمانان می شود و سبب می شود تا خود را جزئی حقیقی از سازمان بدانند. 

* چاپ کارت پرسنلی

برای  چاپ کارت پرسنلی از چاپ دیجیتال استفاده می شود و به دو صورت چاپ یک رو و دورو قابل انجام است.

 چاپ دیجیتال کارت PVC مناسب ترین روش چاپ برای تیراژ پایین می باشد. در صورتی که اطلاعات مورد نظر از قبیل نام، تصویر، کارت های شناسایی و ... جهت چاپ بر روی هر کارت متغیر باشد، از چاپ دیجیتال کارت پی وی سی استفاده می شود.

 از چاپ دیجیتال کارت PVC جهت چاپ کارت بانکی،  چاپ کارت دانش آموزی،  چاپ کارت پرسنلی، چاپ کارت اعتباری مشتریان،  چاپ کارت حضور و غیاب،  چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت قفل هتلی، چاپ کارت برجسته، چاپ کارت دانشجویی و ... استفاده می شود.

کارت پرسنلی

 فرزان کارت آسیا خدمات مربوط به    چاپ دیجیتال کارت پی وی سی و انواع کارت های پرسنلی مشتریان را انجام می دهد. برای  چاپ دیجیتال کارت PVC، دستگاه های چاپ از روش چاپ دیجیتال غیر مستقیم استفاده می کنند. این خدمات شامل:

 1. قابلیت طراحی گرافیکی کارت پرسنلی مشتریان

2. قابلیت اسکرچ بر روی کارت پرسنلی مشتریان در هر تیراژ

3. قابلیت شخصی سازی کارت پرسنلی مشتریان

4. قابلیت چاپ دیجیتال اطلاعات متغیر بر روی کارت پرسنلی مشتریان از جمله: شماره سریال، چاپ مشخصات، شماره پرسنلی و ...

5. قابلیت کدینگ کردن کارت پرسنلی مشتریان

6. چاپ دیجیتال کارت پرسنلی مشتریان فرزان کارت آسیا جهت سیستم های پرسنلی مختلف

* قیمت کارت پرسنلی

 قیمت کارت پرسنلی با توجه به کاربردها و تعداد آن متغیر است. جهت اطلاع از قیمت، خرید و مشاوره انواع کارت پرسنلی، می توانید با کارشناسان  شرکت فرزان کارت آسیا تماس بگیرید.

* انواع کارت پرسنلی

انواع  کارت پرسنلی هوشمند براساس خصوصیات فیزیکی کارت را می توان به چهار نوع اصلی تقسیم کرد که عبارتند از :

 کارت های حافظه ای

کارت های تماسی

 کارت های غیرتماسی

 کارت های ترکیبی.

کارت پرسنلی

طرح لایه باز کارت پرسنلی

طراحی کارت پرسنلی

* کارت های حافظه ای

کارت های حافظه ای مانند   کارت های مغناطیسی     صرفاً به منظور نگهداری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. کارت های حافظه ای با وجود یک دستگاه کارت خوان از یک کانال ارتباطی که کاملاً تحت کنترل  دستگاه کارت خوان است هدایت می گردند. در این نوع از کارت های هوشمند ، اطلاعات امنیتی بر روی کارت ضبط شده و بدون “کلمه رمز صاحب کارت” دسترسی به اطلاعات موجود ممکن نخواهد بود.

کارت مغناطیسی

* کارت های غیر تماسی (Contactless)

 کارت های غیر تماسی با استفاده از فرکانس رادیویی و بدون نیاز به خروج کارت از کیف دارنده آن، اطلاعات مورد نیاز را منتقل می کنند . در فناوری بکار رفته  دستگاه کارت خوان بدون تماس فیزیکی با خود کارت اقدام به انتقال اطلاعات و انجام تراکنش مالی می کند . انرژی مورد نیاز برای فعال شدن تراشه ممکن است به دو صورت تدارک دیده شود : یکی از طریق باطری مینیاتوری تعبیه شده بر روی کارت و یا از طریق امواج میکروویو که توسط دستگاه کارت خوان مخابره شده و توسط کارت دریافت خواهد شد. این نوع کارت ها به عنوان  کارت های بدون تماس یا Contact Less نیز معروف می باشند.

 * کارت های تماسی (Contact)

 کارت های تماسی نوع پیچیده تری از     کارت های هوشمند   هستند که عملاً یک تراشه در آن ها تعبیه شده است . از جمله ویژگی های مهم این نوع کارت، امنیت بالای آن در تبادل اطلاعات است. چنانچه اطلاعات به طور مناسب روی کارت ذخیره شود، حتی در صورت مفقود شدن کارت، اطلاعات موجود در آن برای دیگران غیر قابل دسترس خواهد بود. به طور کلی از   کارت های هوشمند به عنوان ابزاری جهت پردازش و ذخیره سازی اطلاعات    با ضریب امنیتی بسیار بالا استفاده می شود که امکان کنترل حقوق دسترسی به اطلاعات روی آن به راحتی امکان پذیر است . پارامتر امنیت و رمزنگاری اطلاعات ، از مهمترین ویژگی های این فنآوری نوین است که در این زمینه فعالیت های مطالعاتی فراوانی انجام گرفته است.

* کارت های ترکیبی

با توجه به استفاده کاربران، با ترکیب دو یا چند نوع از این  کارت های هوشمند و ایجاد یک کارت ترکیبی می توان از مزایای هر کدام بهره برد.  

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید