7 نکته در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی

7 نکته در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی

انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی به انتظار ما از کارت شناسایی و نحوه استفاده از کارت بستگی دارد و به همین دلیل خرید چاپگر کارت pvc حساسیت بالایی دارد.

افراد و شرکتهای مختلفی ممکن است در حین فعالیت خود به  پرینتر چاپ کارت شناساییپرینتر چاپ کارت شناسایی نیاز داشته باشند. به عنوان مثال:

 پرینتر چاپ کارت شناساییشرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ مانند وزارتخانه‌ها برای چاپ کارت پرسنلی و کارت شناسایی؛

 پرینتر چاپ کارت شناساییشرکت‌های کوچک در حوزه چاپ و پیاده سازی سیستم‌های کنترل تردد؛

 پرینتر چاپ کارت شناساییدفاتر دولتی و نیمه دولتی مانند دفاتر پیشخوان دولت؛

 پرینتر چاپ کارت شناساییشرکت‌های خصوصی و کارخانجات برای چاپ کارت تردد؛

 پرینتر چاپ کارت شناسایینهادهای خصوصی و کانون‌ها برای شناسایی اعضای خود.

 بنابراین، شرکت‌های فروشنده چاپگر کارت شناسایی با طیف وسیعی از مشتریان و تفاوت در سلیقه آنها مواجه هستند و به همین دلیل باید گزینه مناسب با نیاز آنها را پیشنهاد دهند. اما به طور کلی به 7 فاکتور مهم در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی تأثیر گذار است که به آنها خواهیم پرداخت.

کارت شناساییتعداد کارت شناسایی مورد نیاز به صورت سالانه

اولین کاری که در  پرینتر چاپ کارت شناساییخرید چاپگرهای کارت شناسایی باید به آن توجه داشته باشید، مسئله تعداد کارت مورد نیاز است. تعداد کارت:

 پرینتر چاپ کارت شناسایینشان دهنده حجم مشتریان یک شرکت چاپ؛

 پرینتر چاپ کارت شناسایینشان دهنده تعداد پرسنل یک شرکت یا یک سازمان؛

 پرینتر چاپ کارت شناسایینشان دهنده تعداد اعضای یک کانون؛

 پرینتر چاپ کارت شناسایینشان دهنده حجم فعالیت دفاتر دولتی و نیمه دولتی؛

 پرینتر چاپ کارت شناساییو در نهایت نشان دهنده نیاز کاربران به تعداد کارت شناسایی است.

 قانون کلی در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی این است که، برای خرید پرینتر برای چاپ کارت کمتر از 4۰۰۰ عدد بهتر است به سراغ چاپگرهای رومیزی مانند چاپگر هایتی CS200 برویم و برای چاپ‌های بالاتر از 4۰۰۰ عدد، پرینترهای صنعتی مانند چاپگر فارگو ۵۰۰۰ بهتر است.
کارت شناسایی

کارت شناسایینحوه استفاده از کارت شناسایی

اگر شما به عنوان مدیر یک شرکت قصد استفاده از کارت شناسایی را داشته باشید، می‌توانید نقش‌های زیر را برای آن در نظر بگیرید:

کارت شناساییاستفاده از کارت به عنوان کارت تخفیف؛

کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت تردد؛

کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت حضور و غیاب؛

کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت وفاداری؛

کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت کنترل دسترسی؛

کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت خدمات رفاهی.

کارت تخفیف

در این حالت دو انتخاب داریم: یا باید برای هر کدام از این خدمات یک کارت مخصوص چاپ کنیم، یا باید برای همه آنها یک کارت هوشمند در نظر بگیریم. اگر مورد اول باشد، نیازی به پرینترهای پیشرفته و پیچیده نداریم. اما مورد دوم باید از کارتهای هوشمند مانند کارت مایفر 1k استفاده کنیم و پرینتر چاپ کارت شناسایی هم دارای انکودر رمزگذاری و ماژول کدینگ کارت شناسایی باشد.

کارت شناساییشرایط امنیتی تعریف شده برای کارت شناسایی

شرایط امنیتی برای کارت‌های شناسایی تعریف متفاوتی دارد. برخی معتقدند که این شرایط امنیتی به امنیت سازمان و شرکت مربوط است و برخی نیز اعتقاد دارند که جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات کارت در اولویت قرار دارد. اصولاً استفاده از کارت مایفر 1k و کارت نوار مغناطیسی دسترسی کاربران به اطلاعات کارت را منتفی می‌کند. در کنار آن امکان استفاده از هولوگرام و بارکد هم فراهم شده که طبیعتاً امنیت کارت بالاست.

 بنابراین پرینتر چاپ کارت شناسایی باید توانایی چاپ کارت‌های هوشمند با سطح امنیتی بالا را داشته باشد و امکان دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات را به حداقل برساند.
کارت شناسایی

کارت شناسایینحوه چاپ و کیفیت چاپ

 به طور کلی، سه نوع چاپ در  چاپگرهای کارت پی وی سی وجود دارد: چاپ مستقیمچاپ مستقیم چاپ مستقیم چاپ مستقیمچاپ غیر مستقیم چاپ مستقیمو چاپ افست.

 در چاپ مستقیم، هد پرینتر به طور مستقیم با سطح کارت شناسایی در ارتباط است و معمولاً از این تکنولوژی برای چاپ با تعداد پایین استفاده می‌شود. معروف‌ترین و محبوبترین این چاپگرها، پرینتر هایتی CS200 است که به عنوان یک پرینتر رومیزی کوچک شناخته می‌شود.

 روش دوم چاپ غیر مستقیم است که ابتدا جوهر به یک سطح انتقال داده می‌شود و سپس از روی آن به سطح کارت پی وی سی انتقال داده می‌شود. این روش چاپ برای چاپ با کیفیت و از بین بردن شکستگی‌های احتمالی در فرایند چاپ ایده آل است. اهمیت این روش به این دلیل است که برای چاپ‌های با کیفیت مانند کارت‌های بانکی از آن استفاده می‌شود. معروف‌ترین چاپگر با این ویژگی، پرینتر فارگو ۵۰۰۰ است که برای چاپ لب به لب مناسب‌ترین انتخاب ممکن است.

چاپ افست دیجیتال یک سبک جدید در چاپ کارت‌های شناسائی و کارت‌های pvc است که به عنوان یک روش صنعتی شناخته می‌شود. این روش چاپ محدودیت خاصی از لحاظ تعداد چاپ ندارد و به صورت مضرب ۱۰۰۰ عدد سفارش داده می‌شود. چاپ افست برای کارت بانکی و موارد مشابه آن کاربرد داشته و معمولاً برای مدت زمان موقت مانند یک سال یا یک و نیم سال استفاده می‌شود.

کارت شناساییاندازه و ضخامت کارت‌های چاپ شده

هم برای اندازه کارت شناسایی و هم برای ضخامت کارت استفاده شده در آنها معیار استاندارد وجود دارد. انتخاب این کارت‌ها با توجه به نحوه استفاده از کارت صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، اندازه استاندارد CR80 برای بیشتر کارت‌های شناسایی استفاده می‌شود و نمونه بارز آن کارت ملی هوشمند و گواهینامه هوشمند است. این کارت در ابعاد 84 × 56 میلی متر چاپ می‌شود. ضخامت کارت‌های شناسائی هم معمولاً ۷۶۰ میکرون است که ممکن است تغییراتی در این موضوع هم به وجود بیاید.

 بنابراین در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی باید تصمیم بگیرید که قرار است کارت‌های شما با چه اندازه و در چه ضخامتی چاپ می‌شوند تا بتوانید پرینتر مناسبی را برای آنها انتخاب کنید.
کارت ملی هوشمند

کارت شناساییسرعت چاپ مورد نیاز

 این مورد هم تا حدود زیادی با مورد اول و تعداد افراد استفاده کننده از کارت‌های شناسایی بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است یک دانشگاه برای چاپ کارت دانشجویی تنها یک ماه از چاپگر استفاده کند، ولی در عوض برای ۲۰ هزار دانشجو کارت چاپ کند. از طرف دیگر ممکن است یک سازمان به مرور زمان و در طی استخدام نیروهای جدید، از پرینتر هم استفاده کند.

 به همین دلیل شما به عنوان خریدار پرینتر باید انتخاب کنید که چه تعداد کارتی نیاز دارید و سرعت چاپ پرینتر به چه شکل باشد. پرینترهای صنعتی و با اندازه بزرگ سرعت بالاتری در چاپ کارت شناسایی دارند.

کارت شناساییکارت هوشمند، کارت معمولی، تماسی و غیرتماسی

 کارت‌های معمولی مانند کارت پی وی سی ساده برای سازمان‌ها و کانون‌های غیر رسمی مانند کانون بازنشستگان استفاده می‌شوند و صرفاً به عنوان یک مدرک هویتی هستند. کارت‌های هوشمند برای بلندمدت چاپ می‌شوند و امکان درج اطلاعات و حذف اطلاعات در آنها وجود دارد.

 کارت‌های تماسی برای قرار دادن کارت بر روی دستگاه کارتخوان استفاده می‌شوند و نمونه بارز آنها کارت‌های حضور و غیاب و کارت‌های بانکی هستند. کارت‌های غیر تماسی برای مشاغل سخت و شرایط پیچیده مناسب هستند و فرد می‌تواند احراز هویت را از راه دور و از فاصله تا ۱۰ متر انجام دهد. این‌جاست که خرید چاپگر کارت pvc و کارت شناسائی تحت تأثیر نوع کارت و نحوه استفاده از آن نیز قرار می‌گیرد.
کارت بانکی

کارت شناساییپرینتر کارت شناسایی مناسب شما کدام است؟

 با معرفی که انواع پرینترهای چاپ کارت شناسایی داشتیم و شرایطی که برای انتخاب آنها ذکر کردیم، لازم است که در مورد انتخاب نوع پرینتر با توجه به هدف گذاری شما هم چند پیشنهاد داشته باشیم. به طور کلی، در سفارش چاپ مستقیمچاپ کارت چاپ مستقیمشناسایی به موارد زیر توجه کنید:

 پرینتر چاپ کارت شناسایی برای چاپ کارت شناسایی کمتر از ۲۰۰۰ عدد:بهتر است سفارش چاپ خود را به شرکت‌هایی مانند شرکت فرزان کارت آسیا واگذار کنید که هم در این زمینه تجربه بیشتری دارند و هم از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه است.

 پرینتر چاپ کارت شناساییبرای چاپ کارت شناسایی بیشتر از ۲۰۰۰ عدد:در این حالت بهتر است انتخاب شما یک پرینتر رو میزی با ابعاد کوچک باشد که بهترین پیشنهاد ما، چاپگر هایتی CS200 است که هم به عنوان پرینتر رومیزی و هم به عنوان پرینتر دفتری مناسب است.

 پرینتر چاپ کارت شناساییبرای چاپ کارت شناسایی بیشتر از ۴۰۰۰ عدد:در این حالت بهتر است یک پرینتر با ابعاد بزرگ و با قابلیت‌های مختلف استفاده کنید که پیشنهاد ما چاپگر فارگو ۵۰۰۰ است.

 پرینتر چاپ کارت شناساییبرای چاپ کارتهای هوشمند:باید به سراغ پرینترهای بروید که دارای ماژول انکودر رمز گذاری هستند.

 پرینتر چاپ کارت شناساییبرای لمینت کردن کارت شناسایی: باید به سراغ پرینترهایی بروید که دارای لمینیتور هستند یا قابلیت نصب ماژول لمینیتور برای آنها وجود دارد.

 به عنوان جمع بندی بحث؛ انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و شما باید مشخص کنید که به چه چیزی نیاز دارید و هدف نهایی شما چیست. البته می‌توانید از شماره‌های زیر استفاده کنید و با کارشناسان فرزان کارت آسیا در این مورد صحبت کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید