چاپ کارت شناسایی در 4 گام

چاپ کارت شناسایی در 4 گام

اگر به فکر چاپ کارت شناسایی یا به فکر چاپ کارت پرسنلی هستید، باید چهار مرحله اصلی را انجام دهید که در این مطلب به این چهار مرحله اشاره کرده‌ایم.

اغلب سازمانها و شرکتهای خصوصی و دولتی ترجیح می‌دهند که چاپ کارت شناسایی را خودشان انجام دهند و از این طریق هزینه‌های سازمانی خود را کمتر کنند. استفاده از کارت شناسایی بستگی به استراتژی شرکت دارد. برخی از آنها صرفاً از پرینتر کارت پی وی سیکارت شناسایی به عنوان یک مدرک هویتی معمولی استفاده می‌کنند. اما برخی دیگر از ظرفیت این کارت‌ها اطلاع دارند و می‌توانند نقش‌های متفاوتی برای کارت‌های شناسایی خود تعریف کنند.

برخی از مواردی که توسط کارت شناسایی انجام می‌شود عبارتند از:

کارت شناساییاستفاده به عنوان کارت پرسنلی برای احراز هویت و کنترل تردد؛

کارت شناساییاستفاده به عنوان کارت تخفیف برای  بهره بردن از خدمات سازمانی؛

کارت شناساییاستفاده به عنوان کارت مخصوص خدمات رفاهی؛

کارت شناساییاستفاده به عنوان کارت حضور و غیاب در سیستم حضور و غیاب؛

کارت شناساییاستفاده به عنوان کارت کنترل دسترسی برای برخی بخش‌های امنیتی.

 با این تفاسیر، فرایند چاپ کارت شناسایی در مراحل مختلفی انجام می‌گیرد که با توجه به توانایی شرکت‌ها تعداد مراحل آن متفاوت است. البته ما آن را در چهار مرحله کلی توضیح خواهیم داد.

چاپ کارت شناساییبرنامه ریزی و هدفگذاری برای چاپ کارت شناسایی

اولین کاری که در جریان پرینتر کارت پی وی سیچاپ کارت شناسایی باید صورت گیرد، برنامه ریزی و هدف گذاری شرکت برای استفاده از این کارت است. هر کدام از کاربردهای که در مقدمه ذکر شد، نیاز به تغییراتی در ساختار و طراحی کارت دارد. بنابراین در گام اول شرکت باید مشخص کند که قرار است پرسنل از این کارت به چه شکلی استفاده کنند.

سوالاتی که در این زمینه باید پاسخ داده شود:

پرینتر کارت پی وی سیجنس کارت شناسایی به چه صورتی باشد؟

پرینتر کارت پی وی سیبه چه سایزی از کارت شناسایی نیاز هست؟

پرینتر کارت پی وی سیقرار است از کارت شناسایی در چه زمینه‌هایی استفاده شود؟

پرینتر کارت پی وی سیقرار است کارت شناسایی به صورت هوشمند باشد یا از کارت‌های معمولی استفاده شود؟

پرینتر کارت پی وی سیچه کسانی قرار است از کارت شناسایی استفاده کنند؟

پرینتر کارت پی وی سیسطح استفاده کارکنان از کارت شناسایی به چه صورت است؟

چاپ کارت شناساییطراحی کارت شناسایی در نرم افزار

طبیعتاً پاسخ دادن به سؤالات ذکر شده در بند قبلی تا حدود زیادی مسیر ما را در چاپ کارت شناسایی مشخص می‌کند. اکنون به مرحله طراحی کارت شناسایی می‌رسیم. در طراحی‌های کامپیوتری نرم افزار فتوشاپ یک انتخاب ایده آل است، اما در مورد کارتهای شناسایی و کارتهای پرسنلی گزینه بهتری به نام نرم افزار چاپ و طراحی کارت شناسایی وجود دارد.

 در نرم افزار طراحی کارت شناسائی:

پرینتر کارت پی وی سیکاربر می‌تواند طراحی کلی سطح و پشت کارت را مشخص کند؛

پرینتر کارت پی وی سیمی‌تواند سایز کارت شناسایی را تعیین کند؛

پرینتر کارت پی وی سیفونت مشخص و مناسب را برای طراحی کارت انتخاب کند؛

پرینتر کارت پی وی سینحوه قرارگیری اطلاعات در کارت را مشخص کند؛

پرینتر کارت پی وی سیاندازه عکس کارت شناسایی را مشخص کنند؛

پرینتر کارت پی وی سیدر نهایت نوع چاپ کارت از لحاظ چاپ مستقیم یا غیرمستقیم را تعیین کند.

پرینتر کارت پی وی سی در این مورد پیشنهاد ما استفاده ازنرم افزار چاپ و طراحی کارت شناسایی Rainbowاست. این نرم‌افزار فضای کاربری فوق العاده ای دارد و با همه پرینترهای چاپ کارت شناسایی همخوانی دارد. استفاده از زبان فارسی در محیط کاربری خود، امکان ورودی اطلاعات از حافظه کامپیوتر و امکان گرفتن خروجی در قالب‌های مختلف از مهمترین ویژگی‌های این نرم افزار است.

نرم افزار طراحی کارت شناسایی

چاپ کارت شناساییانتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی

اصلی‌ترین بخش چاپ کارت شناسایی شامل انتخاب چاپگر است. چاپگرها متنوع هستند و شما می‌توانید گزینه دلخواه را با توجه به سطح انتظار خود از کارت انتخاب کنید. در حقیقت چاپگرهای کارت پی وی سی هم تکنولوژی چاپ را مشخص می‌کنند و هم سرعت انجام کار را تعیین می‌کنند. در این مورد دو فاکتور مهم وجود دارد:

پرینتر کارت پی وی سیاگر تعداد کارت مورد نیاز شما کم است:در این حالت پیشنهاد ما استفاده از پرینترهای کوچک و رومیزی است. بهترین گزینه موجود در بازار در حال حاضر پرینتر چاپ کارت هایتی CS200 است که هم کیفیت چاپ بالایی دارد و هم از لحاظ هزینه برای شما مقرون به صرفه است.

پرینتر کارت پی وی سیاگر تعداد کارت مورد نیاز شما بالاست:در این حالت باید به سراغ پرینترهای با ابعاد بزرگ‌تر بروید. در حال حاضر پرینتر فارگو ۵۰۰۰ بهترین پیشنهاد موجود در بازار است که ماژول‌های مختلفی دارد و به شما در این مورد کمک می‌کند.

از بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیمی‌توانید محصولات مختلف ما را ببینید و بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کنید.
پرینتر کارت pvc

چاپ کارت شناسایی هوشمندچاپ کارت شناسایی هوشمند

 اگرچه این مورد هم در زیرمجموعه انتخاب پرینتر چاپ کارت pvc قرار می‌گیرد، اما به دلیل اهمیت موضوع آن را در یک بخش جداگانه آورده‌ایم. اصولاً کسانی که به فکر پرینتر کارت پی وی سیچاپ کارت شناسائی معمولی هستند، نیاز به ماژول‌های پیچیده ندارند و چاپگرهای معمولی برای آنها کافی است.

 اما اگر قصد چاپ کارت هوشمند مانند چاپ کارت مایفر 1k یا چاپ کارت نوار مغناطیسی را دارید، باید به سراغ پرینترهای بروید که دارای ماژول انکودر هستند. یعنی قابلیت کدینگ و بارگذاری اطلاعات رمزگذاری شده را دارد. هم پرینتر هایتی CS200 و هم پرینتر فارگو ۵۰۰۰ برای این مورد مناسب هستند.

در بخشپرینتر کارت پی وی سی کارت pvcپرینتر کارت پی وی سیمحصولات مختلف ما برای آماده سازی و چاپ کارت شناسایی آورده شده است تا بهترین آنها را انتخاب کنید.

چاپ کارت شناساییلمینت کردن کارت شناسایی

پرینترها در بحث لمینت کردن کارت شناسایی مدل‌های متفاوتی دارند. این به دلیل توانایی آنها در چاپ کارت‌های pvc است. برخی از پرینترها قادر به لمینت کردن کارت شناسایی نیستند و باید برای خرید دستگاه لمینیتور اقدام کنیم. لمینت کردن باعث بالا رفتن طول عمر کارت می‌شود.

خوشبختانه در برخی از چاپگرهای کارت pvc ماژول لمینیتور بر روی خود دستگاه نصب است. بنابراین کاربر بدون هیچ محدودیتی می‌تواند فرایند لمینت کردن کارت را همزمان با پرینتر کارت پی وی سیچاپ کارت شناسایی انجام دهد و از این لحاظ زمان زیادی از دست ندهند.

در انتها باید این نکته را متذکر شویم که چاپ کارت شناسایی فرایند حساسی است و می‌تواند کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد. پس اگر در این زمینه تبحر خاصی ندارید، توصیه ما این است که پروژه خود را به شرکت‌های فعال در این زمینه واگذار کنیم. برای سفارش چاپ کارت شناسایی و اطلاع از نرخ انجام آن از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید تا کارشناسان فرزان کارت آسیا شما را راهنمایی کنند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید