خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت‌های مختلف

خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت‌های مختلف

اگر به فکر پیاده سازی خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت شناسایی یا کارت تخفیف یا کارت باشگاه ورزشی هستید، این مطلب به همه ابهامات شما پاسخ می‌دهد.

ارائه خدمات رفاهی کارکنان توسط سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌تواند تأثیر بسزایی در عملکرد کارکنان داشته باشد و به نوعی باعث افزایش وفاداری آنها شود. این خدمات می‌تواند اهمیت کارکنان را برای یک سازمان نشان دهد. شاید نمونه‌های مختلفی از این خدمات را در سطح کشور دیده باشید که معروف‌ترین آن‌ها فراهم آوردن مهمانپذیر برای سازمان‌های دولتی، ارائه بن برای رفتن به استخر یا استفاده از هتل‌ها و همچنین فروشگاه‌های فرهنگیان هستند.

 ما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که برای اجرایی کردن خدمات رفاهی کارکنان می‌توان از چه ابزارهایی استفاده کرد و نحوه پیاده سازی آن به چه صورت است.

کارت شناسایی خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت شناسایی

یکی از ابتدایی‌ترین و شاید قدیمی‌ترین روش‌های ارائه خدمات رفاهی کارکنان در شرکت‌ها، بهره بردن از کارت شناسایی است. کارت‌های شناسایی از زمانی که با کمک کارت pvc و بر مبنای کارت‌های هوشمند طراحی شدند، تبدیل به ابزارهای پرکاربرد شده اند که در زمینه ارائه خدمات رفاهی می‌توان کاربردهای زیر را برای آنها متصور بود:

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت ورود و خروج به یک منطقه و کارت کنترل تردد؛

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت حضور و غیاب برای استفاده در سیستم حضور و غیاب دیجیتالی؛

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت شناسایی هوشمند برای انجام خدمات سازمانی در بخش‌های مختلف؛

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت پرسنلی و کارت سازمانی برای احراز هویت؛

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت تخفیف برای خرید در فروشگاه‌های معرفی شده از طرف سازمان؛

کارت شناسایی استفاده به عنوان کارت ورود به باشگاه یا استخر یا مهمان پذیر معرفی شده از طرف سازمان.

خدمات رفاهی کارکنان

کارت شناسایی خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت تخفیف

احتمالاً مطالب قبلی مارا در موردکارت تخفیف گروهیکارت تخفیف گروهی کارت تخفیف گروهیمطالعه کرده‌اید. بهره بردن از خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت تخفیف گروهی مزایای زیادی برای کارکنان دارد و معمولاً از طرف شرکت‌ها و سازمان ارائه دهنده خدمات مورد استقبال قرار می‌گیرد. این استقبال به دلیل بالابردن آمار فروش آنها است که نشان دهنده خدمات ارائه شده به کارکنان است. از جمله خدمات رفاهی کارکنان ارائه شده به کمک کارت تخفیف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت تخفیف کارکنان برای استفاده در فروشگاههای طرف قرارداد سازمان؛

کارت تخفیف کارکنان برای استفاده از استخر و باشگاه طرف قرارداد سازمان؛

کارت تخفیف کارکنان برای استفاده از هتل‌ها و مهمانپذیر های سازمان؛

کارت تخفیف کارکنان مخصوص استفاده از سیستم‌های حمل و نقل عمومی در مسافرت‌ها؛

کارت تخفیف کارکنان برای بازدید از مناطق تفریحی و گردشگری و امکان استفاده از خدمات آن‌ها؛

کارت تخفیف کارکنان و اعضا برای استفاده از خدمات پرواز فرودگاه‌ها؛

کارت تخفیف کارکنان برای برگزاری تورهای مسافرتی به صورت دسته جمعی بین کارکنان.

کارت شناسایی خدمات رفاهی کارکنان با استفاده از کارت باشگاه

یکی دیگر از خدمات رفاهی کارکنان که امکان استفاده از آن با کمک کارت شناسایی و کارت پرسنلی فراهم است، بهره بردن از باشگاه‌ها و سایر مکان‌های ورزشی است. معمولاً سازمان‌ها و شرکت‌ها برای کارکنان خود کارت‌هایی تحت عنوان کارت باشگاه معرفی می‌کنند تا دسترسی پرسنل به این امکانات راحت‌تر باشد. نمونه‌های متفاوتی از کارت باشگاه برای ارائه خدمات رفاهی به کارکنان وجود دارد که می‌توان به کارت باشگاه بدنسازی، کارت باشگاه استخر، کارت باشگاه والیبال، کارت باشگاه چند منظوره و موارد مشابه آنها اشاره کرد.
کارت خدمات رفاهی

 کارت شناساییچرا ارائه خدماترفاهی کارکنان

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که چرا شرکت‌ها و سازمان‌ها نیاز دارند که خدمات رفاهی کارکنان را فراهم کنند و از طرفی دیگر از کارتها برای این خدمات استفاده کنند. در پاسخ به چرایی ارائه خدمات رفاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات رفاهی کارکنان بالا بردن درصد رضایتمندی کارکنان نسبت به عملکرد سازمان؛

خدمات رفاهی کارکنان ایجاد احساس وفاداری و تعلق خاطر در کارکنان به منظور بالا بردن بازدهی آنها؛

خدمات رفاهی کارکنان استفاده از نقش تبلیغاتی خدمات برای موجه نشان دادن شرکت و تبلیغات غیر مستقیم؛

خدمات رفاهی کارکنان ایجاد صمیمیت بین کارکنان در رده‌های مختلف برای انجام کارهای گروهی؛

خدمات رفاهی کارکنان یادآوری وظایف و حیطه‌های سازمانی به کارکنان با روشهای غیر مستقیم و از طریق احترام متقابل.

         خدمات رفاهی کارکنان اما در مورد چرایی استفاده از کارت، به ویژه کارت هوشمند، لازم است که به موارد زیر توجه کنید:

خدمات رفاهی کارکنان انجام احراز هویت آسان با کمترین دردسر ممکن و به سرعت؛

خدمات رفاهی کارکنان امکان ثبت زمان ورود و خروج کارکنان به سازمان بدون نیاز ثبت دستی آنها؛

خدمات رفاهی کارکنان کاهش امکان دست بردن در اطلاعات ورود و خروج کارکنان؛

خدمات رفاهی کارکنان کاهش زمان تردد و اسکن کارت در کسری از زمان؛

خدمات رفاهی کارکنان ثبت زمان مرخصی و زمان حضور در محل کار برای انجام فعالیت‌های سازمانی؛

خدمات رفاهی کارکنان امکان گرفتن خروجی اطلاعات و انتقال اطلاعات به سیستم ارزشیابی کارکنان.

کارت خدمات رفاهی

کارت شناسایی چگونه سیستم خدمات رفاهی کارکنان را پیاده سازی کنیم؟

اما اگر به فکر پیاده سازی این سیستم در محل سازمان خود هستید و می‌خواهید خدمات رفاهی کارکنان خود را با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بر مبنای استفاده از کارت‌های هوشمند ارائه دهید، به سه ابزار مهم کارت هوشمند، دستگاه کارت خوان، و یک سیستم اعتباری برای ثبت اطلاعات کارکنان نیاز دارید.

نرم افزار کارت pvc: در این مورد شما می‌توانید از کارت مایفر 1k یا کارت نوار مغناطیسی یا کارت Desfire به عنوان کارت هوشمند استفاده کنید و اطلاعات کارکنان را در این کارت‌ها ثبت کنید. نمونه‌های مختلفی از این کارت‌ها در بخشکارت pvcکارت pvc  کارت pvcموجود است که شما می‌توانید اطلاعات آنها را دریافت کنید.

نرم افزار دستگاه کارت خوان: با توجه به نوع کارت استفاده شده در مرحله اول، شما باید یک دستگاه کارتخوان متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. این دستگاه کارت خوان ممکن است بر مبنای استفاده از تکنولوژی RFID پیاده سازی شود یا امکان خواندن کارت‌های نوار مغناطیسی را داشته باشد. از بخشکارت خوان 125RO کارت خوان 125RO کارت خوان 125RO می‌توانید انواع مختلفی از این آنتن‌ها و کارت خوان‌ها را پیدا کنید.

نرم افزار سیستم اعتباری: با توجه به خدمات رفاهی کارکنان ارائه شده توسط سازمان شما، امکان انتخاب سیستم‌های اعتباری مختلفی مانند اتوماسیون تغذیه، اتوماسیون حضور و غیاب، اتوماسیون باشگاه ورزشی، نرم افزار ارزشیابی کارکنان و همچنین نرم افزار اتوماسیون خوابگاه برای شما وجود دارد. در این حالت شما می‌توانید به بخشنرم افزارنرم افزار نرم افزار از وب سایت فرزان کارت آسیا مراجعه کنید تا اطلاعات کامل‌تری در رابطه با این سیستم‌ها به دست بیاورید.
کارت دسفایر

 کارت شناساییچاپ کارت تخفیف، چاپ کارت شناسایی یا چاپ کارت باشگاه ورزشی

 با توجه به مطالبی که در بندهای قبلی گفته شد، شما باید از خدمات چاپ کارت برای ارائه خدمات رفاهی کارکنان استفاده کنید تا بتوانید پیاده‌سازی سیستم را به شکل مناسب انجام دهید. اصول و انجام پروژه چاپ کارت‌ها شما را به دو مسیر می‌برد:

نرم افزار اگر تعداد پرسنل شما کم است: در این حالت بهتر است که پروژه چاپ کارت تخفیف یا چاپ کارت شناسایی خود را به شرکت‌های فعال در این زمینه مانند شرکت فرزان کارت آسیا واگذار کنید. برای استفاده از این خدمات می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید.

نرم افزار اگر تعداد پرسنل شما زیاد است: در این حالت خرید چاپگر کارت پی وی سی برای شما گزینه بهتری محسوب می‌شود. اگر به فکر یک پرینتر رومیزی هستید، پرینتر هایتی CS200 به عنوان یک پرینتر کوچک و با کیفیت بالا شناخته می‌شود و اگر می‌خواهید یک پرینتر بزرگ با قابلیت چاپ کیفیت کارت بانکی را داشته باشید، پرینتر فارگو ۵۰۰۰ انتخاب بهتری است.
پرینتر چاپ کارت

کارت شناسایی پیشنهاد فرزان کارت آسیا به شرکت‌ها

معمولاً در انتهای هر کدام از مطالب سعی می کنیم راهکارها و پیشنهاداتی با توجه به تجربه و سابقه قبلی خود به بازدیدکنندگان داشته باشیم. اما اگر شما به فکر ارائه خدمات رفاهی کارکنان هستید و می‌خواهید دردسر کمتری در این زمینه متحمل شوید، توصیه ما استفاده از کارت هوشمند چند کاره است که شما می‌توانید کارت شناسایی و کارت پرسنلی خود را هم به کارت تخفیف و هم به کارت باشگاه ورزشی تبدیل کنید. این موضوع هم به رفاه کارکنان کمک می‌کند و هم هزینه‌های جاری شما را کاهش می‌دهد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره با کارشناسان فرزان کارت آسیا، می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و سؤالات خود را مطرح کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید