7 نکته در مورد چاپ کارت شناسایی دانش آموزی

7 نکته در مورد چاپ کارت شناسایی دانش آموزی

اگر با کارت شناسایی دانش آموزی آشنایی ندارید یا به فکر استفاده از کارت دانش آموزی هستید، اطلاعاتd در مورد کارت شناسایی دانش آموزی در این مطلب آورده شده است.

یکی از ابزارهایی که در چند سال اخیر در مدارس، به ویژه مدارس هوشمند و پیش دبستانی‌ها، کاربرد بیشتری پیدا کرده است، کارت شناسایی دانش آموزی است که در برخی موارد تحت عنوان کارت دانش آموزی هوشمند هم عرضه می‌شود. استفاده از این کارت‌ها برای مدارس و برای دانش آموزان با مزایای متعددی همراه است. این کارت‌ها هم در مدیریت دانش آموزان نقش دارند و هم برای تأمین امنیت آنها در فضای آموزشی مناسب هستند.

 از آن جایی که در گروه فرزان کارت آسیا خدمات چاپ کارت شناسایی دانش آموزی را انجام می‌دهیم، در این مطلب می‌خواهیم که این کارت‌ها را به شکل کاملتری معرفی کنیم و در مورد جوانب مختلف آن‌ها بحث کنیم.

کارت شناسایی دانش آموزی کارت شناسایی دانش آموزی چیست؟

 قبل از هر چیزی باید ببینیم که تعریف ما از کارت شناسایی دانش آموزی چیست؟ این کارت‌ها به صورت کارت‌های پلاستیکی یا pvc هستند که در قالب کارت‌های شناسایی معمولی یا کارت‌های شناسایی هوشمند به دانش آموزان داده می‌شوند:

کارت‌های شناسایی معمولی کارت‌های شناسایی معمولی از جنس pvc هستند و صرفاً برای احراز هویت و شناسایی دانش آموز استفاده می‌شوند؛

کارت‌های شناسایی معمولی کارت‌های شناسایی هوشمند هم از جنس پی وی سی هستند و در ساختار آنها از تراشه و نوار مغناطیسی استفاده شده و برای کنترل تردد و کنترل دسترسی دانش‌آموزان به بخش‌های مختلف استفاده می‌شوند.

بنابراین کارت شناسایی دانش آموزی با توجه به نوع و شرایط استفاده از آنها، در نقش‌های مختلف و در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شوند. از این کارت‌ها برای حضور و غیاب دانش آموزان، کنترل ورود و خروج آنها به مدارس، امکان استفاده از خدمات رفاهی مدارس، امکان استفاده از کتابخانه و اماکن ورزشی و سایر خدمات مشابه استفاده می‌شود. این موضوع باعث شده که بیشتر مدارس در ایران و در دنیا به فکر استفاده از این کارت‌های دانش آموزی باشند.

کارت شناسایی دانش آموزی

کارت شناسایی دانش آموزی انواع کارت برای چاپ کارت شناسایی دانش آموزی

به عنوان اولین گام در پیاده سازی این پروژه و استفاده از کارت برای دانش آموزان، انتخاب کارت برای چاپ کارت شناسایی دانش آموزی مهم‌ترین قدم است. با توجه به انتظاری که از کارت‌های دانش آموزی داریم، گزینه‌های مختلفی در اختیار ما قرار دارد:

کارت‌های شناسایی معمولی کارت pvcساده: این کارت‌ها هیچ خصوصیت دیجیتالی یا مغناطیسی ندارند، طول عمر بالایی دارند و برای احراز هویت فیزیکی مناسب هستند.

کارت‌های شناسایی معمولی کارت مایفر 1k: در این کارتها از یک تراشه با قابلیت ذخیره سازی یک کیلو بایت استفاده شده است و امکان ذخیره سازی اطلاعات دانش آموز بر روی کارت وجود دارد.

کارت‌های شناسایی معمولی کارت نوار مغناطیسی: این کارت‌ها از جنس pvc هستند، از یک نوار مغناطیسی در آن‌ها استفاده شده است، قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارند و به عنوان کارت دانش آموزی هوشمند قابل استفاده هستند.

از بخشکارت pvcکارت pvc کارت pvcمی‌توانید اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری را در مورد این کارت‌ها و سایر کارت‌های موجود در بازار به دست بیاورید.

کارت pvc

کارت شناسایی دانش آموزی طراحی کارت شناسایی دانش آموزی

اگر شما به عنوان مدیر مدرسه به فکر استفاده از کارت‌های دانش آموزی در مدرسه خود هستید، دومین کاری که باید انجام دهید، طراحی کارت شناسایی دانش آموزی است. اصولاً وزارت آموزش و پرورش می‌تواند یک الگوی یکسان برای همه مدارس به کار بگیرد. اما این امکان برای مدارس وجود دارد که کارت‌های اختصاصی هم چاپ کنند.

کارت شناسایی اطلاعات روی کارت شناسایی دانش آموزی

یکی از بخش‌های بسیار مهم، مشخص کردن اطلاعات روی کارت شناسایی دانش آموزی است. اصولاً این کارت‌های شناسایی باید اطلاعاتی در مورد شخص دانش آموز و مدرسه او ارائه دهد. پس باید انتظار داشته باشیم که اطلاعات زیر در این کارت‌ها آورده شود:

کارت‌های شناسایی معمولی نام و نام خانوادگی دانش آموز؛

کارت‌های شناسایی معمولی تصویر دانش آموز؛

کارت‌های شناسایی معمولی نام پدر دانش آموز؛

 کارت‌های شناسایی معمولینام مدرسه و نوع مدرسه از لحاظ دولتی و خصوصی بودن؛

کارت‌های شناسایی معمولی سطح تحصیلی دانش آموز؛

کارت‌های شناسایی معمولی آرم و لوگو وزارت آموزش و پرورش؛

در پشت کارت هم اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده و نگهداری از کارت دانش آموزی و همچنین آدرس پستی برای گم شدن کارت نوشته می‌شود.

کارت شناسایی دانش اموزی

 کارت شناسایی دانش آموزینمونه کارت شناسایی دانش آموزی

خوشبختانه با یک جستجوی معمولی در سطح اینترنت یا حتی بررسی وب‌سایت فرزان کارت آسیا شما می‌توانید مدل‌های مختلفی از نمونه کارت شناسایی دانش آموزی را ببینید که با انتخاب آن، شرایط متفاوت و متمایزی نسبت به سایر مدارس ایجاد کنید. خوشبختانه در طراحی این کارت‌ها انعطاف پذیری زیادی وجود دارد و شما می‌توانید طرح‌های دلخواه و جذاب برای کارت انتخاب کنید.

کارت شناسایی دانش آموزی نرم افزار طراحی کارت شناسایی دانش آموزی

 یکی از ابزارهای مهم در چاپ کارت دانش آموزی، استفاده از نرم افزار طراحی کارت شناسایی دانش آموزی است. برای طراحی کارت دانش آموزی امکان استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و سایر نرم افزارهای ویرایش عکس وجود دارد. اما در برخی مؤسسات مانند گروه فرزان کارت آسیا، یک نرم افزار اختصاصی به عنوان نرم افزار طراحی کارت دانش آموزی وجود دارد و امکان پیاده سازی طرح‌های مختلف را به شما می‌دهد.
نرم افزار طراحی کارت

کارت شناسایی دانش آموزی چاپ کارت شناسایی دانش آموزی

بعد از انتخاب الگو و طراحی کارت دانش آموزی، باید چاپ کارت شناسایی دانش آموزی را انجام دهید. برای انجام این کار دو مسیر متفاوت دارید:

کارت‌های شناسایی معمولی اگر تعداد دانش آموزان شما کم باشد: در این حالت بهتر است به سراغ شرکت‌های چاپ کارت دانش آموزی مانند گروه فرزان کارت آسیا بروید. مشخصات و اطلاعات تماس فرزان کارت آسیا در بنر زیر آورده شده است.

کارت‌های شناسایی معمولی اگر تعداد دانش آموزان شما زیاد است: در این حالت خرید پرینتر کارت شناسایی دانش آموزی گزینه بهتری به شمار می‌آید و شما می‌توانید از گزینه‌های موجود در بازار یک مورد را انتخاب کنید.

کارت شناسایی دانش آموزی پرینتر کارت شناسایی دانش آموزی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی بهترین گزینه موجود برای آماده سازی و چاپ کارت دانش آموزی هستند. ساخته شدن این کارتها از ماده پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی و همچنین برخورداری از نوار مغناطیسی و تراشه، استفاده از این چاپگرها را برای ما الزامی می‌کند. در این حالت دو گزینه مناسب در بازار موجود است:

کارت‌های شناسایی معمولی اگر به فکر چاپ در تعداد کم هستید: پرینتر کارت pvc هایتی CS200 برای شما یک انتخاب مناسب محسوب می‌شود که هم ارزانتر است و هم به عنوان یک چاپگر رومیزی قابل استفاده است.

کارت‌های شناسایی معمولی اگر به فکر چاپ با کیفیت در تعداد بالا هستید: استفاده از پرینتر چاپ کارت فارگو ۵۰۰۰ پیشنهاد می‌شود که برای چاپ در تعداد بالاتر مناسب است و قادر به چاپ کارت با کیفیت چاپ کارت بانکی است.

با مراجعه به بخش پرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سی   پرینتر کارت پی وی سیمی‌توانید گزینه‌های بیشتری را به عنوان انتخاب نهایی خود ببینید.
پرینتر چاپ کارت

کارت شناسایی دانش آموزی قیمت چاپ کارت شناسایی دانش آموزی

 اگر به فکر محاسبه قیمت چاپ کارت شناسایی دانش آموزی هستید، باید بدانید که قیمت‌ها و هزینه‌ها تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی از جمله خواسته‌ها و سلیقه‌های شما قرار دارد. در این حالت هزینه چاپ کارت دانش آموزی می‌تواند به شکلهای زیر تغییر کند:

کسانی که از چاپ افست و با تعداد بالا استفاده می‌کنند تخفیف بیشتری در قیمت چاپ کارت می‌گیرند و هزینه کارت برای آن‌ها ارزان‌تر است؛

 معمولاً خرید چاپگر و انجام چاپ کارت در محل مدرسه مقرون به صرفه‌تر است؛

کارت شناسایی دانش آموزی نگهداری کارت شناسایی دانش آموزی

توصیه می‌کنم که حتماً مطلب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی  لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی   لوازم جانبی نگهداری کارت شناساییرا مطالعه کنید تا اطلاعات کامل‌تری در این زمینه دسترسی پیدا کنید. اما به طور کلی ساخته شدن کارت‌های دانش آموزی از ماده پی وی سی باعث شده که طول عمر بالایی داشته باشد. اما برای نگهداری از آنها راهکارهای مختلفی وجود دارد:

کارت شناسایی استفاده از لایه لمینت برای جلوگیری از تأثیر محیط بر روی اطلاعات کارت؛

کارت شناسایی استفاده از گیره فلزی و گردن آویز برای نگهداری از کارت در سمینارها و گردهمایی‌ها؛

کارت شناسایی استفاده از گردن آویز به همراه پوشش شیشه‌ای برای شرکت در امتحان؛

کارت شناسایی استفاده از جا کارتی به عنوان پوشش اصلی و نگهداری از کارت.

به عنوان جمع بندی به خاطر داشته باشید که استفاده از کارت شناسایی دانش آموزی در حال حاضر اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند بسیاری از کارهای ما را ساده‌تر کند. پس اگر به عنوان مدیر یک مدرسه یا  به عنوان مدیر آموزش و پرورش یک منطقه به فکر پیاده سازی ایده هستید، از شماره‌های درج شده در بنر زیر برای تماس با کارشناسان ما استفاده کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید