7 نکته چاپ کارت شناسایی دانشجویی

7 نکته چاپ کارت شناسایی دانشجویی

اگر به دنبال چاپ کارت شناسایی دانشجویی هستید یا می‌خواهید نمونه کارت شناسایی دانشجویی را ببینید، به شما خواهیم گفت که خدمات چاپ کارت دانشجویی به چه صورت است.

کارت دانشجویی یکی از بهترین ابزارها برای کنترل دانشجویان و ارائه خدمات رفاهی به آنهاست و به همین دلیل چاپ کارت شناسایی دانشجویی به ویژه به صورت هوشمند برای دانشگاه‌ها به یک وظیفه تبدیل شده است. استفاده از این کارت‌ها هم برای دانشجویان و هم برای دانشگاه‌ها با مزایای متعددی همراه است. در بسیاری از منابع از کارت دانشجویی به عنوان یک پرونده متحرک یاد می‌شود که در دست دانشجو قرار دارد و دانشگاه به راحتی به این اطلاعات دسترسی پیدا می‌کند.

اگر شما هم به فکر چاپ کارت شناسایی دانشجویی هستید یا به عنوان یک دانشجو می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کارتهای دانشجویی به دست بیاورید، حتماً این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید.

کارت شناسایی دانشجویی معرفی کارت شناسایی دانشجویی

کمی جرات به خرج می‌دهیم و کارت شناسایی دانشجویی را به عنوان یک پرونده متحرک معرفی می‌کنیم. از کارت‌های دانشجویی قدیمی مانند کارت‌های مقوایی یا کارت‌های معمولی چشم پوشی می‌کنیم. اینجا منظور ما کارت دانشجویی هوشمند است که در نقش‌های مختلفی قابل استفاده است. این کارت‌ها بر مبنای استفاده از یک پلتفرم هوشمند برای ذخیره سازی اطلاعات دانشجویان طراحی شده‌اند. به همین دلیل است که دانشگاه‌ها در بخش‌های مختلف می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند.
کارت دانشجویی

کارت شناسایی دانشجویی کاربردهای کارت شناسایی دانشجویی

 اگر دانشجو هستید، به احتمال زیاد همه کاربردهای کارت شناسایی دانشجویی را می‌شناسید، اما در مورد تأثیر هوشمند بودن کارت‌ها چیزی نمی‌دانید. از کارت دانشجویی می‌توان برای کارهای مختلفی استفاده کرد:

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت حضور و غیاب برای شرکت در کلاس یا امتحانات؛

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت خدمات رفاهی برای سلف سرویس و استخر و سایر امکانات ورزشی دانشگاه؛

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت شناسایی برای ارائه مشخصات هویتی دانشجو؛

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت تردد برای حضور در آزمایشگاه، حضور در کتابخانه و حضور در پارکینگ دانشگاه؛

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت تخفیف برای خرید تجهیزات و لوازم آموزشی از شرکت‌های طرف قرارداد؛

کارت شناسایی دانشجویی استفاده به عنوان کارت تردد خوابگاه دانشجویی برای ثبت زمان حضور و غیاب.

 البته شما هم می‌توانید در این بحث شرکت کنید و سایر کاربردهای کارت دانشجویی را در بخش نظرات وارد کنید تا مطلب ماهم پربارتر شود.
کارت دانشجویی

 کارت شناسایی دانشجویی طراحی کارت شناسایی دانشجویی

حالا فرض بگیرید که شما به عنوان رئیس دانشگاه یا به عنوان مسئول بخش آموزش به فکر طراحی کارت شناسایی دانشجویی هستید. در جریان طراحی کارت دانشجویی باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید:

کارت شناسایی دانشجویی نحوه هوشمند سازی کارت دانشجویی با استفاده از نوار مغناطیسی یا به کمک تراشه دیجیتالی؛

کارت شناسایی دانشجویی مشخص کردن اطلاعات قابل چاپ بر روی سطح کارت دانشجویی و پشت کارت دانشجویی؛

کارت شناسایی دانشجوییمشخص کردن اندازه استاندارد برای کارت دانشجویی و تعریف یک قالب مشخص برای آن؛

کارت شناسایی دانشجویی مشخص کردن قابلیت‌ها و کاربردهای کارت دانشجویی برای استفاده از خدمات مختلف.

کارت شناسایی دانشجویی اطلاعات روی کارت شناسایی دانشجویی

 شاید باور کردنی نباشد، اما بیشتر اطلاعات چاپ شده روی سطح کارت دانشجویی کاربرد خیلی زیادی ندارند و بیشتر از اطلاعات ذخیره شده در بخش هوشمند آن استفاده می‌شود. این یعنی اگر در محل مورد نظر کارتخوان وجود داشته باشد، مسئول مورد نظر نیازی به نگاه کردن به کارت دانشجویی ندارد. اما در هر صورت وجود اطلاعات زیر روی کارت شناسایی دانشجوی ضروری است:

کارت شناسایی دانشجویی مشخصات شناسنامه‌ای دانشجو مانند نام و نام خانوادگی و نام پدر؛

کارت شناسایی دانشجویی تصویر دانشجو در قالب استاندارد و ویژگی‌های از قبل تعیین شده؛

کارت شناسایی دانشجویی آرم و لوگو دانشگاه به همراه آرم و لوگو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

کارت شناسایی دانشجویی مشخصات رشته دانشجو و سطح تحصیلی؛

کارت شناسایی دانشجویی شماره دانشجویی و سایر اطلاعات مربوط به دانشگاه.


در پشت کارت هم یک کد پستی و آدرس مشخص نوشته می‌شود تا در صورت مفقودی کارت مورد نظر به این آدرس ارسال شود.

کارت شناسایی دانشجویی

کارت شناسایی دانشجویی نرم افزار طراحی کارت شناسایی دانشجویی

برای طراحی کارت شناسایی دانشجویی امکان استفاده از نرم افزارهای مختلفی وجود دارد، اما نرم افزار طراحی کارت دانشجویی به شکل استاندارد برای طراحی کارت‌های شناسایی تنظیم شده است و امکانات را خیلی سریع و با دردسر کمتری در اختیار ما قرار می‌دهد. معمولاً در اینترنت قالب‌های استاندارد برای آماده سازی کارت دانشجویی وجود دارد و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. البته توصیه ما در این مورد این است که طراحی کارت دانشجویی را به شرکتهای فعال و دارای سابقه در این زمینه، مانند شرکت فرزان کارت آسیا واگذار کنید.

نرم افزار طراحی کارت شناسایی

کارت شناسایی دانشجویی انواع کارت استفاده شده در کارت شناسایی دانشجویی

اصولا زمان استفاده از کارتهای مقوایی و کارت پی وی سی ساده برای چاپ کارت دانشجویی به سر آمده و در حال حاضر همه آنها از کارت‌های هوشمند بهره می‌برند. پس اگر شما هم به فکر استفاده از کارت دانشجویی هوشمند هستید، وجود امکانات زیر برای شما ضروری است:

کارت شناسایی دانشجوییکارت مایفر ۱k: تراشه استفاده شده در این کارت‌ها امکان ذخیره سازی اطلاعات تحصیلی و هویتی دانشجو را به دانشگاه می‌دهند. این اطلاعات توسط کارتخوان های مخصوص کارت مایفر در یافت می‌شوند.

کارت شناسایی دانشجوییکارت نوار مغناطیسی: وجود یک نوار مغناطیسی به رنگ سیاه یا رنگ قهوه‌ای امکان ذخیره سازی اطلاعات و انجام کارهای مالی برای خرید غذا یا سایر امکانات رفاهی را به دانشجویان و دانشگاه‌ها می‌دهد. این نوار مغناطیسی امکان تبدیل کارت شناسایی را به کارت تخفیف فراهم می‌کند. از بخش کارت pvc  کارت pvc  کارت pvcمی‌توانید انواع مختلف این کارت‌ها را ببینید.

کارت شناسایی دانشجوییدستگاه کارت خوان: دستگاه کارت خوان ابزاریست که دانشگاه‌ها هم می‌توانند اطلاعات دانشجو را به کمک آن بارگذاری کنند و هم از آن برای دریافت اطلاعات ذخیره شده بر روی کارت دانشجو استفاده کنند. این کارتخوان ها انواع مختلفی دارند که در بخشکارت مایفر 13/56   کارت مایفر 13/56  کارت مایفر 13/56 می‌توانید انواع مختلف آنها را ببینید.
کارت نوار مغناطیسی

کارت شناسایی دانشجویی چاپ کارت شناسایی دانشجویی

با توجه به مراحل قبل، الان زمان چاپ کارت شناسایی دانشجوی فرا رسیده و شما می‌توانید این اطلاعات را بر روی کارتهای pvc پیاده سازی کنید. اولاً کارتهای دانشجویی از جنس پی وی سی هستند و ثانیاً در آنها تراشه و نوار مغناطیسی استفاده شده است. پس نیاز به یک چاپگر کارت پی وی سی دارید که توانایی درج اطلاعات بر روی تراشه یا نوار مغناطیسی را داشته باشد. مسیر شما در این حالت متفاوت است:

کارت شناسایی دانشجوییبرای چاپ کارت دانشجویی با تعداد کم: توصیه ما این است که سفارش خود را به یک شرکت مانند فرزان کارت آسیا واگذار کنید که خدمات چاپ کارت دانشجویی را انجام می‌دهند.

کارت شناسایی دانشجوییبرای چاپ کارت دانشجویی با تعداد بالا: توصیه ما این است که از چاپگر کارت pvc برای هدف خود استفاده کنید. خرید پرینتر چاپ کارت pvc از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

کارت شناسایی دانشجویی پرینتر مورد نیاز برای چاپ کارت شناسایی دانشجویی

اگر تصمیم گرفته‌اید که چاپ کارت دانشجویی را با کمک پرینتر انجام دهید، دو گزینه مناسب و ایده آل در بازار موجود است:

کارت شناسایی دانشجوییپرینتر چاپ کارت هایتی CS200: این پرینترها کیفیت چاپ بالایی دارند، با تکنولوژی چاپ مستقیم کار می‌کنند و به عنوان یک پرینتر ارزان و رومیزی شناخته می‌شوند.

کارت شناسایی دانشجوییپرینتر چاپ کارت فارگو ۵۰۰۰: کیفیت چاپ این پرینترها به اندازه کیفیت چاپ کارت بانکی است، برای چاپ با تعداد بالا مناسب است، با تکنولوژی چاپ غیر مستقیم کار می‌کند و می‌توان به عنوان یک پرینتر بزرگ و دفتری از آن استفاده کرد.

سایر مدل‌های این چاپگرها را می‌توانید در بخش پرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سی  پرینتر کارت پی وی سی ببینید و مشخصات فنی آنها را مطالعه کنید

پرینتر فارگو 5000

کارت شناسایی دانشجویی نمونه کارت شناسایی دانشجویی

اگر به فکر طراحی کارت دانشجویی هستید و می‌خواهید ببینید که در حالت استاندارد از چه الگویی و چه سایزی برای آن‌ها استفاده می‌شود، توصیه می‌کنم که حتماً یک نمونه کارت شناسایی دانشجویی را در اینترنت پیدا کنید. این نمونه‌ها می‌توانند به عنوان سرمشق به شما کمک کند. البته اگر مایل به استفاده از خدمات چاپ کارت دانشجویی گروه فرزان کارت آسیا هستید، در زیر چند نمونه از این کارت‌ها را می‌بینید.

کارت شناسایی دانشجویی قیمت چاپ کارت شناسایی دانشجویی

 قیمت چاپ کارت دانشجویی یک فاکتور متغیر است و تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. اگر شما بخواهید از چاپ افست که به عنوان یک چاپ صنعتی شناخته می‌شود استفاده کنید، هزینه نهایی شما کمتر است و از طرف شرکت فرزان کارت آسیا به شما تخفیف داده می‌شود. معمولاً سفارش چاپ کارت دانشجویی با تعداد کم هزینه بیشتری برای شما به دنبال دارد و گزینه تخفیف در مورد آن‌ها مطرح نیست.

 اگر هنوز هم در رابطه با چاپ کارت شناسایی دانشجویی دچار ابهام هستید یا مایل به استفاده از خدمات چاپ کارت دانشجویی فرزان کارت آسیا هستید، از طریق شماره‌های درج شده در بنر زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید