مروری بر اهمیت حضور و غیاب در باشگاه ورزشی

مروری بر اهمیت حضور و غیاب در باشگاه ورزشی

حضور و غیاب در باشگاه ورزشی با استفاده از اتوماسیون باشگاه ورزشی گره خورده است در اینجا اهمیت حضور و غیاب در باشگاه ورزشی را معرفی کرده‌ایم.

امروزه به کمک اتوماسیون حضور و غیاب تقریباً در همه شرکت‌ها و فروشگاه‌ها شاهد استفاده از این تکنولوژی هستیم و استفاده از حضور و غیاب در باشگاه ورزشی هم از این قضیه مستثنا نیست. به دلیل زندگی شهرنشینی و حجم بالای کار، میزان فعالیت مردم بسیار کم است و مجبور هستند که از باشگاه‌های ورزشی استفاده کنند. این یعنی حجم تردد در این باشگاه‌ها بسیار بالاست و برای کنترل تردد آنها نیاز به یک سیستم هوشمند هست. اینجاست که اتوماسیون حضور و غیاب خود را نشان می‌دهد و صاحب باشگاه می‌تواند از توانایی آن بهره ببرد.

بهترین کاربرد حضور و غیاب در باشگاه ورزشی کنترل تردد ورزشکاران است. اما با برخی تغییرات در ساختار این سیستم می‌توان کارهای پیچیده‌تری مانند کنترل شرایط مالی و کنترل برنامه‌های ورزشی هم انجام داد. با ما همراه باشید تا این پدیده را به همراه اتوماسیون باشگاه ورزشی معرفی کنیم.

سیستم حضور و غیاب چرا حضور و غیاب در باشگاه ورزشی اهمیت بالایی دارد؟

 به عنوان صاحب یک باشگاه بدنسازی احتمالاً این سؤال برای شما پیش آمده که چرا حضور و غیاب در باشگاه ورزشی اهمیت بالایی دارد؟ آیا خودمان نمی‌توانیم این فرآیند را به صورت فیزیکی انجام دهیم؟ استفاده از این اتوماسیون چه امتیازی برای ما به همراه دارد؟ پاسخ دادن به این سؤالات با معرفی مزایای اتوماسیون باشگاه ورزشی امکان پذیر است. از جمله:

کارت باشگاه ورزشی سهولت در کنترل ورزشکاران: فرض بگیرید که شما به عنوان مربی یا صاحب باشگاه بدنسازی به دنبال کنترل وضعیت ورزشکاران است. حالا اگر یک اتوماسیون در اختیار داشته باشید که تمامی اطلاعات ورزشکاران را به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار دهد، آیا نیازی به صرف زمان برای پرسیدن سؤال و پر کردن نظرسنجی دارید؟!

کارت باشگاه ورزشی سهولت در دریافت شهریه: صمیمیت یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که در باشگاه‌های ورزشی رخ می‌دهد. این موضوع را کنترل حضور و غیاب در باشگاه ورزشی و کنترل دریافت شهریه را برای صاحب باشگاه سخت می‌کند. این در حالی است که تمامی وضعیت شهریه ورزشکاران در اتوماسیون ثبت شده است و به طور مکرر به آنها در مورد پرداخت شهریه اخطار داده می‌شود.

کارت باشگاه ورزشی سهولت در حفظ امنیت باشگاه: درک این موضوع بسیار راحت است. شما یک سیستم پیشرفته و هوشمند دارید که تنها به افراد دارای مجوز یا دارای کارت باشگاه ورزشی اجازه ورود داده می‌شود. به همین دلیل افراد غیرمجاز و بدون مجوز اجازه و حضور در باشگاه را ندارند و این طبیعتاً به حفظ امنیت ورزشکاران و تجهیزات آن‌ها کمک می‌کند.

سرعت در فرآیند ثبت نام ورزشکاران: برای ثبت نام ورزشکاران در سیستم حضور و غیاب در باشگاه ورزشی شما کار خاصی انجام نمی‌دهید و تنها یک صفحه کاربری در اختیار آنها قرار می‌دهید. تمامی مراحل بعدی توسط خود ورزشکاران انجام می‌گیرد و شما تنها نقش نظارتی بر انجام ثبت نام را دارد.

حضور و غیاب باشگاه ورزشی

سیستم حضور و غیاب کاربردهای اتوماسیون باشگاه ورزشی

سؤال دوم اینکه احتمالاً در ذهن شما نقش می‌گیرد، این است که کاربردهای اتوماسیون باشگاه ورزشی چیست و این اتوماسیون چه نقشی در روند حضور و غیاب در باشگاه ورزشی دارد. نمی‌دانم تا چه اندازه با اتوماسیون تغذیه و بیمارستانها یا در دانشگاه‌ها آشنایی دارید. اما اتوماسیون ابزاریست که در اختیار ورزشکار قرار می‌گیرد تا هم اطلاعات خود را در آن وارد کنند و هم به صورت مستقیم و غیرمستقیم با مربی و صاحب باشگاه در ارتباط باشد. با این تفاسیر کاربردهای زیر برای اتوماسیون قابل تصور است:

باشگاه ورزشی کنترل تردد ورزشکاران

 باشگاه ورزشی ثبت حضور و خروج ورزشکاران در زمان‌های مختلف

 باشگاه ورزشیکنترل زمان حضور ورزشکاران در باشگاه ورزشی

 باشگاه ورزشیجلوگیری از تردد افراد غیرمجاز به داخل باشگاه و حفظ امنیت

 باشگاه ورزشیارتباط بهتر ورزشکاران با مربیان

 باشگاه ورزشیکنترل کامل بر روند تغذیه و ورزشی کارکنان

 باشگاه ورزشیامکان دسته بندی ورزشکاران در گروه‌های مختلف

 باشگاه ورزشیامکان انجام امور مالی ورزشکاران و کنترل بهتر پرداخت شهریه

 باشگاه ورزشیامکان استفاده از کارت باشگاه ورزشی در قالب کارت تخفیف گروهی

 باشگاه ورزشیامکان در نظر گرفتن شیفت‌های مختلف برای برگزاری دوره

 باشگاه ورزشیثبت نام کاربران با سطح دسترسی متفاوت

سیستم حضور و غیاب تجهیزات لازم برای پیاده سازی سیستم حضور و غیاب در باشگاه ورزشی

انتظار داریم که در این مرحله به نتیجه رسیده باشید که حضور و غیاب در باشگاه ورزشی برای شما مفید است. این اهمیت می‌تواند در رابطه با امنیت باشگاه، در رابطه با رفاه ورزشکاران یا حتی در رابطه با سادگی در انجام وظایف شخص شما باشد. اگر به فکر پیاده سازی این ایده در باشگاه بدنسازی خود هستید، باید یک کارت باشگاه ورزشی، یک دستگاه کارت خوان برای ثبت اطلاعات و یک اتوماسیون باشگاه داشته باشد:

کارت باشگاه ورزشی کارت باشگاه ورزشی: چاپ کارت باشگاه ورزشی اولین کاری است که شما باید برای راه اندازی این سیستم انجام دهید. در این اتوماسیون شما باید از کارت‌های هوشمند استفاده کنید تا کنترل بهتری بر شرایط داشته باشد. در این مورد پیشنهاد ما استفاده از کارت مایفر 1k یا کارت نوار مغناطیسی  است که توانایی ذخیره سازی اطلاعات ورزشکاران را دارند و امکان بارگذاری و تخلیه مجدد اطلاعات در آنها هم مهم است. از بخش کارت pvc کارت pvcکارت pvcمی‌توانید انواع مختلف این کارتها را برای اهداف مختلف پیدا کنید.

کارت باشگاه ورزشی دستگاه کارتخوان یا گیت کنترل تردد: بخش دوم سیستم حضور و غیاب در باشگاه ورزشی استفاده از دستگاه کارتخوان یا گیت کنترل تردد است. این دستگاه قابلیت خواندن اطلاعات کارت باشگاه ورزشی را دارد و می‌توان اطلاعات کارت را به کمک آن دستکاری کرد. با توجه به نوع کارت استفاده شده در گام اول، نوع کارتخوان متفاوت است. اما شما می‌توانید از گزینه‌های بخشکارت مایفر  کارتخوان مایفر 13/56  کارت مایفراستفاده کنید.

کارت باشگاه ورزشی اتوماسیون باشگاه ورزشی: آخرین قطعه پازل، اتوماسیون باشگاه ورزشی است که تمامی کارهای مربوط به باشگاه در این اتوماسیون انجام می‌شود. در این اتوماسیون ورزشکار و صاحب باشگاه و مربی به شکل‌های مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند. مطالعه مشخصاتاتوماسیون باشگاه ورزشیاتوماسیون باشگاه ورزشی فرزان کارت آسیا اتوماسیون باشگاه ورزشیدر این مورد بیشتر به شما کمک می‌کند.

کارت باشگاه ورزشی

کارت باشگاه ورزشی چاپ کارت باشگاه ورزشی

تنها بخش باقی مانده که شما برای اجرای حضور و غیاب در اتوماسیون باشگاه ورزشیباشگاه ورزشی به آن نیاز دارید، چاپ کارت باشگاه ورزشی برای ورزشکاران است. این کارت‌ها از جنس pvc هستند و در آنها خصوصیات مغناطیسی و دیجیتالی به کار رفته است. پس نیاز به پرینترهای مخصوص به عنوان چاپگر کارت پی وی سی دارند. در این حالت شما دو مسیر متفاوت دارید:

کارت باشگاه ورزشی واگذاری به شرکتهای چاپ:اگر تعداد ورزشکاران شما کم است، بهتر است سفارش چاپ کارت باشگاه ورزشی خود را شرکت‌های حرفه‌ای در این زمینه مانند شرکت فرزان کارت آسیا واگذار کنید. اطلاعات تماس ما برای سفارش چاپ و کارت باشگاه ورزشی در انتهای مطلب آورده شده است.

کارت باشگاه ورزشی خرید پرینتر چاپ کارت پی وی سی: اگر تعداد ورزشکاران شما در سال زیاد است، بهترین راه کار شما خرید چاپگر چاپ کارت پی وی سی است که پرینتر هایتی CS200 به عنوان یک چاپگر رومیزی و پرینتر فارگو ۵۰۰۰ به عنوان یک پرینتر با کیفیت و بزرگ انتخاب‌های شما هستند.

پرینتر چاپ کارت باشگاه ورزشی

 کارت شناسایی استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت تخفیف

یکی از قابلیت هایی که در کارت شناسایی باشگاه بدنسازی دیده می شود و بیشتر مربوط به کارت های هوشمند است، استفاده از کارت به عنوان کارت تخفیف است. این کارت ها به دلیل ویژگی های هوشمند خود قابلیت ذخیره سازی اطلاعات ورزشکاران را دارند. از طرف دیگر امکان ارائه این اطلاعات را به اتوماسیون باشگاه ورزشیاتوماسیون باشگاه ورزشی را دارند. بنابراین، ورزشکار می تواند از امتیازات به دست آمده از کارت استفاده کرده و از آن به عنوان یک کارت تخفیف بهره ببرد. اصولا امکان تبدیل کارت شناسایی هوشمند به کارت تخفیف وجود دارد و شما هم می توانید از این قابلیت کمک بگیرید.

فرزان کارت آسیا کلام آخر

به عنوان کلام آخر به خاطر داشته باشید که پیاده سازی سیستم حضور و غیاب دراتوماسیون باشگاه ورزشیباشگاه ورزشی هم برای باشگاه، هم برای شما به عنوان صاحب باشگاه و هم برای ورزشکاران مزایای زیادی دارد. درک این مزایا شما را به سمت استفاده از اتوماسیون باشگاه ورزشی می‌برد که کار مدیریت باشگاه را بسیار راحت‌تر می‌کند. پس اگر شما هم به فکر پیاده‌سازی این ایده هستید، از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

مشاوره و سفارشات


 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید