تولید کارت مایفر

تولید کارت مایفر

تولید کارت مایفر مراحل بعدی مانند چاپ کارت مایفر، انواع کارت مایفر و کاربردهای کارت مایفر را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل تولید کارت مایفر مهم است.

کارت شناسایی هوشمند یا تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف یکی از موهبت‌هایی است که از تولید کارت مایفر نصیب ما شده است. در حقیقت کارتهای مایفر ابزارهایی کارآمد و فوق العاده هستند که می‌توان نقش‌های مختلفی برای آنها در نظر گرفت. این موضوع باعث می‌شود که فرآیند تولید کارت مایفر برای استفاده کنندگان از این کارت‌ها اهمیت داشته باشد و روند استفاده از کارت را تحت تأثیر قرار دهد.

 در این مطلب می‌خواهیم تولید کارت مایفر را بررسی کنیم و ببینیم که کارت مایفر کجا استفاده و چرا استفاده می‌شود.

کارت مایفر کارت RFID چیست؟

کارت RFID به کارت‌هایی گفته می‌شود که از امواج رادیو فرکانسی برای تبادل اطلاعات با دستگاه کارت خوان استفاده می‌کنند. نام این کارتها از عبارت انگلیسی Radio Frequency Identification برگرفته شده است. این عبارت نشان می‌دهد که از این کارت‌ها با کمک امواج رادیو فرکانسی برای احراز هویت استفاده می‌شود. کارت‌های RFID انواع مختلفی دارند که با توجه به فرکانس تراشه استفاده شده در آنها دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال کارت uhf، کارت دسفایر، کارت 125RO.

کارت RFID

کارت مایفر کارت مایفر چیست؟

کارت مایفر یک نوع کارت RFID است که توسط شرکت مایفر (Mifare) تولید می‌شود و در طراحی آنها از یک تراشه و یک آنتن RFID استفاده می‌شود. این تراشه وظیفه ذخیره سازی اطلاعات کارت را بر عهده دارد و اندازه آن به حدی کوچک است که در بدنه کارت استفاده می‌شود. آنتن RFID بخش دیگر کارت‌های مایفر است که برای ارسال امواج رادیو فرکانسی و همچنین ارتباط با دستگاه کارتخوان استفاده می‌شود. این آنتن‌ها ممکن است در قالب آنتن UHF یا HF یا LF باشند که تحت تأثیر طول موج امواج رادیو فرکانسی نامگذاری می‌شود.
کارت مایفر

کارت مایفر فرایند تولید کارت مایفر

فرآیند تولید کارت مایفر بسیار ساده به نظر می‌رسد و در عین حال بسیار پیچیده است. البته از لحاظ تئوریک کار خیلی سختی برای تولید این کارت‌ها شکل نمی‌گیرد. به طور کلی کارت‌های مایفر از جنس پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی هستند. پی وی سی به صورت ورقه‌های نازک است که امکان چسباندن آنها تحت فشار و حرارت وجود دارد. برای تولید هر کارت مایفر ممکن است ۲ تا ۶ ورق پی وی سی استفاده شود.

روال تولید کارت مایفر به این صورت است که ابتدا یک ورقه نازک پی وی سی خالی گذاشته می‌شود، سپس بر روی آن یک تراشه استفاده می‌شود، در مرحله بعد یک ورق پی وی سی دیگر استفاده می‌شود، بر روی این ورق یک آنتن RFID قرار می‌گیرد، در نهایت لایه نهایی pvc بر روی آن استفاده می‌شود. این چهار ورق به صورت همزمان وارد یک دستگاه مخصوص تولید کننده حرارت و فشار می‌شود. تحت تأثیر حرارت و فشار تبدیل به یک کارت پلاستیکی می‌شود که امروزه نمونه‌های مختلفی از آن‌ها را می‌بینیم.

به خاطر داشته باشید که تعداد ورق‌های استفاده شده در تولید کارت مایفر به نوع کارت و امکانات آن بستگی دارد. توصیه می‌کنم که محصولات بخش پرینتر کارت پی وی سیکارت مایفرپرینتر کارت پی وی سی را ببینید تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

کارت مایفر

کارت مایفر مزایای کارت مایفر

در مورد اهمیت تولید کارت مایفر بهتر است به مزایای استفاده از آنها فکر کنید. اگر از این کارت‌ها استفاده کنید:

 • کارت مایفرامنیت اطلاعات بالایی در کارت وجود دارد؛
 • کارت مایفرامکان استفاده از کارت به صورت اسکن از راه دور وجود دارد؛
 • کارت مایفرامکان استفاده از کارت برای نقش‌های مختلف مانند کارت شناسایی هوشمند وجود دارد؛
 • کارت مایفرکارت‌هایی در ضخامت و اندازه استاندارد به عنوان کارت پرسنلی تولید می‌کنید؛
 • کارت مایفرمی‌توانید فرایند ارائه تخفیف را در قالب برنامه منظم داشته باشید؛
 • کارت مایفرامکان استفاده از خدمات رفاهی را برای کارکنان خود فراهم می‌کنید؛
 • کارت مایفرحضور و غیاب دیجیتالی برای سازمان خود پیاده می‌کنید.
  کارت حضور و غیاب

کارت مایفر کاربردهای کارت مایفر

کاربردهای کارت مایفر بسیار وسیع هستند و هر کسی می‌تواند با توجه به نیاز خود، آن‌ها را در استراتژی احراز هویت شرکت خود استفاده کند. این یعنی ساده‌ترین کاربرد کارت‌های مایفر، استفاده از آنها به عنوان کارت شناساییکارت شناسایی کارت شناسایییا کارت تردد است. از جمله کاربردهایی که تولید کارت مایفر برای آنها صورت می‌گیرد:

 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت شناسایی هوشمند در سازمان‌ها و شرکت‌ها؛
 •  کارت مایفراستفاده به عنوان کارت پرسنلی؛
 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت پایان خدمت هوشمند، گواهینامه هوشمند و کارت سلامت هوشمند؛
 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت تردد و کارت کنترل دسترسی؛
 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت حضور و غیاب؛
 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت تخفیف و کارت تخفیف گروهی؛
 • کارت مایفر استفاده به عنوان کارت دانشجویی و کارت دانش آموزی.

  کارت ملی هوشمند

کارت مایفر چاپ کارت مایفر

 مهم‌ترین بخشی که ارتباطی به فرآیند تولید کارت مایفر ندارد اما کاربردهای آن را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد، چاپ کارت مایفر است. چاپ این کارت‌ها با توجه به ویژگی‌های فیزیکی و دیجیتالی آنها صورت می‌گیرد. در انتخاب چاپگر کارت مایفر موارد زیر را باید در نظر بگیریم:

 • کارت مایفرجنس این کارتها از ماده pvc است و لازم است که از پرینتر کارت pvc برای آنها استفاده شود.
 • کارت مایفردر ساختار کارت مایفر از تراشه استفاده شده است و لازم است که پرینتر توانایی درج اطلاعات در این کارت‌ها را داشته باشد.
 • کارت مایفرفرایند چاپ کارت مایفر باید با توجه به کاربرد آن برای شناسایی و احراز هویت صورت گیرد.

از بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیمی‌توانید انواع چاپگرهای مناسب برای چاپ کارت معمای فرد را پیدا کنید.

امیدواریم اطلاعات ذکر شده در این مطلب در مورد فرآیند تولید کارت مایفر برای شما مناسب باشد. اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا به فکر چاپ کارت مایفر به عنوان کارت شناسایی یا کارت پرسنلی هستید، از طریق شماره‌های درج شده در بنر زیر با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید