همه آنچه باید در مورد چاپ کارت شناسایی بیمارستان بدانید

همه آنچه باید در مورد چاپ کارت شناسایی بیمارستان بدانید

چاپ کارت شناسایی بیمارستان یا چاپ کارت شناسایی پرسنل بیمارستان برای کنترل تردد و حضور و غیاب در بیمارستان بسیار مهم است و امنیت آنها را حفظ می‌کند.

حفظ امنیت و جلوگیری از تردد افراد غیر مجاز به نقاط حساس یکی از مهمترین وظایف کارت شناسایی بیمارستان است که می‌تواند هم برای پرسنل و هم برای بیماران حیاتی باشد. شرایط روحی سخت و همچنین تنش بین همراهان بیماران و پرسنل بیمارستان یکی از مواردی است که همیشه در بیمارستان‌ها دیده می‌شود. این در حالی است که با یک سیستم هوشمند کنترل دسترسی می‌توان از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد.

 اینجاست که از کارت شناسایی بیمارستان استفاده می‌شود و می‌توان زمینه رفاه بیشتر پرسنل بیمارستان و همچنین بیماران را فراهم آورد. پس با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر فرایند چاپ کارت شناسایی پرسنل بیمارستان بپردازیم.

کارت شناساییکلیاتی در مورد کارت شناسایی بیمارستان

 کارت شناسایی بیمارستان یا کارت شناسایی پرسنل بیمارستان یک کارت هوشمند است که امکان تأیید هویت پرسنل بیمارستان را فراهم می‌کند و از طرف دیگر حضور و عدم حضور آنها را در بیمارستان مشخص می‌کند. این کارت‌ها بخش مهمی از سیستم هوشمند حضور و غیاب و همچنین سیستم هوشمند ارزیابی کارکنان هستند. به همین دلیل است که بخش مدیریت بیمارستان‌ها ترجیح می‌دهند که از این کارت‌ها به عنوان کارت پرسنلی هم استفاده کنند.

 اما آیا استفاده از کارت شناسایی بیمارستان صرفاً به کنترل تردد محدود می‌شود؟ آیا امکان تبدیل کردن آن به کارت‌های دیگر مانند کارت خدمات رفاهی یا کارت تخفیف وجود دارد؟ چه تنوعی در کاربرد کارت شناسایی پرسنل بیمارستان وجود دارد؟ این سوالی است که در بخش بعد به آن پاسخ خواهیم داد.

کارت شناساییکاربردهای کارت شناسایی بیمارستان

 مدیریت بیمارستانها و کسانی که وظیفه کنترل بخش نیروی انسانی مراقبت‌های بهداشتی را برعهده دارند، می‌توانند از ظرفیت کارت شناسایی بیمارستان به خوبی استفاده کنند. کاربردهای کارت پرسنلی بیمارستان به موارد زیر خلاصه می‌شود:

استفاده به عنوان یک کارت شناسایی معمولی برای احراز هویت پرسنل؛

استفاده به عنوان کارت تردد پرسنل بیمارستان برای ثبت زمان حضور و غیاب؛

استفاده به عنوان کارت کنترل دسترسی برای ورود به بخش‌های خاص؛

استفاده به عنوان کارت پارکینگ بیمارستان، کارت سلف سرویس بیمارستان و کارت دسترسی به اسناد پزشکی؛

استفاده به عنوان کارت خدمات رفاهی برای استفاده از مهمانپذیر ها و سایر امکانات طرف قرارداد بیمارستان؛

استفاده به عنوان کارت تخفیف برای استفاده از فروشگاه‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد بیمارستان؛

استفاده به عنوان کارت باشگاه ورزشی و کارت استخر برای باشگاه‌های طرف قرارداد بیمارستان.

کارت شناسایی بیمارستان

کارت شناساییمراحل مختلف استفاده از کارت شناسایی بیمارستان

اما اگر تصمیم دارید که از کارت شناسایی بیمارستان برای پرسنل خود از جمله پرستاران و پزشکان استفاده کنید، لازم است که چند مرحله متوالی را دنبال کنید تا بتوانید یک کارت استاندارد و قابل استفاده آماده کنید. بنابراین مراحل زیر باید انجام شود:

کارت شناساییطراحی کارت شناسایی بیمارستان

 گام اول، طراحی کارت شناسایی بیمارستان است. در یک بیمارستان کارت شناساییگروه پزشکان، کارت شناساییگروه پرستاران، کارت شناساییگروه بهیاران، کارت شناساییدانشجویان پزشکی، کارت شناساییبخش‌های مختلف بیمارستان وکارت شناساییگروه خدمات وجود دارد. پس شما در طراحی کارت شناسایی پرسنل بیمارستان باید برای هر کدام از این گروه به یک کارت خاص طراحی کنید. به عنوان مثال طرح‌های هرکدام از آنها را با توجه به حوزه وظایف آنها مشخص کنید.

کارت شناسایی نمونه کارت شناسایی بیمارستان

 نمونه کارت شناسایی پرسنل بیمارستان می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. در دسترس ترین منبع برای پیدا کردن این نمونه کارت‌ها، اینترنت است که شما می‌توانید به شکل‌های مختلف از آن استفاده کنید. البته شما همین الان هم می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و از کارشناسان ما بخواهید که نمونه کارت‌های شناسایی بیمارستان را در اختیار شما قرار دهند.

کارت شناسایینرم افزار طراحی کارت شناسایی بیمارستان

گام مهم بعدی در طراحی کارت شناسایی پرسنل بیمارستان، استفاده از نرم افزار طراحی کارت شناسایی بیمارستان است. این نرم افزارها فضای کاربری بسیار راحتی دارند و شما برای طراحی کارت دردسر کمتری می‌کشید. اگر در این زمینه حرفه‌ای نیستید، بهتر است که طراحی کارت دعوت به یک گروه حرفه‌ای و دارای سابقه در این زمینه واگذار کنید.
نرم افزار کارت شناسایی

کارت شناساییاطلاعات روی کارت شناسایی بیمارستان

 آخرین مرحله طراحی کارت، مشخص کردن اطلاعات روی کارت شناسایی پرسنل بیمارستان است. در مرحله اول در این کارت شما باید:

کارت شناسایینام بیمارستان یا مشخصات تخصصی کلینیک؛

کارت شناساییآرم و لوگو وزارت بهداشت و درمان؛

کارت شناساییآرم و لوگو بیمارستان یا استان مورد نظر؛

کارت شناسایینام و نام خانوادگی شخص دارنده کارت شناسایی؛

کارت شناساییحوزه پزشکی فعالیت صاحب کارت؛

کارت شناساییرده سازمانی صاحب کارت؛

کارت شناساییمدت زمان اعتبار کارت شناسایی.

 در قسمت پشت کارت هم می‌توان اطلاعاتی مانند آدرس بیمارستان، آدرس فرد و یا شماره صندوق پستی در صورت گم شدن کارت آورده شود.

کارت شناساییچاپ کارت شناسایی بیمارستان

بعد از طراحی کارت، باید به سراغ چاپ کارت شناسایی بیمارستان بروید. اولاً هدف ما در اینجا استفاده از کارت شناسایی و هوشمند است و می‌خواهیم که این کارت، احراز هویت و همچنین خدمات رسانی به کارکنان را راحت‌تر کند. بنابراین بهترین گزینه استفاده از کارت pvc است که دارای خصوصیات و ویژگی‌های هوشمند مانند تراشه دیجیتال یا نوار مغناطیسی باشد. با این تفاسیر شما باید دو نکته را رعایت کنید:

کارت شناساییاز یک چاپگر کارت pvc استفاده کنید که قابلیت چاپ بر روی کارت پلاستیکی را داشته باشند.

کارت شناساییچاپگر مورد نظر دارای ماژول انکودر بر روی تراشه دیجیتالی یا انکودر نوار مغناطیسی باشد.

کارت شناساییپرینتر کارت پی وی سی مورد نظر توانایی پیاده سازی رنگ‌های مختلف بر روی کارت را داشته باشد.
پرینتر چاپ کارت شناسایی

  قیمت چاپ کارت شناسایی بیمارستان

قیمت چاپ کارت شناسایی پرسنل بیمارستان و هزینه کلی آن به مسیری که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. در حقیقت شما ممکن است چاپ کارت را به یک شرکت واگذار کنید یا خودتان با خرید چاپگر برای چاپ کارت اقدام کنید.

کارت شناساییشرکت‌ها چاپ کارت با تعداد بالا را با استفاده از تکنیک چاپ افست انجام می‌دهند و قیمت تمام شده برای شما کمتر است؛

کارت شناساییبرای چاپ کارت با تعداد بالا بهتر است به سراغ خرید پرینتر کارت pvc بروید.

کارت شناساییبرای چاپ کارت با تعداد کم سفارش دادن آن به یک شرکت مانند فرزان کارت آسیا به صرفه‌تر است.

کارت شناسایینگهداری کارت شناسایی بیمارستان

اصولاً پرسنل بیمارستان شرایط خاصی را طی می‌کنند و برای آنها نشان دادن کارت شناسایی و همچنین رعایت نکات بهداشتی بسیار مهم است. این افراد به احتمال زیاد در بیشتر قسمت‌ها نمی‌توانند از دست برای نشان دادن کارت استفاده کند. بنابراین بهترین گزینه برای پرسنل بیمارستان استفاده از گردن آویز است که هم در شرایط مختلف آنها کمک می‌کنند و هم نیازی به استفاده از دست نیست.

 البته این نکته را فراموش نکنید که کارت‌های هوشمند نیازی به اسکن یا کشیدن کارت ندارند و می‌توان از راه دور اطلاعات را تأیید کرد.

 کارت شناساییاستفاده از کارت شناسایی بیمارستان به عنوان کارت تخفیف

 این یکی از بزرگترین مزایای کارت‌های هوشمند است. با کمک کارت‌های هوشمند و همچنین اتوماسیون می‌توان کارت شناسایی را به کارت تخفیف یا حتی با کارت خدمات رفاهی تبدیل کرد.  روال کار هم به این صورت است که کارت شناسایی هوشمند تمامی اطلاعات پرسنل بیمارستان را دارد و فرد می‌تواند در جریان خرید یا در جریان استفاده از امکانات رفاهی از اطلاعات همین کارت و از قابلیت‌های اتوماسیون کمک بگیرد.
کارت تخفیف بیمارشتان

کارت شناسایی ابزارهای لازم برای استفاده از کارت شناسایی بیمارستان

در انتها اگر به فکر استفاده از کارت شناسایی بیمارستان هستید، لازم است که چند ابزار را برای پیاده سازی این سیستم فراهم کنید:

کارت pvc:کارت pvc:در این حالت بهترین انتخاب برای شما کارت مایفر 1k و همچنین کارت نوار مغناطیسی است که قابلیت ذخیره اطلاعات را دارند. از بخش کارت pvcکارت pvc  کارت pvcمی‌توانید نمونه‌های مختلف این محصولات را ببینید.

کارت pvc:دستگاه کارت خوان:دستگاه‌های کارتخوان انواع مختلفی دارند. برخی از آنها برای کارت RFID و برخی نیز برای کارت نوار مغناطیسی مناسب هستند. شما با توجه به نوع کارت می‌توانید یکی از این دستگاه‌ها را انتخاب کنید. توصیه می‌کنم که محصولات بخش کارت pvcکارتخوان مایفر 13/56 کارت pvcرا ببینید.

کارت pvc:اتوماسیون بیمارستان:در این مورد اتوماسیون‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به کارت pvcاتوماسیون حضور و غیاب بیمارستان کارت pvcیا  کارت pvcاتوماسیون تغذیه بیمارستان کارت pvcاشاره کرد

کارت pvc:چاپگر کارت pvc:آخرین ابزار، پرینتر کارت پی وی سی است که شما می‌توانید از دو گزینه پرینتر چاپ کارت هایتی CS200 یا پرینتر چاپ کارت فارگو ۵۰۰۰ استفاده کنید.

 پیاده سازی پروژه کارت شناسایی بیمارستان چندان سخت نیست و حتی با مشورت با چند شرکت می‌توانید بخش مهمی از دردسر پرسنل و بیماران را از بین ببرید. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشید می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید