اگر به فکر چاپ کارت پرسنلی هستید، به این موارد نیاز دارید

اگر به فکر چاپ کارت پرسنلی هستید، به این موارد نیاز دارید

چاپ کارت پرسنلی یا چاپ کارت شناسایی کارکنان یکی از بهترین ابزارهای موجود برای کنترل حضور و غیاب و ارائه خدمات رفاهی به پرسنل است.

چاپ کارت پرسنلی یکی از خدمات ما در گروه فرزان کارت آسیا است. اگرچه این موضوع به عنوان یک منبع کسب درآمد برای ما شناخته می‌شود، اما باید اعتراف کنم که این کارت‌ها می‌توانند بسیار مهم‌تر و کاربردی‌تر از کارت شناسایی یا کارت پرسنلی معمولی باشند. نمی‌دانم تا چه اندازه با کارت شناسایی کارکنان آشنایی دارید، اما در همین ابتدای متن به خاطر داشته باشید که از این کارت‌ها می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد.

پس اگر رئیس یک سازمان هستید و می‌خواهید به کارکنان خود کارت تخفیف یا کارت خدمات رفاهی بدهید، در این مطلب با ما همراه باشید تا فرآیند چاپ کارت پرسنلی را توضیح دهیم و در انتها به شما بگویم که چه پیشنهاد ویژه‌ای خواهیم داشت!

کارت پرسنلیچرا شرکت‌ها به فکر چاپ کارت پرسنلی هستند؟

کارت پرسنلی یعنی یک کارت هوشمند ساخته شده از جنس pvc با قابلیت ذخیره سازی اطلاعات کارکنان و ارائه این اطلاعات به یک دستگاه کارت خوان. ارتباط کارت پرسنلی با دستگاه کارت خوان با استفاده از امواج الکترومغناطیسی یا امواج رادیوفرکانسی انجام می‌گیرد و به عنوان یکی از ایمن‌ترین ارتباطات شناخته می‌شود. حالا این سؤال وجود دارد که چرا شرکت‌ها به فکر چاپ کارت پرسنلی هستند؟ زیرا:

کارت پرسنلیکارت پرسنلی هوشمند امکان ثبت زمان ورود و خروج و ثبت زمان و حضور و غیاب را به شما می‌دهد؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی هوشمند اطلاعات کارکنان و نحوه فعالیت آنها را ذخیره می‌کند؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات مالی را دارد و می‌توان از آن در سلف سرویس و سایر خدمات رفاهی استفاده کرد؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی می‌تواند به عنوان کارت تردد و کارت کنترل دسترسی به بخش‌های مختلف یک سازمان باشد؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی سرعت احراز هویت و شناسایی کارکنان را بالا می‌برد؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی امکان دسترسی کارکنان به اطلاعات طبقه بندی شده با توجه به سطح اهمیت آنها فراهم می‌کند؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی اطلاعات کارکنان در اتوماسیون شرکت را تغییر می‌دهد؛

کارت پرسنلیکارت پرسنلی با نرم افزار ارزشیابی کارکنان، اتوماسیون تغذیه، اتوماسیون حضور و غیاب و اتوماسیون خوابگاه همخوانی دارد.

بنابراین عملاً می‌توان ادعا کرد که چاپ کارت پرسنلی می‌تواند کار بخش نیروی انسانی یک سازمان و همچنین بخش مدیریت آن را بسیار راحت‌تر کند. اما اگر به فکر استفاده از کارت شناسایی کارکنان هستید، لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
کارت پرسنلی

کارت پرسنلیانتخاب کارت برای چاپ کارت پرسنلی

در گام اول باید کارت را انتخاب کنید. اما انتخاب کارت صرفاً یک مرحله جزئی نمی‌شود و شما باید طراحی کارت پرسنلی، چاپ کارت پرسنلی و مسئله نگهداری کارت پرسنلی را هم در نظر بگیرید. در گام اول باید به سراغ انتخاب کارت برویم که بهترین گزینه کارت pvc است:

کارت pvcکارت مایفر:کارت‌های مایفر در دو مدل کارت مایفر 1k و کارت مایفر 4k موجود هستند که هر کدام از آنها فضای ذخیره سازی متفاوتی دارند. کارت‌های مایفر دارای تراشه هستند و اطلاعات بر روی چیپ ذخیره می‌شود.

کارت pvcکارت نوار مغناطیسی:در کارت نوار مغناطیسی یک نوار با قابلیت الکترومغناطیسی تعبیه شده که در دو نوع HiCo به معنی نگهداری طولانی خصوصیات مغناطیسی و کارت مغناطیسی LoCo به معنی نگهداری کوتاه خصوصیات مغناطیسی است. گروه اول به عنوان کارت بانکی و کارت تخفیف استفاده می‌شوند و گروه دوم بیشتر به عنوان کلید برای قفل دیجیتال استفاده می‌شوند.

کارت pvcکارت دسفایر:این کارتها خصوصیات پیچیده‌تری نسبت به کارت‌های مایفر دارند و از همان ساز و کار بهره می‌برند. کارت‌های دسفایر گران‌تر هستند و ممکن است در اینجا انتخاب شما نباشند.

کارت pvc

از بخشکارت pvcکارت pvc کارت pvcاطلاعات کامل این کارت‌ها را دریافت کنید.

حالا اگر کارت را مشخص کردید، باید به سراغ طراحی کارت پرسنلی بروید. در طراحی کارت شناسایی کارکنان شما یک نرم افزار در اختیار دارید. نرم افزار طراحی کارت پرسنلی امکان قراردادن اطلاعات در بخش‌های مختلف را به شما می‌دهد و شما می‌توانید اطلاعات روی کارت پرسنلی را به دلخواه تغییر دهید. البته نمونه کارت پرسنلی هم در اینترنت برای شما قابل استفاده است. حتی می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و نمونه کارهای فرزان کارت آسیا را ببینید.

 در همین مرحله چاپ کارت پرسنلی باید انجام شود. در این حالت مبنای انتخاب شما یکی از موارد زیر است:

کارت pvcواگذاری چاپ کارت به یک شرکت:در حالتی که تعداد چاپ کارت پرسنلی شما کم باشد، بهتر است که پروژه خود را به یک شرکت تخصصی مانند فرزان کارت آسیا واگذار کنید. این روش به شما کمک می‌کند که هزینه چاپ کارت شناسایی کارکنان خود را پایین‌تر بیاورید.

کارت pvcخرید چاپگر کارت pvc:اگر تعداد چاپ شما بالا باشد، گزینه مقرون به صرفه، خرید پرینتر کارت پی وی سی است. اگر تعداد چاپ شما کم باشد، پرینترهای کوچک و رومیزی مانند پرینتر چاپ کارت هایتی cs۲۰۰ برای شما بهتر است. اما اگر تعداد چاپ شما بالا باشد، پرینتر چاپ کارت فارگو ۵۰۰۰ بهترین گزینه موجود در بازار است.

محصولات بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیاطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

پرینتر فارگو5000

کارت پرسنلیدستگاه کارتخوان برای دریافت اطلاعات کارت

اگر مراحل قبل را انجام داده باشید، در حال حاضر شما چندین کارت پرسنلی هوشمند برای کارکنان خود چاپ کرده‌اید. حالا باید سیستم کافی برای استفاده از این کارت‌ها فراهم بیاورید. اولین ابزاری که در این مرحله به کار شما می‌آید، دستگاه کارت خوان است. انتخاب دستگاه کارتخوان با توجه به مراحل طی شده در جریان چاپ کارت پرسنلی صورت می‌گیرد:

نرم افزاراگر کارت مایفر یا دسفایر دارید:در اینجا شما باید یک کارت خوان RFID انتخاب کنید که توانایی خواندن اطلاعات کارت‌های دارای تراشه دیجیتال را دارند. در ضمن با همین کارتخوان هم می‌توانید اطلاعات کارت را تغییر دهید.

نرم افزاراگر کارت نوار مغناطیسی دارید:دستگاه کارتخوان شما باید قابلیت خواندن اطلاعات نوار مغناطیسی از طریق تکنولوژی الکترومغناطیسی را داشته باشد. این کارتخوان ها شبیه به پوزهای استفاده شده در مغازه‌ها هستند.

کارت پرسنلیاتوماسیون برای ساماندهی پرسنل

با توجه به برنامه ریزی‌هایی که برای استفاده از کارت پرسنلی دارید، شما می‌توانید از اتوماسیون‌های متفاوتی برای آنها استفاده کنید. در حقیقت چاپ کارت پرسنلی امکان مانور زیادی به شما می‌دهد:

کارت پرسنلیاگر خوابگاه دارید:می‌توانید از کارت پرسنلی برای اتوماسیون حضور و غیاب خوابگاه استفاده کنید و نوعی کارت کنترل تردد در اختیار آنها بگذارید.

کارت پرسنلیاگر سلف سرویس دارید: می‌توانید از کارت پرسنلی برای اتوماسیون تغذیه استفاده کنید و فرایندهای پرداخت مالی را به کمک آن انجام دهید.

کارت پرسنلیاگر حضور و غیاب انجام می‌دهید:می‌توانید از کارت پرسنلی برای اتوماسیون حضور و غیاب کارکنان استفاده کنید و زمان ورود و خروج آنها را ثبت کنید.

کارت پرسنلیاگر پارکینگ دارید:کارت پرسنلی می‌تواند به عنوان کارت برای اتوماسیون پارکینگ استفاده شود.

کارت پرسنلیاگر سیستم ارزشیابی دارید: کارت پرسنلی به عنوان یک ابزار برای نرم افزار ارزشیابی کارکنان به کار گرفته می‌شود.

کارت پرسنلیاگر خدمات رفاهی ارائه می‌دهید:کارت پرسنلی می‌تواند به عنوان کارت خدمات رفاهی کارت باشگاه ورزشی و کارت استخر به کار گرفته شود.

از بخشنرم افزارنرم افزار نرم افزارمی‌توانید انواع مختلف اتوماسیون‌های قابل استفاده برای کارت پرسنلی را پیدا کنید.

کارت پرسنلی

کارت پرسنلیکارت پرسنلی یا کارت تخفیف و کارت خدمات رفاهی؟!

سوالی که اینجا وجود دارد این است که چرا ما باید هزینه چاپ کارت پرسنلی هوشمند را بپردازیم؟ در حقیقت اگر هدف شما از کارت پرسنلی صرفاً برای شناسایی کارکنان است، همان کارت‌های معمولی را استفاده کنید. اما فراموش نکنید که استفاده از تراشه دیجیتال یا نوار مغناطیسی این شانس را به شما می‌دهد که چاپ کارت شناسایی کارکنان را برای تبدیل آن به کارت تخفیف یا کارت خدمات رفاهی انجام دهید. در این صورت کارت‌های کمتری چاپ می‌کنید و امکان ارائه خدمات بهتر به کارکنان را خواهید داشت.

 تجربه ما در گروه فرزان کارت آسیا نشان می‌دهد که چاپ کارت پرسنلی برای سازمانها با مزایای متعددی همراه است. اگر به مشاوره بیشتر نیاز دارید یا به فکر چاپ کارت شناسایی کارکنان برای سازمان خود هستید، از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید