نکاتی که قبل از تولید کارت شناسایی باید بدانید

نکاتی که قبل از تولید کارت شناسایی باید بدانید

تولید کارت شناسایی یا چاپ کارت شناسایی روش خوبی برای کنترل تردد و کنترل حضور و غیاب کارکنان است. این نکات باید در طراحی کارت شناسایی رعایت شود.

زمانی که شما به فکر کنترل تردد پرسنل خود باشید و تمایل داشته باشید که از حضور و غیاب هوشمند برای آنها استفاده کنید، چاره‌ای جز چاپ و تولید کارت شناسایی را نخواهید داشت. کارت شناسایی هوشمند یکی از بهترین ابزارهایی است که هم از لحاظ امنیت و هم از لحاظ سرعت در شناسایی کارکنان به شما کمک می‌کند. انعطاف پذیری این کارت‌ها به شکلی است که شما می‌توانید چند وظیفه را به صورت همزمان برای آنها در نظر بگیرید و از عملکرد آنها هم اطمینان داشته باشید.

 جذاب بودن تولید کارت شناسایی برای صاحب کارخانه‌ها و مدیریت سازمان‌ها باعث شد که ما در این مطلب به برخی از نکات مهم در مورد آنها بپردازیم و در حقیقت قابلیت‌های بالقوه این کارت‌ها را معرفی کنیم.

ساخت کارت ملی تولید کارت شناسایی تحت تأثیر هدف ماست

 اولین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، وابسته بودن تولید کارت شناسایی به هدف ماست. طبیعتاً ما به عنوان صاحب یک کسب و کار یا هر مدیر دیگری، برنامه ریزی متفاوتی برای استفاده از کارتهای شناسایی داریم. هر کدام از این برنامه‌ریزی‌ها مشخص می‌کند که ما باید کارت شناسایی را بر چه مبنایی طراحی و چاپ کنیم. به مثال‌های زیر توجه کنید:

 کارت شناسایی اندازه کارت بانکی استاندارد است و تحت عنوان CR80 شناخته می‌شود؛

 کارت شناسایی ضخامت کارت استفاده شده برای چاپ کارت شناسایی معمولاً ۷۶۰ میکرون است؛

 کارت شناسایی در کارتهای مایفر از تراشه و آنتن RFID برای فرایندهای فرومغناطیسی استفاده شده است؛

 کارت شناسایی در کارت‌های نوار مغناطیسی از یک نوار مغناطیسی با قابلیت ذخیره سازی اطلاعات استفاده شده است؛

 کارت شناسایی برای چاپ کارت شناسایی می‌توان از روش تکنولوژی چاپ مستقیم یا چاپ غیر مستقیم استفاده کرد؛

 کارت شناسایی امکان چاپ تک رنگ و چاپ رنگی و همچنین چاپ برجسته حرارتی بر روی کارت‌های شناسایی وجود دارد؛

 کارت شناسایی با کمک نرم افزار طراحی کارت شناسایی شما می‌توانید تغییرات دلخواه را در سطح و پشت کارت اعمال کنید؛

 کارت شناسایی با کمک دستگاه لمینیتور شما می‌توانید طول عمر کارت خود را افزایش دهید؛

 کارت شناسایی با استفاده از اتوماسیون‌های مختلف می‌توان کاربری کارت شناسایی را تغییر داد.

 با این تفاسیر هدف ما از چاپ کارت شناسایی هر چیزی باشد، می‌توانیم تغییراتی در کارتها به وجود بیاوریم و از ظرفیت کارت به شکل‌های مختلف استفاده کنیم.

ساخت کارت ملی می‌توانیم طراحی کارت شناسایی را خودمان انجام دهیم

تنها لازم است که در اینترنت کلید واژه‌هایی مانند نمونه کارت شناسایی قابل ویرایش یا نمونه کارت شناسایی پزشکان را جستجو کنید. برخی از شرکت‌ها برای تبلیغ کسب و کار خود از این نمونه کارت‌ها استفاده می‌کنند. شما برای تولید کارت شناسایی می‌توانید با تغییرات جزئی در همین کارت‌ها، آن‌ها را برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود استفاده کنید.

 این در حالی است که شما به راحتی می‌توانید طراحی کارت شناسایی خود را انجام دهید یا حتی از شرکت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید. نرم افزار طراحی کارت شناسایی ابزاری است که شما می‌توانید به کمک آن تغییرات دلخواه خود را در کارت به وجود بیاورید. با استفاده از این نرم افزار امکان تغییر اطلاعات روی کارت شناسایی و پشت کارت را دارید و اندازه تصویر کارت را به دلخواه می‌توانید تغییر دهید.

ساخت کارت ملی کارت شناسایی می‌تواند به کارت حضور و غیاب تبدیل شود

در بند اول اشاره کردیم که تولید کارت شناسایی با توجه به هدف ما صورت می‌گیرد. طبیعتاً یکی از اهداف کارت‌های شناسایی، استفاده از آنها به عنوان کارت کنترل تردد و کارت کنترل دسترسی است. این مهم با استفاده از خصوصیات هوشمندسازی کارت pvc انجام می‌شود. اصولاً کارت‌های پی وی سی برای چاپ این کارت‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند:

کارت مایفر: کارت مایفر: این کارت‌ها دارای تراشه دیجیتال برای ذخیره سازی اطلاعات آنتن RFID برای برای برقراری ارتباط با دستگاه کارت خوان هستند.

 کارت نوار مغناطیسی کارت نوار مغناطیسی: نوار استفاده شده در این کارت‌ها امکان تبادل اطلاعات با دستگاه کارتخوان را به ما می‌دهد.

کارت دسفایر:  کارت دسفایر: این کارت‌ها دارای خصوصیات پیچیده‌تری نسبت به کارت‌های مایفر هستند و قیمت آنها گران‌تر است.

حالا اگر شما می‌خواهید تولید کارت شناسایی را به منظور استفاده از آنها در سیستم حضور و غیاب انجام دهید، لازم است که از اتوماسیون حضور و غیاب استفاده کنید تا اطلاعات ثبت شده در این اتوماسیون ذخیره شود. البته توصیه می‌کنم که از بخشکارت pvcکارت pvc کارت pvcبا انواع مختلف این کارت‌ها بیشتر آشنا شوید.

کارت pvc

ساخت کارت ملی کارت شناسایی می‌تواند به کارت تخفیف تبدیل شود

یکی دیگر از نکات جالبی که احتمالاً در تولید کارت شناسایی توجه شما را به خود جلب می‌کند، تبدیل کردن کارت شناسایی به کارت تخفیف است. در حقیقت این یکی دیگر از ویژگی‌های هوشمند بودن کارت‌های شناسایی است که شما می‌توانید از آن برای اتوماسیون‌های مختلف استفاده کنید. ذخیره شدن اطلاعات کارکنان در کارت‌های شناسایی و دریافت اطلاعات در یک سیستم یکپارچه هوشمند، این امکان را برای سازمان‌ها به وجود می‌آورد که امکان تخفیف دادن به کارکنان در فروشگاه‌های طرف قرارداد را فراهم کند.

 البته امکان تبدیل کردن کارت شناسایی به کارت خدمات رفاهی یا کارت باشگاه ورزشی یا حتی کارت باشگاه بدنسازی هم وجود دارد.

تبدیل کارت شناسایی ه تخفیف

ساخت کارت ملی خودمان می‌توانیم چاپ کارت شناسایی را انجام دهیم

 با وجود اینکه ما در فرزان کارت آسیا فرایند چاپ کارت شناسایی را به شکل استاندارد و با کیفیت بالا انجام می‌دهیم، اما این یک حقیقت است که حتی خود صاحبین کسب و کار و مدیران سازمان‌ها هم می‌توانند قسمتی به چاپ این کارت‌ها اختصاص دهند. برای این کار فقط باید به سراغ پرینتر چاپ کارت پی وی سی بروند:

 کارت شناسایی اگر تعداد چاپ مورد نیاز آنها کم باشد: در این حالت پرینترهای کوچک و رومیزی مانند پرینتر چاپ کارت پی وی سی هایتی CS200 مناسب است.

  کارت شناساییاگر به تعداد چاپ بالا نیاز داشته باشند: در این حالت پرینترهای بزرگ‌تر مانند پرینتر چاپ کارت فارگو ۵۰۰۰ انتخاب بهتری است که می‌تواند کارت‌های شناسایی را با کیفیت چاپ کارت بانکی چاپ کند.

البته این که شما بخواهید برای چاپ کارت خود از تکنولوژی چاپ مستقیم یا تکنولوژی چاپ غیر مستقیم استفاده کنید، امکان استفاده از لمینیتور در دستگاه چاپگر خود داشته باشید یا حتی بخواهید فرآیند کدگذاری کارت شناسایی را انجام دهید، ممکن است گزینه نهایی شما تغییر کند. به همین دلیل توصیه می‌کنم که از قسمتپرینتر کارت پی وی سی  پرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سی دیدن کنید تا محصولات مختلف شما را ببینید.

پرسنتر چاپ کارت pvc

ساخت کارت ملی قیمت چاپ کارت شناسایی متغیر است

طبیعتاً هزینه تولید کارت شناسایی برای شما فاکتور مهمی است. جالب این که این هزینه با توجه به مسیری که شما انتخاب می‌کنید متغیر است. معمولاً زمانی که شما چاپ خود را به صورت چاپ انبوه به یک شرکت واگذار می‌کنید، آن‌ها از چاپ افست با تعداد بالا استفاده می‌کنند و به همین دلیل هزینه چاپ کارت شناسایی شما کاهش می‌یابد.

در طرف مقابل استفاده از پرینترهای بزرگتر برای تعداد چاپ کارت بیشتر و پرینترهای رومیزی برای تعداد چاپ کمتر مقرون به صرفه است. پس اگر شما هم می‌خواهید تعداد کارت کمتر چاپ کنید، توصیه ما این است که سفارش چاپ خود را به یک شرکت واگذار کنید. اما اگر تعداد کارت مورد نیاز شما زیاد است، گزینه خرید پرینتر کارت pvc بهتر است.

ساخت کارت ملی احتمال ساخت کارت ملی تقلبی بسیار کم است

سوالی که وجود دارد این است که آیا می‌توان کارت ملی هوشمند تقلبی یا حتی کارت پایان خدمت هوشمند تقلبی درست کرد؟ بدون شک پاسخ ما به این سؤال منفی است. در تولید کارت شناسایی از کارتهای هوشمند با قابلیت ذخیره سازی اطلاعات به صورت کدگذاری مواجه هستیم. در نتیجه امکان دسترسی به این کدها به هیچ وجه وجود ندارد. از طرفی دیگر اطلاعات این کارت‌ها به صورت بلوک اطلاعاتی هستند و دسترسی به همه آنها فراهم نیست.

اما نکته‌ای که در رابطه با کارتهای شناسایی وجود دارد این است که این کارت نباید در اختیار افراد غیرمجاز قرار گیرد، زیرا امکان سوء استفاده از اطلاعات آن به هنگام کنترل تردد یا حضور و غیاب وجود دارد.

در انتها باید این نکته را متذکر شویم که تولید کارت شناسایی باید کاملاً مطابق با انتظار شما و تعداد کارکنان فعال در سازمان یا در شرکت باشد. اگر به شکل دقیق نمی‌دانید که باید چه مراحلی را طی کنید، توصیه می‌کنم که حتماً از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید