خدمات رفاهی کارکنان و بهترین راهکار برای استفاده از آنها

خدمات رفاهی کارکنان و بهترین راهکار برای استفاده از آنها

کارت خدمات رفاهی کارکنان یکی از بهترین ابزارهای است که شما می‌توانید حتی به کمک تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف از آن استفاده کنید.

رابطه کارفرما و کارکنان یک رابطه دو طرفه است که ارائه دادن خدمات رفاهی کارکنان می‌تواند به تقویت این رابطه کمک کند. اگر از برخی از کارکنان تنبل چشم‌پوشی کنیم، هیچ کارفرمایی مایل به از دست دادن کارکنان خود نیست و به همین دلیل راهکارهایی برای وفادار کردن آنها به کار می‌برد. از طرف دیگر بالا بردن رضایتمندی کارکنان به افزایش بازدهی آنها کمک می‌کند و نتیجه خود را بر رونق کسب و کار می‌گذارد.

خدمات رفاهی کارکنان یکی از مواردی است که به افزایش رضایتمندی آنها کمک می‌کند. در مطلب امروز می‌خواهیم این خدمات را بررسی کنیم و ابزارهای لازم برای اجرایی کردن آن در یک سازمان را معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

خدمات رفاهی کارکنان خدمات رفاهی کارکنان یعنی چی؟!

خدمات رفاهی کارکنان یعنی کلیه خدماتی که یک شرکت یا سازمان می‌تواند برای افزایش رفاه کارکنان خود به کار ببرد. این خدمات می‌تواند فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش، امکانات لازم برای سلامت جسمی و روحی و همچنین امکانات لازم برای خرید مایحتاج زندگی باشد.

حالا برخی از شرکت‌ها خودشان مسئولیت ارائه خدمات رفاهی کارکنان را بر عهده می‌گیرند که می‌توان به در نظر گرفتن مهمانخانه برای کارکنان اشاره کرد. در طرف مقابل، برخی از سازمانها با گروه‌های دیگر به توافق می‌رسند و ارائه خدمات را به آنها واگذار می‌کنند. نمونه این خدمات می‌تواند خدمات ورزشی مانند باشگاه ورزشی و استخر ورزشی باشد.

خدمات رفاهی کارکنان

خدمات رفاهی کارکنان اهمیت خدمات رفاهی به کارکنان در افزایش رضایتمندی آنها

سوالی که اینجا وجود دارد این است که چرا یک شرکت به ارائه خدمات رفاهی کارکنان نیاز دارد؟ آیا پرداخت حقوق مالی برای آنها کفایت نمی‌کند؟ مسلماً مسئله رضایتمندی کارکنان به وفاداری بیشتر و تعلق خاطر آنها به کسب و کار کمک می‌کند. به همین دلیل راهکارهای مختلفی برای ایجاد خدمات رفاهی به کارکنان وجود دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بستن قرارداد با فروشگاه‌های بزرگ و ارائه تخفیف به کارکنان در قالب کارت تخفیف گروهی؛

بستن قرارداد با باشگاه‌های ورزشی و استخرهای ورزشی به صورت یک سانس مشخص برای کارکنان؛

بستن قرارداد با یک هتل یا یک مهمانخانه خاص در شهرهای مختلف برای ارائه خدمات رفاهی در ایام تعطیلات؛

بستن قرارداد با مراکز درمانی و مطب پزشکان برای گرفتن تخفیف و کاهش هزینه‌های درمانی؛

بستن قرارداد با برخی شرکت‌های خصوصی برای استفاده از بستر نرم افزار باشگاه مشتریان آنها؛

گرفتن موافقت برخی از شرکت‌های مسافربری برای گرفتن تخفیف حمل و نقل در سفرهای بین شهری؛

انعقاد قرارداد با برخی شرکت‌های آموزشی برای افزایش سطح آموزش و کارایی کارکنان به صورت رایگان.

این موارد تنها بخشی از خدماتی هستند که یک شرکت می‌تواند برای کارکنان خود فراهم کند. این در حالی است که شما به عنوان یک سازمان می‌توانید راهکارهای مختلفی برای ارائه خدمات رفاهی به کارکنان پیدا کنید.

خدمات رفاهی کارکنان چگونه از خدمات رفاهی کمک بگیریم؟

حتماً با خانه معلم آشنا هستید؟! با مهمان خانه‌ها و مهمانسرای شرکت‌ها چطور؟! این‌ها دو مورد از پیاده‌سازی ارائه خدمات رفاهی به کارکنان هستند که تقریباً همه شرکت‌ها به دنبال پیروی از این الگو هستند. اما استفاده از چنین روشی نیاز به فراهم آوردن برخی الزامات اولیه دارد که هم سخت افزار و هم سخت افزار مناسب باید برای آن فراهم شود. در این مورد شما می‌توانید پروژه خود را به سه بخش تقسیم کنید:

 خدمات رفاهیکارت خدمات رفاهی داشته باشیم: این کارت‌ها به صورت کارت‌های هوشمند هستند که اطلاعات کارکنان و رده شغلی آنها به طور کامل در کارت ذخیره شده و امکان ارائه آن به دستگاه‌های کارتخوان وجود دارد. برای کارت خدمات رفاهی شما نیاز دارید که از کارت پی وی سی استفاده کنید که قالب‌های مختلفی دارد و در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

خدمات رفاهیبا شرکت‌های مختلف قرارداد ببندیم: شما به هر اندازه که یک سازمان بزرگ باشید، باز هم توانایی ارائه خدمات متنوع و کامل را ندارید. بنابراین در ابتدا باید مشخص کنید که خدمات رفاهی شما شامل چه مواردی می‌شوند و سپس به سراغ شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف بروید و با آنها قرارداد ببندید.

خدمات رفاهیاز یک اتوماسیون کمک بگیریم: اتوماسیون یک فضای نرم افزاری در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطلاعات کارکنان را در آن وارد کنید و روند ارائه خدمات رفاهی کارکنان را کنترل کنید. گاهی شما می‌توانید از اتوماسیون ارزشیابی عملکرد کارکنان استفاده کنید یا حتی از نرم افزار باشگاه مشتریان فروشگاه طرف قرارداد به عنوان یک نرم افزار همکار کمک بگیرید.

کارت خدمات رفاهی

خدمات رفاهی کارکنان کارت خدمات رفاهی یا ….؟!

در بند قبلی اشاره کردیم که شما باید از کارت خدمات رفاهی استفاده کنید. اما آیا این کارت خدمات یک کارت بخصوص و منحصر به فرد است؟ چگونه می‌توانیم چنین کارتی داشته باشیم. به طور کلی، در این حالت پیش روی ما دو مسیر متفاوت وجود دارد:

خدمات رفاهی چاپ کارت خدمات رفاهی اختصاصی: این کارت‌ها به صورت اختصاصی برای ارائه خدمات رفاهی هستند و هیچ کاربرد دیگری ندارند. به عنوان مثال، شما برای پرسنل خود یک کارت مخصوص طراحی می‌کند که از باشگاه ورزشی یا از پارکینگ سازمان به صورت اختصاصی استفاده کنند.

خدمات رفاهی استفاده از کارت‌های چند کاره: کارت شناسایی تخفیف دار، کارت پرسنلی تخفیف دار، تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف یا تبدیل کارت پرسنلی به کارت تردد! این‌ها مواردی هستند که شما با انتخاب یک کارت هوشمند می‌توانید همه آنها را به دست بیاورید. کارت‌های هوشمند به شما امکان ذخیره سازی اطلاعات کارکنان را می‌دهند و شما می‌توانید از آنها در نقش‌های مختلف مانند کارت شناسایی، کارت تخفیف، کارت پرسنلی، کارت حضور و غیاب، کارت کنترل تردد و کارت کنترل دسترسی استفاده کنید.

خدمات رفاهی کارکنان اما جذاب‌ترین بخش کار!

در ابتدا ما باید یک کارت مناسب انتخاب کنیم. برای انتخاب به کارت مناسب، پیشنهاد ما استفاده از کارت مایفر 1k و کارت نوار مغناطیسی است. کارت‌های مایفر دارای یک تراشه با قابلیت ذخیره سازی یک کیلو بایت اطلاعات و دارای یک آنتن RFID برای ارتباط با دستگاه کارتخوان هستند. این در حالی است که کارت‌های نوار مغناطیسی دارای یک نوار مغناطیسی برای ذخیره سازی اطلاعات هستند. اطلاعات بیشتر در این مورد را از بخش کارت pvcکارت pvc کارت pvcدریافت کنید.

کارت مایفر 1k

بخش دوم، چاپ کارت خدمات رفاهی کارکنان یا چاپ کارت شناسایی است. در این جا ما سه پیشنهاد برای شما داریم:

سفارش چاپ یک شرکتسفارش چاپ یک شرکت: اگر تعداد کارت مورد نیاز شما کم باشد، بهتر است چاپ کارت مورد نظر خود را به ما در گروه فرزان کارت آسیا واگذار کنید. لطفاً بخشچاپ کارتچاپ کارت چاپ کارترا ببینید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

پرینتر هایتی cs۲۰۰پرینتر هایتی cs۲۰۰: اگر تعداد کارت مورد نیاز شما کمتر از ۲ هزار عدد باشد، این پرینتر کوچک و رومیزی بهترین گزینه بازار است.

پرینتر فارگو ۵۰۰۰: پرینتر فارگو ۵۰۰۰: اگر تعداد کارت مورد نیاز شما بیش از ۲۰۰۰ عدد است، پرینترهای فارگو چاپ با کیفیت و فوق العاده با تعداد بالا را برای شما انجام می‌دهند.

از بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیسایر محصولات ما را ببینید و مشخصات آنها را مطالعه کنید.

 بقیه مراحل استفاده از خدمات رفاهی و کارکنان را می‌توانید با کمک شرکت‌های دیگر و با کمک اتوماسیون باشگاه مشتریان انجام دهید. فقط کافی است از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما در فرزان کارت آسیا در تماس باشید تا به شما بگوییم که دقیقاً چه کاری انجام دهید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید