چگونه یک سیستم تخفیفی برای کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

چگونه یک سیستم تخفیفی برای کسب و کار خود راه اندازی کنیم؟

پیاده سازی یک سیستم تخفیفی برای رونق کسب و کار نیاز به چاپ کارت تخفیف، خرید پرینتر کارت pvc و خرید دستگاه کارت خوان و باشگاه مشتریان دارد.

سیستم تخفیفی یکی از روش‌هایی است که در چند سال اخیر برای رونق کسب و کار به کار گرفته می‌شود و اتفاقاً استقبال مشتریان هم از آن خوب بوده است. در این سیستم، مشتریان در ازای حجم خرید مشخص می‌توانند تخفیف بیشتری دریافت کنند و از این طریق برای خرید بیشتر راغب هستند. این می‌تواند یک بازی برد - برد برای صاحب فروشگاه و برای مشتری باشد. یعنی هم فروشگاه به فروش بیشتر می‌رسد و هم مشتری شامل تخفیف بیشتری می‌شود.

 حالا اگر شما می‌خواهید به عنوان پذیرنده سیستم تخفیفی عمل کنید و از این سیستم برای جذب مشتری کمک بگیرید، با ما همراه باشید تا 0 تا 100 این کار را در این مطلب ذکر کنیم.

کارت تخفیف گروهی سیستم تخفیفی چگونه می‌تواند به کسب و کار ما کمک کند؟

 آیا واقعاً سیستم تخفیفی مثمرثمر است؟ آیا فروش به دست آمده می‌تواند با تخفیف داده شده همخوانی داشته باشد؟ آیا این سیستم ارزش هزینه کردن را دارد؟ اجازه دهید که یک بار دیگر این مسئله را بررسی کنیم.

 در مورد مثمر ثمر بودن این سیستم، می‌توانید خودتان را به جای یک مشتری بگذارید. به هر حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حدود ۵۰ درصد از سطح درآمد خانواده برای خرید مایحتاج اختصاص می‌یابد. اگر شما به عنوان کارگر ماهی دو میلیون تومان درآمد داشته باشید، در طول ماه مجبور به هزینه یک میلیون هستید. اگر به صورت مجموع ۲۰ درصد تخفیف بگیرید، یعنی شما در هزینه ماهانه خود ۲۰۰ هزار تومان صرفه جویی کرده‌اید. به نظر منطقی برسد که مشتریان استقبال کند!!!

در مورد همخوانی هزینه و تخفیف، باید بدانید که سیستم تخفیفی فقط یک هزینه اولیه دارد و بعد از آن شما هزینه خاصی نخواهید داشت. پس از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه است. اگر هم در مورد ارزش هزینه کردن سؤال دارید، در بازار رقابتی امروز روش‌های تبلیغاتی معمولی جواب نمی‌دهند و امروزه سیستم‌های تخفیفی جایگزین بسیاری از روش‌های تبلیغاتی شدند.

خود شما چند درصد به پیام‌های بازرگانی تلویزیون اطمینان دارید؟! پس مشتریان ترجیح می‌دهند که به صورت حضوری و با تخفیف بیشتر محصول خود را بخرند. پس اصلاً در مورد ارزش هزینه کردن این پروژه نگران نباشید و مطمئن باشید که پاسخ دهی آن نسبت به سایر روش‌ها بسیار بهتر است.

کسب و کار

کارت تخفیف گروهی از کجا شروع کنیم؟

فکر کنم اطلاعات ذکر شده در بند قبلی برای موجه نشان دادن سیستم تخفیفی کافی باشد. این سیستم هم برای باشگاه‌های ورزشی مانند استخر و باشگاه بدنسازی، هر برای فروشگاه، هم برای شرکت‌های خدماتی و هم برای شرکت‌های بزرگ و کوچک قابل استفاده است. پس اگر شما هم به فکر راه اندازی شبکه تخفیفی برای خود هستید باید گام به گام مراحل زیر را انجام دهید:

کارت تخفیف گروهی گام اول: فراهم آوردن باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان فضایی است که شما می‌توانید مشتریان خود را در آنجا گردآوری کنید و رفتار کلی آنها را تحت نظر داشته باشید. فضای نرم افزاری باشگاه مشتریان به شکلی است که ارتباط شما با مشتری و ارتباط مشتریان با یکدیگر بسیار راحت است. در یک باشگاه مشتریان:

کارت تخفیف گروهی اطلاعات خرید مشتری ثبت می‌شود؛

کارت تخفیف گروهی مشتریان در گروه‌های مختلف با توجه به میزان خرید آن‌ها قرار می‌گیرند؛

کارت تخفیف گروهی امکان تبلیغات محصولات و خدمات جدید در فضای باشگاه وجود دارد؛

کارت تخفیف گروهی امکان ایجاد نظرسنجی از مشتریان فراهم است؛

کارت تخفیف گروهیمشتریان می‌توانند در مورد محصولات مختلف نظر دهند و پیشنهادات مختلفی برای فروش شما داشته باشند؛

کارت تخفیف گروهیشما به یک دیتابیس کامل از مشتریان خود دسترسی دارید که می‌تواند استراتژی بعدی شما را تعیین کنند؛

کارت تخفیف گروهیبه راحتی می‌توانید از بستر فروش اینترنتی برای کسب و کار خود استفاده کنید؛

کارت تخفیف گروهیمی‌توانید از فضای باشگاه مشتریان برای جذب مشتری بالقوه کمک بگیرید؛

کارت تخفیف گروهیبه کمک باشگاه مشتریان مشخص می‌کنید که هر کدام از آن‌ها می‌توانند چند درصد تخفیف بگیرند.

نرم افزار باشگاه مشتریان

کارت تخفیف گروهی گام دوم: چاپ کارت تخفیف

قبل از شروع فرآیند چاپ، شما باید یک کارت خوب و مناسب انتخاب کنید. در این مورد گزینه‌های شما متفاوت هستند و شما می‌توانید از انواع کارت pvc در این مورد استفاده کنید. پیشنهاد ما دو گزینه زیر هستند:

کارت تخفیف گروهی کارت مایفر: این کارت‌ها در قالب کارت مایفر 1k و کارت مایفر 4k هستند که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات فرد را فراهم می‌کنند و بیشتر برای کارت تخصصی و اختصاصی برای یک فرد انتخاب می‌شود. مثلاً شما در سیستم تخفیفی خود می‌توانید از این کارتها به عنوان کارت شناسایی تخفیف دار استفاده کنید.

کارت تخفیف گروهی کارت نوار مغناطیسی: این کارت‌ها عمومی‌تر هستند و از یک نوار مغناطیسی بهره می‌برند. اگر کارت هدیه بانک‌ها را دیده باشید یا کارت تخفیف بانکی را دیده باشید، به همین شکل عمل می‌کنند و تفاوت خاصی بین افراد مختلف ایجاد نمی‌کنند.

کارت pvc

کارت تخفیف گروهی یک گزینه برای چاپ کارت تخفیف انتخاب کنید

حالا باید به سراغ چاپ کارت تخفیف بروید. چاپ کارت تخفیف می‌تواند به صورت اختصاصی برای یک فرد خاص یا به صورت گروهی چاپ شود. در ابتدای راه شما دو مسیر متفاوت دارید:

کارت تخفیف گروهی واگذاری چاپ کارت تخفیف به یک موسسه: اگر شما نیاز به چاپ کارت تخفیف با تعداد کم دارید، خرید پرینتر چاپ کارت برای شما توجیه اقتصادی ندارد و بهتر است که این پروژه را به یک شرکت فعال در این زمینه مانند فرزان کارت آسیا واگذار کنید. در این مورد می‌توانید از بخشچاپ کارتچاپ کارت چاپ کارتدیدن کنید و اطلاعات تکمیلی را به دست بیاورید.

کارت تخفیف گروهی خودتان کارت را چاپ کنید: این یک مسیر سخت‌تر است که برای فروشگاه‌های بزرگ با تعداد مشتری زیاد مناسب است. در این شیوه شما باید یک پرینتر چاپ کارت pvc بخرید که با نیاز شما همخوانی داشته باشد. در ضمن توانایی کار با نرم افزار طراحی کارت تخفیف را داشته باشید یا حداقل نمونه کارت تخفیف را از اینترنت دانلود کنید. این روش کمی سخت است و بهتر است که از قبل از اطلاعات کافی در مورد آن به دست بیاورید.

کارت تخفیف گروهی اگر خودتان کارت را چاپ می‌کنید

در بند قبل اشاره شد که شما باید یک چاپگر مناسب با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. حالا اگر تصمیم دارید که خودتان فرایند چاپ را انجام دهید، باید از دو گزینه زیر یک مورد را انتخاب کنید:

کارت تخفیف گروهی پرینتر فارگو ۵۰۰۰: این پرینتر به عنوان یک چاپگر با اندازه بزرگ و قابلیت چاپ با کیفیت بالا مانند چاپ کارت بانکی شناخته می‌شود و برای کارهای دفتری به عنوان بهترین گزینه ممکن انتخاب می‌شود. این چاپگرها برای چاپ کارت بالاتر از ۲ هزار عدد مناسب هستند.

کارت تخفیف گروهی پرینتر هایتی cs۲۰۰: این پرینتر به عنوان یک محصول رومیزی شناخته می‌شود که کیفیت چاپ خوبی دارد و برای دفاتر کوچک انتخاب می‌شود. از این چاپگر برای چاپ کارت کمتر از ۲ هزار عدد استفاده می‌شود.

محصولات ما را در بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیببینید تا با ویژگی‌ها و مشخصات آنها بیشتر آشنا شوید.

پرینتر فارگو

کارت تخفیف گروهی گام سوم: فراهم آوردن پایانه ثبت اطلاعات

در این مرحله باید با توجه به سیستم تخفیفی در نظر گرفته شده برای کسب و کار خود و همچنین با توجه به نوع کارتی که در مرحله اول انتخاب کردید، به سراغ یک دستگاه کارتخوان مناسب بروید. در اینجا مسیر شما هم متفاوت است:

کارت تخفیف گروهی کارتخوان RFID: این دستگاه برای دریافت اطلاعات کارت‌های مایفر بهترین گزینه ممکن است و حتی در برخی موارد می‌توان از آن‌ها به صورت اسکن از راه دور هم استفاده کرد.

کارت تخفیف گروهی پوزهای  الکترونیکی: این دستگاه‌ها همانند دستگاه‌های پرداخت الکترونیکی در مغازه هستند که بیشتر برای کارت‌های نوار مغناطیسی استفاده می‌شود. کار این دستگاه ساده‌تر است و معمولاً قیمت پایین‌تری هم دارد.

از بخشRFID  RFID  RFIDمی‌توانید اطلاعات تکمیلی را در این زمینه به دست بیاورید و با انواع کارتخوان ما آشنا شوید.

کارت تخفیف گروهی چند پیشنهاد فوق العاده!

اما اگر تمامی این مراحل برای شما قابل اجراست و مشکلی در پیاده سازی سیستم تخفیفی برای کسب و کار و فروشگاه خود ندارید، ما چند پیشنهاد فوق‌العاده برای شما داریم که به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند:

کارت تخفیف گروهی کارت شناسایی تخفیف دار

کارت شناسایی تخفیف دار یا تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف یکی از حربه‌هایی است که مدیران شرکت‌ها می‌توانند برای کارکنان خود از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال، امکان استفاده از کارت شناسایی ایثارگران به عنوان کارت تخفیف در یک فروشگاه وجود دارد. پس شما به عنوان پذیرنده می‌توانید با یک شرکت به توافق برسید و از آنها بخواهید که کارت شناسایی خود را به کارت تخفیف شما تبدیل کنند. در این صورت همه کارکنان آنها با خرید از شما شامل تخفیف می‌شوند.

کارت تخفیف گروهی کارت پرسنلی تخفیف دار

این کارت هم همانند مورد قبل است و تنها تغییرات آن باید در زمینه کارت پرسنلی صورت بگیرد. تغییرات این کارت‌ها بسیار جزئی هستند و برای صاحب شرکت هم هزینه چندانی ندارد. اما در هر صورت می‌تواند یک سیستم تخفیف فوق العاده برای کسب و کار شما باشد.

 کارت تخفیف گروهیکارت تخفیف گروهی

این یکی از حربه‌هایی است که شما می‌توانید به کمک آن کارکنان یک شرکت یا حتی اعضای یک خانواده یا اعضای یک انجمن خاص را برای فروشگاه خود جذب کنید. کارت تخفیف گروهی به این صورت است که شما با یک گروه خاص قرارداد می‌بندید یا از یک خانواده می‌خواهید که کلیه خرید خود را از شما انجام دهند. شما هم در عوض بالا رفتن آمار خرید آنها به صورت گروهی، تخفیف بیشتری به آن‌ها می‌دهید. این هم برای شما مشتری بیشتری می‌آورد و هم تخفیف بیشتری شامل حال آن‌ها می‌شود.

امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مطلب یک راهنمای خوب برای استفاده از سیستم تخفیفی در رونق کسب و کار شما باشد. اما اگر هنوز هم ابهام دارید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما بگذاریم.


مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید