همه آنچه باید در مورد ریبون هایتی بدانید

همه آنچه باید در مورد ریبون هایتی بدانید

خرید ریبون هایتی cs200 با خرید ریبون هایتی CS320 متفاوت است و لازم است که شما ریبون چاپ کارت pvc را با توجه به مدل پرینتر خود انتخاب کنید.

یک دستگاه چاپگر کارت پی وی سی برای جوهر رسانی نیاز به ریبون دارد و در حقیقت جوهر این دستگاه‌ها به کمک ریبون تأمین می‌شود. ریبون هایتی یکی از چند مدل موجود در بازار است که با توجه به نوع دستگاه چاپگر و همچنین نحوه استفاده از آن انتخاب می‌شود. هر کدام از پرینترهای کارت پی وی سی مدل‌های مختلفی دارند و کارآیی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل انتخاب ریبون پرینتر کارت pvc کار سختی است و نیاز به اطلاعات کاملی دارد.

 در این مطلب به شما خواهیم گفت که برای انتخاب ریبون هایتی باید به چه اطلاعاتی بسنده کنید و چگونه می‌توانید این اطلاعات را به دست بیاورید.

ریبون هایتی توصیف کلی ریبون هایتی

ریبون هایتی یکی لوازم مصرفی پرینترهای هایتی است که عملکردی همانند کارتریج پرینتر معمولی دارد و وظیفه آن جوهر رسانی برای دستگاه به منظور چاپ کارت پی وی سی است. این پرینترها انواع مختلفی دارند و به همین دلیل برای آنها از ریبون های متفاوتی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، ریبون استفاده شده برای چاپ کارت تک رنگ با ریبون استفاده شده برای چاپ کارت‌های رنگی با یکدیگر متفاوت است. این هم به دلیل تعداد چاپ و هم به دلیل استفاده از رنگ‌های مختلف و متنوع در فرآیند چاپ است.

  فرض بگیرید که شما برای پرینتر خود به سراغ خرید ریبون هایتی می‌روید و می‌خواهید انواع مختلف آنها را بشناسید. در این حالت 3 معیار برای انتخاب شما وجود دارد:

ریبون هایتی معرفی انواع ریبون هایتی از لحاظ رنگ

 اولین معیار انتخاب شما، تعداد رنگ‌های استفاده شده در ریبون است. بر اساس معیار رنگ، ریبون های هایتی را می‌توانیم در دسته‌های زیر قرار دهیم:

ریبون هایتی ریبون تک رنگ هایتی: این ریبون ها شامل یک رنگ خاص می‌شوند و بیشتر برای چاپ متن و چاپ کارت با رنگ مورد نظر و رنگ سفید استفاده می‌شوند. ریبون تک رنگ مشکی، ریبون تک رنگ طلایی، ریبون تک رنگ سفید و ریبونن تک رنگ قرمز انواع مختلف آنها هستند.

ریبون هایتی ریبون رنگی: در این ریبون ها از رنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود که در سه گروه ریبون رنگی هایتی YMCKO، ریبون رنگی هایتی YMCKOK، ریبون رنگی YMCKO 1/2 قرار می‌گیرند. این محصولات برای چاپ تصاویر و متن‌های رنگی استفاده می‌شود. در توصیف هر کدام از این رنگ‌ها، حروف نشان دهنده یک رنگ است. حرف y برای رنگ زرد، حرف k برای رنگ سیاه، حرف C برای رنگ آبی آسمانی و حرف M برای رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای است. در ضمن حرف O نشان دهنده یک لایه اضافی برای بالابردن طول عمر چاپ است.

ریبون هایتی ریبون نیم پنل هایتی: این ریبونها صرفاً برای چاپ قسمت مشخصی از کارت استفاده می‌شوند و در حقیقت به منظور صرفه جویی در مصرف ریبون به کار گرفته می‌شوند.

ریبون هایتی ریبون لمینت: این ریبون شامل یک لایه محافظت بسیار نازک است که به شکل نامرئی برجسته کارت کشیده می‌شود و مانع از پاک شدن جوهر چاپ شده بر روی کارت در اثر گذر زمان یا سایر شرایط نامناسب می‌شود.

ریبون هایتی ریبون اسکرچ: این ریبون یک لایه محافظ مانند لایه محافظ رمز شارژ بر روی کارت می‌کشد تا از دسترسی افراد به این اطلاعات مخفی  شود. برداشتن لایه اسکنج با کمک ناخن یا هر ابزار دیگری بسیار راحت است.

ریبون هایتی

ریبون هایتیمعرفی انواع ریبون هایتی از لحاظ تعداد چاپ کارت

یکی دیگر از معیارهایی که شما به هنگام خرید ریبون هایتی می‌توانید به آن بسنده کنید، تعداد چاپ مورد نیاز شما است که با توجه به نوع چاپ رنگی یا چاپ تک رنگ مشخص می‌شود. معمولاً ریبون رنگی هایتی برای چاپ با تعداد کمتر استفاده می‌شود. بنابراین انواع مختلف آن‌ها در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

ریبون هایتی ریبون های رنگی: ریبون های رنگی برای پرینتر هایتی cs200 قابلیت ۴۰۰ پرینتر را دارند اما در مورد پرینتر هایتی cs200 پرینت استفاده می‌شوند.

ریبون هایتی ریبون های تک رنگ: ریبون های تک رنگ در هر دو دستگاه برای ۱۰۰۰ عدد و ۲۰۰۰ عدد پرینت استفاده می‌شود. البته ریبون پرینتر هایتی css۳۲۰ برای چاپ هزارتایی استفاده می‌شود و کاربردی در ۲۰۰۰ پرینت ندارد.

ریبون هایتی معرفی انواع ریبون هایتی از لحاظ مدل دستگاه چاپ کارت

دسته بندی ریبون هایتی با توجه به دستگاه استفاده کننده از آنها صورت می‌گیرد. در حال حاضر معروف‌ترین پرینترهای هایتی در بازار پرینتر هایتی cs200 و پرینتر هایتی cs320 هستند. بنابراین شما می‌توانید با ذکر نام دستگاه مناسب‌ترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

ریبون هایتیریبون هایتی cs200: این ریبون ها هم بصورت ریبون رنگی و هم بصورت ریبون مشکی هستند. ریبون رنگی cs200 برای ۴۰۰ پرینت مناسب است و از ریبون مشکی در دو مدل  ۱۰۰۰ عدد و ۲۰۰۰ عدد پرینت استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که ریبون های طلایی، نقره‌ای، قرمز و آبی باز هم در دو مدل هزار و ۲۰۰۰ پرینت هستند.

ریبون هایتیریبون هایتی cs320: این ریبون ها عملکرد ضعیف‌تر از خود نشان می‌دهند و نوع رنگی آنها برای ۲۰۰ پرینت و نوع مشکی آن‌ها برای ۱۰۰۰ پرینت استفاده می‌شود. سایر ریبون های تک رنگ هم به صورت ۱۰۰۰ پرینت هستند.

در اینجا توصیه می‌کنم که از بخشریبون چاپگر کارت پی وی سیریبون چاپگر کارت پی وی سی ریبون چاپگر کارت پی وی سیدر سایت فرزان کارت آسیا دیدن کنید و محصولات ما را در این زمینه ببینید.
ریبون هایتی

ریبون هایتی قیمت ریبون هایتی

برای تعیین قیمت ریبون هایتی فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار است. در وهله اول قیمت ریبون رنگی با قیمت ریبون مشکی متفاوت است. از طرفی دیگر قیمت ریبون هایتی cs200 با قیمت ریبون هایتی cs320 تفاوت دارد. در نهایت ریبون هایی که برای چاپ بیشتر استفاده می‌شوند قیمت بالاتری نسبت به ریبون های معمولی دارند. ریبون هایتی اورجینال محصول کشور تایوان است اما ریبون هایتی کره‌ای هم در بازار وجود دارد و قیمت آنها هم با یکدیگر متفاوت است. بنابراین ذکر قیمت مشخص در این مطلب نمی‌تواند چندان درست باشد و توصیه ما این است که حتماً با ما در فرزان کارت آسیا تماس بگیرید تا قیمت دقیق‌تر را در اختیار شما قرار دهیم.

ریبون هایتی خرید ریبون هایتی

آخرین مسئله‌ای که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت، فرایند خرید ریبون هایتی است. شما قبل از این که محصول خود را سفارش دهید باید به چند سؤال پاسخ دهید:

ریبون هایتی از خرید اینترنتی ریبون هایتی استفاده کنم یا از خرید حضوری؟

ریبون هایتی دستگاه پرینتر من از نوع هایتی cs200 یا از نوع هایتی cs320؟

ریبون هایتی به دنبال چاپ رنگی هستند یا می‌خواهم چاپ تک رنگ داشته باشم؟

ریبون هایتی به دنبال چاپ کارت با چه تعدادی هستم؟

ریبون هایتی آیا نیاز به استفاده از لایه لمینت دارم؟

ریبون هایتی آیا نیاز به استفاده از لایه اسکرچ دارم؟

 پاسخ هر کدام از این سؤالات می‌تواند گزینه انتخابی شما را تغییر دهد. مطمئناً اگر مدت زمان طولانی از پرینتر هایتی استفاده کرده باشید مشکلی برای خرید ریبون برای آنها ندارید. اما اگر در هر صورت اطلاعات ما برای شما کافی نبود و در هر کدام از موارد فوق دچار ابهام هستید، از شماره درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات کامل‌تر را در اختیار شما قرار دهند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید