5 ایده برای استفاده جانبی از کارت شناسایی

5 ایده برای استفاده جانبی از کارت شناسایی

ظرفیت بالقوه کارت شناسایی این امکان را به شما می‌دهد که از آن در نقش‌های جانبی زیادی استفاده کنید و هزینه چاپ کارت شناسایی برای شما مقرون به صرفه باشد.

اگر چه نسل اولیه کارت شناسایی یک کارت مقوایی معمولی بود، اما در حال حاضر تبدیل به ابزارهای هوشمندی شده‌اند که می‌توان از آنها در نقش‌های متفاوتی استفاده کرد. اگر مطالب قبلی ما را دنبال کرده باشید، کارت‌های پی وی سی مدل‌های مختلفی دارند که می‌توان به کارت مایفر، کارت نوار مغناطیسی و کارت دسفایر اشاره کرد. هر کدام از این محصولات ویژگی‌های متفاوتی دارند که موضوع بحث این مطلب نیست.

ویژگی همین کارت‌ها به ما کمک می‌کند که از چاپ کارت شناسایی به عنوان فرصتی برای کارهای دیگر خود استفاده کنیم که هم برای کارکنان مناسب است و هم می‌تواند در روند فروش یک کسب و کار را بهبود ببخشد. در ادامه ۵ ایده جالب و جذاب برای کارت‌های شناسایی آورده‌ایم:

* تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف

 کارت تخفیف یک نوع کارت با قابلیت کار مالی شناخته می‌شود. معمولاً کارت تخفیف هوشمند با استفاده از کارت نوار مغناطیسی آماده می‌شود. پس شرکتها و سازمانهایی که از کارت نوار مغناطیسی برای کارکنان خود استفاده می‌کنند، می‌توانند با برخی شرکت‌ها به توافق برسند و امکان استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت تخفیف را به وجود بیاورند.

برای استفاده از این قابلیت شما به سراغ چاپ کارت شناسایی بر روی کارت نوار مغناطیسی می‌روید. از طرف دیگر با چند فروشگاه یا چند شرکت ارائه دهنده خدمات مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و استخرها به توافق می‌رسید. قابلیت کارت هوشمند این امکان را به شما می‌دهد که اطلاعات مورد نیاز را بر روی آن ذخیره کنید و کارکنان بتوانند ازکارت‌های شناسایی خود به عنوان کارت تخفیفکارت‌های شناسایی خود به عنوان کارت تخفیف کارت‌های شناسایی خود به عنوان کارت تخفیفاز فروشگاه مورد نظر استفاده کنند.

تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف

 *تبدیل کارت شناسایی به کارت خدمات رفاهی کارکنان

در برخی موارد و در سازمانها و شرکتهای بزرگ امکان استفاده از خدمات رفاهی برای کارکنان وجود دارد. به عنوان مثال، در یک دانشگاه، دانشجویان و کارکنان می‌توانند از استخر دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه، کتابخانه دانشگاه، پارکینگ دانشگاه، فروشگاه‌های طرف قرارداد دانشگاه، مرکز رایانه دانشگاه و سایر موارد مشابه به عنوان خدمات رفاهی استفاده کنند.

 دانشگاه می‌تواند برای هر کدام از این خدمات یک نوع کارت تردد یا کارت خدمات رفاهی چاپ کند. به جای این کار، امکان استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت خدمات رفاهی کارکنان وجود دارد. برای این کار، استفاده از کارت مایفر بهترین انتخاب کارت مایفر بهترین انتخاب کارت مایفر بهترین انتخاب ممکن است. کارت‌های مایفر دارای تراشه کوچکی برای ذخیره سازی اطلاعات هستند که امکان استفاده از همه این خدمات در قالب یک کارت را به ما می‌دهند.
کارت خدمات رفاهی

* تبدیل کارت شناسایی به کارت کنترل تردد

حتماً به هنگام ورود به یک مجتمع تجاری از شما کارت تردد خواسته‌اند! همین وضعیت در مورد پارکینگ بیمارستان‌ها! همین وضعیت در مورد ورودی سازمان‌های اطلاعاتی، در مورد ورود به قسمت‌های امنیتی و حتی در مورد ورود به آزمایشگاه‌ها در دانشگاه‌ها وجود دارد. سیستم‌های پیشرفته مانند قفل دیجیتال با استفاده از کارت تردد باز و بسته می‌شوند.

بهترین راهکار برای چاپ کارت کنترل تردد و کارت کنترل دسترسی با تعداد بالا، استفاده از کارت شناسایی هوشمند است. در این مورد هم امکان استفاده از کارت مایفر و هم امکان استفاده از کارت نوار مغناطیسی وجود دارد. فقط کافی است که از دستگاه چاپ کارت پی وی سی متناسب با نیاز خود استفاده کنید.

تبدیل کارت شناسایی به کارت وفاداری

 در مطالب قبل نشان دادیم که استفاده ازکارت وفاداری و نرم افزار باشگاه مشتریان کارت وفاداری و نرم افزار باشگاه مشتریان کارت وفاداری و نرم افزار باشگاه مشتریانمی‌تواند به رونق کسب و کار و جذب مشتری کمک کند. کارت وفاداری ابزار خوبی برای ثبت اطلاعات خرید مشتریان یک فروشگاه و دسته بندی اطلاعات آنهاست. این کارت به همراه باشگاه مشتریان بهترین امکانات لازم برای تعیین استراتژی فروش کوتاه مدت و بلند مدت برای یک کسب و کار است.

 شما برای استفاده از این گزینه، البته به عنوان صاحب فروشگاه! می‌توانید با یک شرکت به توافق برسید، یا به عنوان مدیر شرکت به سراغ یک فروشگاه بزرگ بروید. در این حالت استفاده شما از ظرفیت کارت شناسایی هوشمند این امکان را به وجود می‌آورد که یک سیستم وفاداری برای فروشگاه و همچنین احساس رضایت مندی برای کارکنان خود به وجود بیاورید.

کارت وفاداری مشتریان

* تبدیل کارت شناسایی به کارت پرداخت خدمات عمومی

احتمالاً این مورد را دانشجویان به خوبی درک می‌کنند! بعضی از سازمان‌ها مانند دانشگاه، بنیاد شهید و ایثارگران، بنیاد جانبازان سازمان بهزیستی و کمیته امداد شرایطی به وجود می‌آورند که کارکنان یا اعضای آنها امکان استفاده از برخی خدمات عمومی مانند مترو یا اتوبوس یا حتی شهربازی با قیمت پایین‌تر را داشته باشند.

 در این صورت کارت استفاده شده برای چاپ کارت شناسایی امکان انجام کارهای مالی را دارد. کارت دسفایر و کارت نوار مغناطیسی بهترین انتخاب ممکن برای این کاربرد است. در این حالت به اعضا یک کارت شناسایی هوشمند داده می‌شود و برای استفاده از خدمات عمومی از آن کارت استفاده می‌کنند.

* برای چاپ کارت شناسایی چکار کنیم؟

معمولاً اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها در بین پنج گزینه معرفی شده فوق قرار می‌گیرند. اگر شما هم از جمله این افراد هستید و می‌خواهید از ظرفیت کارت‌های شناسایی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، می‌توانید از مسیرهای متفاوتی عبور کنید.

  • مسیر راحت: در این مسیر شما سفارش چاپ کارت شناسایی خود را به موسساتی مانند فرزان کارت آسیا واگذار می‌کنید و از آن‌ها می‌خواهید که کلیه فرآیند طراحی و چاپ کارت را انجام دهند. از خدماتچاپ کارتچاپ کارتچاپ کارتما دیدن کنید تا بهتر با این روال آشنا شوید.
  • مسیر سخت‌تر: در این مسیر شما فرایند طراحی تا چاپ کارت را به طور کامل و مستقل خودتان انجام می‌دهید و تمامی هزینه‌های آن را بر عهده می‌گیرید.

 اگر انتخاب شما مسیر اول باشد، توصیه ما این است که از چاپ افست کمک بگیرید که هم برای تعداد بالا مناسب‌تر است و هم این امکان را به شما می‌دهد که برای سفارش عمده خود تخفیف بیشتری از شرکت مورد نظر بگیرید. اما اگر مسیر دوم را انتخاب می‌کنید، گام اول شما این است که یک کارت پی وی سی مناسب را انتخاب کنید. در این حالت توصیه می‌کنم که از بخشکارت pvcکارت pvc  کارت pvcبازدید کنید تا با انواع محصولات و شرایط استفاده از آنها آشنا شوید.

در گام دوم باید به سراغ پرینتر مناسب برای چاپ کارت پی وی سی بروید. گزینه انتخابی شما در این مرحله به تعداد کارت‌های مورد نیاز و کیفیت چاپ شما بستگی دارد.

  • 1. اگر تعداد کارت مورد نیاز شما بالاتر از ۲۰۰۰ عدد باشد، پرینتر فارگو ۵۰۰۰ بهترین انتخاب ممکن است که کیفیت چاپ آن مانند کیفیت چاپ کارت بانکی است.
  • 2. اگر تعداد کارت مورد نیاز شما کمتر از ۲۰۰۰ عدد باشد، پرینتر هایتی cs۲۰۰ بهترین انتخاب ممکن است که هم اندازه کوچکتری دارد و هم می‌توان به عنوان یک چاپگر رومیزی از آن استفاده کرد.
    پرینتر چاپ کارت

البته تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم در چاپ کارت پی وی سی تاثیرگذار است و توصیه می‌کنم که از محصولات ما در بخشپرینتر کارت پی وی سیپرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سیدیدن کنید.

در نهایت باید این نکته را متذکر شویم که در فرایند چاپ کارت شناسایی ظرفیت‌های بالقوه زیادی وجود دارد که ممکن است شما با آنها آشنایی نداشته باشید. پس حتماً قبل از هر کاری از طریق شماره‌های نوشته شده در بنر زیر با ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تر را در اختیار شما قرار دهیم.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید