کارت پرینتر pvc چیست و آشنایی با انواع مختلف آن

کارت پرینتر pvc چیست و آشنایی با انواع مختلف آن

در این مطلب همه نکاتی که شما در مورد کارت پرینتر pvc نیاز دارید ذکر شده است و شما می‌توانید به کمک آن برای خرید مواد مصرفی کارت پرینتر pvc اقدام کنید.

کارت پرینتر pvc از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در حوزه‌های مختلف مانند چاپ کارت شناسایی و چاپ کارت تخفیف است که تنوع بسیار بالایی دارد. این دستگاه‌ها در مدل‌ها و سبک‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند که هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارد. نقطه مشترک در همه آنها این است که برای چاپ کارت پی وی سی به کار برده می‌شوند و امکان چاپ انواع کارت‌های هوشمند را دارند.

در این مطلب کارت پرینتر پی وی سی را از جهات مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد تا ببینیم که در بازار با چه گزینه‌هایی مواجه هستیم.

کارت پرینتر pvc کارت پرینتر pvc چیست؟

کارت پرینتر pvc یک نوع چاپگر خاص با قابلیت چاپ بر روی کارتهای pvc و کارتهای پلاستیکی است که امروزه از آنها برای چاپ کارت شناسایی و سایر کارتهای مشابه با آن به کار برده می‌شود. کارت‌های پی وی سی به دلیل ماندگاری بالا و همچنین امکان استفاده از قابلیت‌های مختلف طرفدار زیادی دارند و شما می‌توانید نمونه‌های آنها را در کارت ملی هوشمند یا کارت پایان خدمت هوشمند یا حتی گواهینامه رانندگی هوشمند ببینید.

شما اگر همین الان سری به قسمت کارت پی وی سی در محصولات ما بزنید با انواع مختلف کارت‌های هوشمند مانند کارت مایفر، کارت دسفایر، کارت نوار مغناطیسی و انواع کارت‌های اسمارت آشنا خواهید شد. در این کارت‌ها علاوه بر وجود بدنه پلاستیکی خاصیت‌های مختلفی مانند ذخیره سازی اطلاعات هم وجود دارد که تنها به کمک کارت پرینتر pvc امکان چاپ و ذخیره سازی این اطلاعات وجود دارد.

کارت های مختلف

کارت پرینتر pvc کاربردهای چاپگر کارت pvc

اصولاً در هر قسمتی که امکان استفاده از کارت‌های pvc وجود داشته باشد ما می‌توانیم از پرینتر کارت پی وی سی برای چاپ آنها استفاده کنیم. به عنوان مثال شما می‌توانید از این چاپگرها برای چاپ کارت بانکی، چاپ کارت عضویت چاپ کارت شناسایی چاپ کارت تخفیف چاپ کارت شناسایی باشگاه ورزشی چاپ کارت وفاداری و چاپ کارت عضویت مشتریان استفاده کنید. برخی از این پرینترها امکان قرار دادن لایه‌های امنیتی مانند هولوگرام یا حتی امکان استفاده از ریبون یووی را دارند که طبیعتاً سطح امنیت کارت شناسایی یا کارت پرسنلی را بالاتر می‌برند.

کارت پرینتر pvc تکنولوژی استفاده شده در کارت پرینتر pvc

عملکرد دستگاه چاپگر کارت پی وی سی شامل قرار دادن لایه‌های رنگی بر روی بدنه پلاستیکی و تغییر در ساختار آن است. به همین دلیل همه دستگاه‌های تولید شده در سطح دنیا را می‌توانیم در دو دسته کلی چاپ با تکنولوژی مستقیم و چاپ با تکنولوژی غیر مستقیم قرار دهید. با توجه به خصوصیات ذاتی هر کدام از این روش‌ها معمولاً انتخاب بین آنها به هدف نهایی ما در استفاده از کارت پرینتر pvc بستگی دارد:

کارت پرینتر pvc چاپگر کارت با تکنولوژی چاپ مستقیم

درروش چاپ مستقیمروش چاپ مستقیم روش چاپ مستقیمبین هد دستگاه و سطح کارت به صورت مستقیم تماس وجود دارد و طرح تصویر کارت مستقیماً از روی ریبون بر روی pvc کشیده می‌شود. این فرآیند باعث ساده شدن عملیات چاپ کارت pvc و در نتیجه کاهش هزینه‌های چاپ کارت در این پرینترها می‌شود. بنابراین طبیعی است که استفاده از این روش با مزایا و معایب خاصی همراه باشد:

 روش چاپ مستقیم

چاپگرهای کارت pvc مزایای تکنولوژی چاپ مستقیم در چاپگرهای کارت pvc

 چاپگرهای کارت pvc کاهش هزینه‌های چاپ و از طریق حذف فیلم و سایر مواد مصرفی

 چاپگرهای کارت pvc قیمت پایین‌تر پرینترهای کارت pvc مستقیم

 چاپگرهای کارت pvc کاهش قیمت تمام شده برای چاپ کارت

 چاپگرهای کارت pvc وجود یک طراحی زیبا و ساده

 چاپگرهای کارت pvc کاربری بسیار ساده و معمولی نسبت به چاپگرهای چاپ غیر مستقیم

 چاپگرهای کارت pvc صرفه جویی در زمان چاپ

 چاپگرهای کارت pvc اندازه کوچک و امکان نصب در هر مکان و فضا

چاپگرهای کارت pvc معایب تکنولوژی چاپ مستقیم در چاپگرهای کارت پی وی سی

 چاپگرهای کارت pvc کیفیت پایین‌تر چاپ کارت پی وی سی نسبت به تکنولوژی چاپ غیر مستقیم

 چاپگرهای کارت pvc ایجاد لکه در کارت‌های هوشمند مایفر و دسفایر که دارای آی سی هستند

 چاپگرهای کارت pvc ایجاد حاشیه در لبه کارت

 چاپگرهای کارت pvc عمر کمتر کارت‌ها نسبت به تکنولوژی چاپ غیر مستقیم

چاپگرهای کارت pvc تکنولوژی چاپ غیر مستقیم در کارت پرینتر pvc

درجریان چاپ کارت پی وی سی با استفاده از تکنولوژی غیرمستقیم ارتباط مستقیم بین هد دستگاه و کارت وجود ندارد و در آنها از یک فیلم نازک برای چاپ استفاده می‌شود. روال کار در این تکنولوژی به این صورت است که ابتدا طرح مورد نظر از روی ریبون بر روی یک فیلم چاپ شده و سپس از فیلم به سطح کارت انتقال داده می‌شود.

چاپگرهای کارت pvc مزایای تکنولوژی چاپ غیر مستقیم

 چاپگرهای کارت pvc در این شیوه سطح غیر هموار کارت آسیبی به دستگاه نمی‌زند

 چاپگرهای کارت pvc  این روش چاپ کیفیت بالاتری دارد

 چاپگرهای کارت pvc در این شیوه امکان چاپ لب به لب کارت پی وی سی فراهم است

 چاپگرهای کارت pvc امکان ایجاد لکه در کارت‌های پی وی سی دارای آی سی، کم است

 چاپگرهای کارت pvc عمر پرینترهای چاپ غیر مستقیم بیشتر از پرینترهای مستقیم است

 چاپگرهای کارت pvc عمر کارت‌های چاپ شده در این روش بیشتر از چاپ مستقیم است

 چاپگرهای کارت pvc عدم ارتباط مستقیم هد با سطح کارت مانع از  آلودگی سطح آن می‌شود

 چاپگرهای کارت pvc این تکنولوژی برای چاپ با تعداد بالا مناسب است و معمولاً اندازه پرینتر بزرگ است.

چاپگرهای کارت pvc معایب تکنولوژی چاپ مستقیم

قیمت بالاتر نسبت به پرینترهای چاپ مستقیم

قیمت بالاتر مواد مصرفی نسبت به پرینترهای چاپ مستقیم

قیمت تمام شده بالاتر به علت استفاده از فیلم در جریان چاپ.

چاپگرهای کارت pvc استفاده از کدام یک از این پرینترها پیشنهاد می‌شود؟

باید قبول کنیم که پاسخ دادن به این سؤالات نیاز به بررسی موارد مختلفی دارد و نمی‌توان تنها به یک موضوع بسنده کرد. ما می‌توانیم فاکتورهای مختلفی مانند تعداد کارت مورد نیاز، کیفیت چاپ مورد نیاز، میزان هزینه‌ای که برای چاپ کارت پی وی سی انجام می‌دهید، اندازه پرینتر و کاربرد آن و همچنین سرعت چاپ مورد نیاز را در جریان خرید کارت پرینتر pvc در نظر بگیرید و با توجه به مزایا و معایب آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید

پرینتر

چاپگرهای کارت pvc آشنایی با مواد مصرفی مورد نیاز در پرینترهای کارت پی وی سی

مواد مصرفی به تجهیزاتی گفته می‌شود که شما برای انجام هر چاپ بر روی کارت لازم است که مقداری از آنها را مصرف کنید و بعد از مدتی آنها را تعویض کنید. این مواد مصرفی برای انجام فرایند چاپ و همچنین حفظ کیفیت چاپ ضروری هستند و به طول عمر دستگاه هم کمک می‌کنند. اصولاً مواد مصرفی یا در جریان چاپ استفاده می‌شوند یا قبل از انجام چاپ کاربرد دارند و یا بعد از انجام چاپ استفاده می‌شود.

مهم‌ترین مواد مصرفی در چاپگرهای کارت پی وی سی شامل ریبون فیلم و کیت تمیز کننده هستند. ریبون ها به عنوان ابزار مشترک در پرینترهای چاپ مستقیم و غیر مستقیم شناخته می‌شوند و فیلم چاپ در پرینترهای چاپ غیرمستقیم کاربرد دارد.

چاپگرهای کارت pvc ریبون چیست؟

چاپگرهای کارت pvc ریبون چاپگرهای کارت pvcبه عنوان منبع اصلی تأمین کننده جوهر دستگاه چاپ شناخته می‌شود که بر روی آن پنل های رنگی قرار گرفته و ترکیب شدن این پنل های رنگی باعث ایجاد چاپ بر روی کارت پی وی سی می‌شود. زمانی که ریبون ها در زیر هد پرینتر کارت پی وی سی قرار می‌گیرند رنگ‌های آن‌ها به هم ترکیب شده و گزینه‌های رنگی مختلفی را فراهم می‌آورند.

پنل های ریبون ها به رنگ‌های مختلف مانند رنگ زرد (Yellow)، رنگ قرمز یا ارغوانی (Magenta)، رنگ آبی یا فیروزه‌ای (Cyan)، و پنل مشکی (Black) تقسیم‌بندی می‌شود. ریبون های رنگی تنوع رنگی بیشتری دارند اما ریبون های تک رنگ مانند ریبن مشکی و ریبون طلایی برای چاپ دو رنگ هستند و به عنوان محصولات اقتصادی شناخته می‌شوند.
ریبون رنگی فارگو

 چاپگرهای کارت pvcفیلم چیست؟

پرینترهای کارت پی وی سی با تکنولوژی چاپ غیر مستقیم برای انتقال طرح مورد نظر خود نیاز به یک لایه واسطه دارند که از یک نوار شفاف تشکیل شده است. وظیفه فیلم گرفتن تصویر از روی هد و سپس انتقال آن به سطح کارت است. روش چاپ تصویر در این فیلم‌ها به صورت معکوس بوده و معمولاً کیفیت چاپ بالایی مانند کیفیت چاپ کارت بانکی را از خود ارائه می‌دهند.
فیلم پرینتر

چاپگرهای کارت pvc کیت تمیز کننده یا پک تمیز کننده

مجموعه‌ای از تجهیزات نظافتی برای تمیز کردن بیرون و داخل دستگاه پرینتر کارت پی وی سی هستند که هم در قسمت‌های حساس مانند هد دستگاه و هم در قسمت بدنه امکان استفاده از آنها وجود دارد.
کیت تمیر کننده

 چاپگرهای کارت pvcماژول چیست؟

ماژول یک قطعه اضافی است که به پرینتر کارت pvc اضافه می‌شود و یک قابلیت اضافی در آن به وجود می‌آورد. ماژول‌ها برای دستگاه‌هایی که چندان گران قیمت نیستند و کاربردهای آنها محدود است بهترین انتخاب ممکن است و باعث تقویت دستگاه می‌شود. در ضمن کسانی که توانایی پرداخت قیمت کارت پرینتر پی وی سی را ندارند می‌توانند از ویژگی‌ها و قابلیت‌های پرینتر استفاده کنند و نیازی به ماژول ندارند.
ماژول

چاپگرهای کارت pvc لمینیتور چیست؟

لمینیتور یک قطعه اضافی است که به پرینتر اضافه شده و برای ایجاد یک لایه محافظتی اضافه روی کارت از آن استفاده می‌شود. لایه محافظتی استفاده شده ممکن است یک لایه هولوگرافی به صورت طرح دار یا ساده باشد. لایه‌های هولوگرافی در افزایش طول عمر چاپ کارت نقش مستقیم دارند و لایه‌های لمینت طرح دار یا ساده برای بالا بردن سطح امنیت کارت مناسب هستند.

بنابرین قطعه لمینیتور از طریق اضافه کردن لایه لمینت بر روی کارت مقاومت آن را در برابر ساییدگی در اثر کشیدن مقاومت آن را در برابر کمرنگ شدن در اثر نور خورشید و همچنین پاک شدن نوشته و تصویر کارت در مقابل نور فرابنفش را افزایش می‌دهد.

چاپگرهای کارت pvc ماژول‌های RFID در کارت پرینتر pvc

یکی دیگر از ماژول‌هایی که امکان اضافه کردن آنها به پرینترهای چاپ کارت وجود دارد ماژول‌های RFID هستند که می‌توان آنها را در سه گروه کلی قرار داد:

چاپگرهای کارت pvc ماژول‌های کارت تماسی مانند کارت تلفن و کارت ملی

چاپگرهای کارت pvc ماژول‌های کارت مگنت مانند کارت‌های بانکی و کارت تخفیف

چاپگرهای کارت pvc ماژول‌های کارت غیر تماسی مانند کارت مایفر و کارت دسفایر

چاپگرهای کارت pvc ماژول دوروزن

ماژول دوروزن یکی دیگر از ماژول‌های کاربردی برای پرینترهای کارت پی وی سی است که نقش آن برگرداندن کارت‌های معمولی و چاپ بر روی طرف مقابل کارت است. برخی از پرینترها به صورت ذاتی توانایی چاپ بر روی هر دو طرف کارت را ندارند و شرکت‌ها برای چاپ بر روی دو طرف کارت باید از ماژول دوروزن استفاده کنند.

مزیت بزرگ ماژول دوروزن این است که شما در حین چاپ کارت نیاز به خارج کردن آن از دستگاه و چرخاندن مجدد برای چاپ طرف مقابل ندارید.  از این طریق به سرعت چاپ شما افزایش می‌یابد و از طرف دیگر احتمال آلودگی سطح کارت هم به حداقل می‌رسد.

 چاپگرهای کارت pvcبرند کارت پرینتر pvc

 در آخرین مرحله خرید چاپگر کارت pvc شما باید به سراغ برند دلخواه خود در بازار بروید و به کمک آن بهترین محصول مورد نیاز خود را پیدا کنید. به طور کلی در حوزه چاپگرهای کارت پی وی سی دو برند فارگو و هایتی شناخته شده هستند که محصولاتی با ویژگی‌های متفاوت دارند:

چاپگرهای کارت pvc کارت پرینتر پی وی سی هایتی

شرکت هایتی یکی از برندهای مطرح دنیا در زمینه تولید پرینترهای کارت پی وی سی است که تقریباً در بیشتر کشورهای دنیا محصولات خود را عرضه می‌کنند و در ایران هم این محصولات عرضه می‌شوند. پرینترهای هآیتی از تکنولوژی چاپ مستقیم بهره می‌برند و معروف‌ترین آن‌ها پرینتر هایتی cs۲۰۰ و پرینتر هایتی cs۳۲۰ هستند. از جمله ویژگی‌های برتر و برجسته این پرینترها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اندازه کوچک و قابل استفاده به عنوان پرینتر رومیزی

قیمت پایین و اقتصادی نسبت به سایر برندها

کاربری بسیار ساده

فراوانی و سادگی در دسترسی به مواد مصرفی هایتی

قیمت تمام شده چاپ مناسب

کیفیت چاپ بالا و قابل قبول

پشتیبانی از ماژول دوروزن

پشتیبانی از ماژول‌های RFID

پرینتر هایتی

چاپگرهای کارت pvc  کارت پرینتر پی وی سی فارگو

فارگو یک برند از شرکت آمریکایی HID است که در زمینه تولید تجهیزات RFID فعالیت می‌کند. این شرکت آمریکایی محصولات مختلفی مانند کارتخوان های RFID, کارت RFID, پرینتر چاپ کارت پی وی سی، و چاپگرهای کارت پی وی سی دارد و پرینترهای فارگو در سطح دنیا شناخته شده هستند. پرینترها برای چاپ با تعداد بالا بهترین انتخاب ممکن هستند و کیفیت چاپ آنها هم زبانزد است. پرینترهای فارگو از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم استفاده می‌شود و از جمله ویژگی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 چاپگرهای کارت pvc تولید شده توسط یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین برندهای دنیا

 چاپگرهای کارت pvc کیفیت ساخت بالا

 چاپگرهای کارت pvc دسترسی به مواد مصرفی پرینتر فارگو

 چاپگرهای کارت pvc امکان استفاده از ماژول‌های دورو زن و لمینیتور

 چاپگرهای کارت pvc پشتیبانی از ماژول‌های RFID

موارد ذکر شده در این مطلب نشان می‌دهد که شما برای خرید پرینتر کارت پی وی سی باید فاکتورهای مختلفی مانند تکنولوژی چاپ استفاده شده در دستگاه ماژول‌های قابل نصب بر روی دستگاه، دسترسی به مواد مصرفی، نوع چاپ مورد نیاز تعداد چاپ مورد نیاز برندهای موجود در بازار و همچنین کیفیت چاپ مورد نیاز را در نظر بگیرید. پرینتر هایتی و پرینتر فارگو کیفیت چاپ خوبی در کارتهای پی وی سی نصیب شما می‌کنند و می‌توانید از این کیفیت به بهترین شکل ممکن در چاپ کارت شناسایی و چاپ کارت عضویت استفاده کنید.

امیدواریم که در این مطلب به همه ابهامات شما در زمینه کارت پرینتر pvc پاسخ داده باشیم اما اگر ابهامی وجود دارد یا برای خرید هر کدام از محصولات ما از شماره‌های نوشته شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما در گروه فرزان کارت آسیا در تماس باشید.


مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید