پرینتر چاپ کارت فارگو 5000 یا هایتی cs200 ؟ شما انتخاب کنید

پرینتر چاپ کارت فارگو 5000 یا هایتی cs200 ؟ شما انتخاب کنید

پرینتر فارگو 5000 و پرینتر هایتی cs200 دو مورد از محبوب‌ترین و بهترین چاپگرهای کارت پی وی سی در بازار هستند که در این مطلب آنها را با هم مقایسه کرده‌ایم.

پرینتر چاپ کارت pvc فارگو 5000 بهتر است یا پرینتر چاپ کارت هایتی cs200؟ این سوالی است که شاید در طول روز بیش از ۱۰ بار مشتریان شرکت از ما بپرسند. اما در همه موارد پاسخ ما این است که بین این چاپگرها گزینه بهتر و بدتر وجود ندارد و در حقیقت این نیاز شماست که گزینه مناسب‌تر را انتخاب می‌کند.

از این پاسخ کوتاه به ما دلخور نشوید و با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعات کامل‌تری در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید یکی از این دو پرینتر را انتخاب کنید.

* معرفی پرینتر فارگو 5000

پرینتر فارگو 5000 پرینتر فارگو 5000 پرینتر فارگو 5000یک پرینتر اختصاصی برای چاپ کارت پی وی سی است که توسط یک شرکت آمریکایی به نام HID تولید می‌شود و به عنوان یکی از برجسته‌ترین پرینترها در بازار شناخته می‌شود. این پرینتر

1.کیفیت چاپ فوق‌العاده‌ای دارد؛

2.سرعت چاپ آن بالاست؛

3.با استفاده از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم کارت pvc را چاپ می‌کند؛

4.به عنوان یک چاپگر دفتری قابل استفاده است؛

5.قیمت بالایی دارد؛

6.برای چاپ انواع کارت pvc، کارت هوشمند، کارت مایفر و کارت نوار مغناطیسی استفاده می‌شود.

* معرفی پرینتر هایتی cs200

پرینتر هایتی cs200 پرینتر هایتی cs200 پرینتر هایتی cs200توسط یک شرکت تایوانی به نام هایتی تولید می‌شود و دفتر این شرکت در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده، چین و آمریکا وجود دارد و کیفیت محصولات آنها هم زبانزد است. چاپگرهای کارت پی وی سی موجود در بازار ایران از دو برند فارگو و هایتی هستند. پرینتر هایتی cs200:

چاپ خوبی دارد؛

معمولاً برای پروژه‌های کوچک از آن استفاده می‌شود؛

بهترین انتخاب به عنوان پرینتر دفتر خدمات ارتباطی و دفتر پیشخوان دولت است؛

به عنوان یک چاپگر رومیزی قابل استفاده است؛

قیمت پایین‌تری دارد؛

برای چاپ انواع کارت pvc قابل استفاده است اما در کاربرد برخی از ماژول‌ها محدودیت دارد.

پرینتر هایتی

* تکنولوژی چاپ مستقیم یا غیر مستقیم؟

 شاید برای شما جای سؤال باشد که مقایسه دو پرینتر فارگو 5000 و پرینتر هایتی cs200 چه ارتباطی به تکنولوژی چاپ مستقیم یا تکنولوژی چاپ غیر مستقیم دارد. در حقیقت می‌توانیم ادعا کنیم که این دو پرینتر نماینده این دو تکنولوژی هستند. در چاپگر فارگو از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم و در چاپگر هایتی از تکنولوژی مستقیم استفاده می‌شود.

درچاپ مستقیمتکنولوژی چاپ مستقیم چاپ مستقیم، کارت پی وی سی به طور مستقیم با هد چاپگر در ارتباط است. یعنی هد دستگاه جوهر مورد نظر را از ریبون پرینتر می‌گیرد و مستقیماً به سطح کارت انتقال می‌دهد. برای درک این موضوع شما می‌توانید نوشتن مستقیم یک خودکار بر روی یک برگه را در نظر بگیرید که هیچ واسطه‌ای برای آن وجود ندارد. در این روش:

میزان مصرف ریبون کمتر است؛

سرعت چاپ کارت بیشتر است؛

معمولاً بر سطح کارت یک حاشیه سفید رنگ ایجاد می‌شود؛

هزینه تمام شده چاپ کمتر است؛

در برخی موارد ممکن است برجستگی‌ها یا زدگی‌هایی در رنگ چاپ شده دیده شود.

 در چاپ غیر مستقیمتکنولوژی چاپ غیر مستقیم  چاپ غیر مستقیم، بین هد دستگاه و سطح کارت پی وی سی یک لایه نازک به نام فیلم قرار می‌گیرد که ابتدا طرح مورد نظر به صورت معکوس بر روی لایه فیلم چاپ می‌شود و سپس به سطح کارت انتقال داده می‌شود. شما اگر در دوران کودکی با برگردان بازی کرده باشید، این روش چاپ را به خوبی درک می‌کنید. در این روش:

میزان بیشتری از ریبون پرینتر مصرف می‌شود؛

سرعت چاپ کارت کمتر است؛

امکان ایجاد چاپ لب لب وجود دارد؛

امکان چاپ کارت با کیفیت چاپ کارت بانکی وجود دارد؛

کیفیت چاپ بسیار بالاست و ایرادی در آن دیده نمی‌شود؛

هزینه تمام شده چاپ بالاتر است.

 حالا با توجه به این دو تکنولوژی و تأثیر آنها بر کیفیت و سرعت چاپ؛ شما می‌توانید بین پرینتر فارگو 5000 و پرینتر هایتی cs200 یک مورد را انتخاب کنید. اما فعلاً صبر کنید تا چند مورد دیگر هم معرفی کنیم:

فیلم پرینتر هایتی

* اگر اندازه چاپگر کارت pvcبرای شما مهم است

اگر برای شما اندازه چاپگر در اولویت قرار دارد، پرینتر چاپ کارت هایتی cs200 به عنوان یک پرینتر کوچک و رومیزی شناخته می‌شود. این در حالی است که پرینتر چاپ کارت فارگو 5000 به عنوان یک پرینتر دفتری است و نیاز به محل مشخصی برای کار دارد. شما برای دفتر پیشخوان دولت یا برای کارگاه کوچک خود می‌توانید از پرینتر هایتی استفاده کنید. اما پرینتر فارگو برای یک دفتر چاپ بزرگ بهترین انتخاب ممکن است.

* اگر سرعت چاپ برای شما در اولویت است

اگر می‌خواهید سرعت چاپ دستگاه را در اولویت خود قرار دهید، سرعت چاپ رنگی کارت pvc در پرینتر هایتی cs200 در حدود ۲۴ ثانیه به ازای هر کارت و در چاپ مشکی ۶ ثانیه به ازای هر کارت یک رو است. این در حالی است که شما می‌توانید از پرینتر فارگو 5000 برای ۱۵۰ عدد کارت رنگی در ساعت استفاده کنید.

* اگر کیفیت چاپ بیشتر می‌خواهید

برای کسانی که کیفیت چاپ کارت پی وی سی در اولویت قرار دارد، باید به یک قانون کلی استناد کنیم که کیفیت چاپ تکنولوژی غیرمستقیم از کیفیت چاپ تکنولوژی مستقیم بیشتر است. پرینترهای چاپ کارت پی وی سی فارگو 5000 می‌توانند کارت pvc با کیفیت کارت بانکی و به صورت چاپ لب به لب چاپ کنند. این در حالی است که کیفیت چاپ پرینتر هایتی cs200 هم مناسب است و شما می‌توانید برای چاپ کارت تخفیف یا چاپ کارت پرسنلی از آن استفاده کنید.

* اگر تعداد کارت برای شما مهم است

معمولاً تعداد کارت چاپ شده توسطچاپگرها با توجه به نوع کسب و کارچاپگرها با توجه به نوع کسب و کار چاپگرها با توجه به نوع کسب و کارو همچنین نیاز مشتریان و کارکنان تعیین می‌شود. سازمان‌هایی که نیاز به چاپ کارت شناسایی با تعداد بیشتر از 2000 عدد دارند، یا فروشگاه‌هایی که می‌خواهند بیشتر از دو هزار عدد کارت تخفیف یا کارت عضویت چاپ کنند، بهتر است از چاپگر فارگو 5000 استفاده کنند. اما اگر نیاز شما کمتر از ۲ هزار عدد کارت در سال است، توصیه ما این است که از پرینتر هایتی استفاده کنید که ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.
پرینتر فارگو 5000

* اگر ماژول‌ها برای شما در اولویت است

 هر دو پرینتر امکان اضافه کردن ماژول‌هایی مانند ماژول لمینیتور، ماژول دوروزن، ماژول انکودر و ماژول بارکد زن را دارند. اما پرینترهای شرکت فارگو امکان استفاده از ماژول‌های RFID را به شما می‌دهند و می‌توانید از این پرینتر برای چاپ کارت هوشمند و چاپ کارت مایفر و دسفایر استفاده کنید. هر دو پرینتر برای چاپ کارت نوار مغناطیسی محدودیتی ندارند و به همین دلیل شما برای چاپ کارت تخفیف، چاپ کارت بانکی و چاپ کارت اعتباری مشکلی نخواهید داشت.

 *اگر مواد مصرفی پرینتر چاپ کارت برای شما مهم است

 مواد مصرفی با توجه به تکنولوژی چاپ پرینترها مشخص می‌شود. شما در پرینتر هایتی cs200 نیازی به هیچ واسطه‌ای ندارید و به همین دلیل مواد مصرفی آن شامل ریبون هایتی cs200 و همچنین کیت تمیز کننده می‌شود. اما شما علاوه بر ریبون فارگو 5000 و کیت تمیز کننده، لازم است که از فیلم فارگو 5000 برای انتقال چاپ غیر مستقیم استفاده کنید و به همین دلیل هزینه مواد مصرفی پرینتر فارگو بیشتر است. در قسمتفیلم چاپگر کارت pvcفیلم چاپگر کارت pvc فیلم چاپگر کارت pvcمی‌توانید محصولات ما را ببینید.
ریبون هایتی

 *اگر قیمت چاپگر برای شما اولویت دارد؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد به احتمال زیاد قیمت چاپگرها هم برای شما مشخص شده است. به طور کلی چاپگر کارت pvc فارگو 5000 به دلیل تکنولوژی چاپ پیچیده‌تر و همچنین ارائه کیفیت چاپ بهتر و سرعت بالاتر در چاپ کارت‌های با کیفیت از قیمت بالاتری برخوردار است. معمولاً چاپگر کارت پی وی سی هایتی cs200 بیشتر به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه و ارزان در بازار شناخته می‌شود که برای کاربردهای کوچک و کاربردهای رومیزی به کار گرفته می‌شود.

* کدام را انتخاب کنیم؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد، شما اگر این نیازها و انتظاراتی که از یک پرینتر چاپ کارت پی وی سی را در یک برگه نوشته باشید و آنها را با موارد ذکر شده در این مطلب مقایسه کنید می‌توانید به راحتی مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. اما اگر هنوز هم نتوانستید انتخاب کنید، توصیه می‌کنم که یک بار دیگر همین مطلب و قسمت‌های مختلف آن را مطالعه کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که پرینتر هایتی cs200 یک پرینتر ارزان قیمت و اقتصادی است و پرینتر فارگو 5000 به عنوان یک گزینه مناسب برای چاپ با کیفیت شناخته می‌شود.

 حالا اگر شما هنوز هم نتوانستید بین این دو مورد یک دستگاه را انتخاب کنید، فقط کافی است که از شماره‌های درج شده در این مطلب کمک بگیرید و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به سؤالات شما پاسخ دهند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید