۴ راهکار افزایش فروش و نحوه اجرای هر کدام

۴ راهکار افزایش فروش و نحوه اجرای هر کدام

اگر احساس می‌کنید که رضایت مشتریان شما پایین است و به دنبال راهکار افزایش فروش هستید چهار شیوه افزایش فروش در این مطلب را به طور کامل اجرا کنید.

شما اگر کلمه کلیدی راهکار افزایش فروش را در گوگل جستجو کنید برخی از سایتها به سراغ مباحث روانشناسی و پیچیده رفته‌اند که شاید پیدا کردن آنها نیاز به ماهها و سالها مطالعه داشته باشد. اما گاهی می‌توان با برخی ابزارهای ساده امکان درگیری مشتریان را به شکل مناسب با کسب و کار به وجود آورد. این ابزارها بسیار ساده هستند و حتی با استقبال مشتریان هم مواجه می‌شوند، زیرا هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ زمان به سود آنهاست.

حالا اگر شما می‌خواهید چهار راهکار افزایش فروش را یاد بگیرید و نحوه اجرای آن‌ها را بدانید با ما همراه باشید تا به ترتیب آنها را معرفی کنیم.

* استفاده از  ابزار تخفیف (چاپ کارت تخفیف)

تخفیف یک موضوع دوست داشتنی است و همیشه چسباندن یک برگه a۴ نشان دهنده تخفیف می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. این تکنیک کارآمد است که در بیشتر مغازه‌های کوچک سطح شهر دیده می‌شود  برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و راهکارهای دیگری وجود دارد که سرعت بسیار بالاتری داشته و آمار فروش بهتری به ثبت می‌رساند. این فروشگاه‌ها باید به سراغ چاپ کارت تخفیف بروند.

نسل اولیه کارت‌های تخفیف به صورت کوپن‌های کاغذی بودند اما امروزه با کارتهای پی وی سی هوشمند ساخته می‌شوند که امکان ثبت اطلاعات مشتری و ثبت اطلاعات خرید او را به ما می‌دهد. برای چاپ کارت‌های تخفیف چاپ کارت‌های تخفیف  چاپ کارت‌های تخفیفاز کارت مایفر 1k و کارت مایفر ۴k استفاده می‌شود. بر روی این کارت‌ها امکان ثبت اطلاعات و تغییر اطلاعات وجود دارد و برای آنها نیاز به یک دستگاه کارت خوان هست.
کارت تخفیف

* ارتباط بهتر با مشتریان (باشگاه مشتریان)

روش دوم این است که شما ارتباط بیشتر و موثرتری با مشتریان خود داشته باشید و از این طریق به سلیقه و علایق آنها پی ببرید. شما هیچ وقت در یک ارتباط کوتاه و از طریق مراوده‌های چند کلمه نمی‌توانید اطلاعات خوبی از مشتریان به دست بیاورید. کاری که شما باید انجام دهید این است که مشتریان را در یک فضا گرد هم آورید. این فضا می‌تواند یک فضای نرم افزاری یا یک فضای سخت افزاری و در انجمن‌های مختلف باشد.نرم افزار باشگاه مشتریاننرم افزار باشگاه مشتریان نرم افزار باشگاه مشتریاناز بهترین ابزارها و راهکار افزایش فروش است که مشتریان به شکل مجازی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و شما می‌توانید از آنها برای تعیین استراتژی فروش و برنامه ریزی بلند مدت استفاده کنید.

نرم افراز باشگاه مشتریان

* قرارداد با شرکت‌ها (کارت شناسایی تخفیف دار)

یک راهکار افزایش فروش دیگر که به افزایش تعداد مشتریان شما کمک می‌کند این است که با برخی شرکتها قرارداد ببندید و محصولات خود را با قیمت پایین‌تری به کارکنان آنها بفروشید. این چیزی است که ما در حال حاضر در باشگاه مشتریان فروشگاه‌های بزرگ مانند باشگاه مشتریان افق کوروش، باشگاه مشتریان رفاه یا باشگاه مشتریان بانک ملی می‌توانید ببینید. فروشگاه‌های بزرگ با برخی از شرکت‌ها قرارداد می‌بندند و کارکنان آنها را عضو باشگاه مشتریان خود می‌کنند. از طرف دیگر کارکنان این شرکت‌ها با استفاده از کارت شناسایی هوشمند خود می‌توانند فرایند خرید خود را انجام دهند. از آنجایی که این کارت شناسایی امکان تخفیف را برای کارکنان فراهم می‌کند تحت عنوان کارت شناسایی تخفیف دار شناخته می‌شود.

* ارائه خدمات رفاهی به مشتریان

از دیگر راهکارهای افزایش فروش این است که شما به عنوان فروشگاه امکان استفاده از خدمات رفاهی را برای مشتریان خود فراهم کنید. این همان راهکاری است که برخی فروشگاه‌های بزرگ مانند فروشگاه رفاه یا بازار مبل ایران برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند و به آنها پارکینگ اختصاصی یا حتی رستوران‌های اختصاصی به صورت رایگان اختصاص می‌دهند. شما هم می‌توانید با استفاده از یک سیستم کنترل تردد و با کمک کارت‌های هوشمند این روش را پیاده سازی کنید و از این طریق رضایت بیشتری برای مشتریان خود به وجود بیاورید.

باشگاه مشتریان

 * این سیستم‌ها را چگونه پیاده کنیم؟

حالا فرض بگیرید که شما یک فروشگاه زنجیره‌ای در سطح شهر یا در سطح کشور دارید و می‌خواهید از این چند راهکار افزایش فروش به شکل زنجیره‌ای کمک بگیرید تا آمار فروش خود را بالا ببرید. این سیستم را شما باید در چند گام انجام دهید:

 1.گام اول: نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان به عنوان یک سیستم نرم افزاری توسط شرکت‌های مختلفی آماده می‌شود که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های متفاوتی دارند. شما در گام اول می‌توانید از نرم افزار باشگاه مشتریان در قسمت محصولات دیدن کنید که فضای کاربری کاملاً فارسی دارد و استفاده از آن برای مشتریان راحت و مناسب است.

2. گام دوم: آماده سازی کارت تخفیف

شما در گام دوم باید برای هر کدام از مشتریان خود یک کارت تخفیف آماده کنید. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که خودتان کارت تخفیف را چاپ کنید یا پروژه چاپ و آن را به یک شرکت واگذار کنید.

 1.اگر تعداد چاپ کارت تخفیف شما در سال کمتر از ۲۰۰۰ عدد باشد توصیه ما این است که چاپ کارت تخفیف را به شرکت‌هایی مانند گروه فرزان کارت آسیا واگذار کنید.

2. اگر تعداد کارت تخفیف مورد نیاز شما بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ عدد باشد توصیه ما خرید پرینتر چاپ کارت پی وی سی هایتی cs۲۰۰ است که به عنوان یک پرینتر رومیزی شناخته می‌شود.

3. اگر تعداد کارت تخفیف مورد نیاز شما بالاتر از ۴۰۰۰ عدد در طول سال باشد در این صورت خرید پرینتر فارگو ۵۰۰۰ گزینه بهتری به شمار می‌آید.

برای انتخاب بهترین گزینه ممکن از محصولات ما در قسمتکارت مایفرپرینتر کارت پی وی سی کارت مایفردیدن کنید.

3. گام سوم: آماده سازی کارت شناسایی تخفیف دار

شما برای آماده سازی کارت شناسایی تخفیف دار می‌توانید با مدیریت یک سازمان یا یک شرکت خاص به توافق برسید و از آنها بخواهید که از کارت‌های هوشمند و کارت مایفر برای چاپ کارت شناسایی کارکنان خود استفاده کنند. از طرف دیگر شما هم باید در فروشگاه خود از یک دستگاه کارتخوان استفاده کنید که امکان دریافت اطلاعات کارکنان را داشته باشد و آنها را به نرم افزار باشگاه مشتریان انتقال دهد. شما می‌توانید از قسمتکارت مایفرکارت مایفر کارت مایفرانواع محصولات ما را در این زمینه ببینید تا بتوانید بهترین کارت pvc را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.
کارت شناسایی تخفیف دار

 4.گام چهارم: فراهم آوردن سیستم کنترل تردد

شما برای اینکه بتوانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید و خدمات رفاهی خود را به شکل اختصاصی به مشتریان خود ارائه دهید نیاز دارید که یک سیستم کنترل تردد داشته باشید. به عنوان مثال استفاده از گیت کنترل تردد یا پارکینگ هوشمند در این مورد می‌تواند به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد شما می‌توانید محصولات بخشسیستم پارکینگسیستم پارکینگ سیستم پارکینگرا ببینید تا بیشتر با نحوه عملکرد آنها آشنا شوید.

موارد ذکر شده در این مطلب به عنوان راهکار افزایش فروش چندان پیچیده نیستند و شما با هزینه حداقلی می‌توانید آنها را به صورت مادام العمر استفاده کنید. فقط کافیه از شماره‌های درج شده در سایت استفاده کنید و با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید