کاربرد کارت شناسایی در کارخانجات و شهرک های صنعتی

کاربرد کارت شناسایی در کارخانجات و شهرک های صنعتی

اگر می خواهید بدانید که کاربرد کارت شناسایی در کارخانجات و شهرکهای صنعتی به چه صورت است و برای چاپ کارت شناسایی به چه نیاز دارید، این مطلب را تا انتها ببینید.

برای چند دقیقه جلوی کارخانجات و شهرکهای صنعتی بنشینید، متوجه میشوید که تردد در آنها به حدی بالاست که تنها با کارت شناسایی می توان این افراد را شناخت. حالا سوالی که در اینجا وجود دارد این است که چگونه صاحب کارخانه ها یا حراست شهرک صنعتی می تواند آن ها را تشخیص دهند؟

 پاسخ به این سوال، چاپ کارت شناسایی است. اما آیا صرفاً کارت های شناسایی برای احراز هویت هستند؟ مسلما پاسخ منفی است. با استفاده از یک کارت شناسایی در کارخانه جات و شهرک های صنعتی می توان موارد زیر را انجام داد:
مشاوره و سفارشات

* کارت شناسایی برای کنترل تردد

 این اصلی ترین و مهمترین کاربرد کارت شناسایی در کارخانجات و شهرکهای صنعتی است. هر شرکت یا کارخانه با توجه به نوع فعالیت خود می‌تواند طرح خاصی برای کارت های شناسایی کارکنان در نظر بگیرد و اطلاعات هویتی آنها را مانند نام و نام خانوادگی و حوزه فعالیت آنها در این طرح وارد کند.بنابراین هم امکان شناسایی و احراز هویت کارکنان و کارگران با کمک گیت کنترل تردد وجود دارد و همه حراست می تواند با کمک دستگاه های دستی آنها را شناسایی کند.
کارت شناسایی

* کارت حضور و غیاب

 مسلماً کنترل حضور و غیاب کارکنان و کارگران با استفاده از روش های سنتی بسیار سخت شده و زمان بر است. این در حالی است که شما با کمک نشان دادن یک کارت مایفر یا یک کارت شناسایی هوشمند به راحتی می توانید اطلاعات را در اختیار یک دستگاه حضور و غیاب قرار دهید و زمان ورود و خروج شما ثبت شود. نمونه هایی از دستگاه حضور و غیاب به صورت اثر انگشت وجود دارد، اما کارتها RFID امکان استفاده به صورت تماسی و غیر تماسی را به وجود آوردند.
کارت حضور و غیاب

* کارت خدمات رفاهی

 هر کارخانه یا شهرک صنعتی ممکن است یک فروشگاه برای کارکنان خود احداث کند یا با یک فروشگاه یا باشگاه ورزشی به توافق برسد. ضمن این که خدماتی مانند پارکینگ، امکانات ورزشی خود شهرک صنعتی و موارد مشابه هم در اختیار کارگران و کارکنان قرار می گیرد. این افراد می‌توانند از طریق نشان دادن کارت شناسایی یا اسکن کارت توسط دستگاه های کارتخوان به راحتی از این خدمات استفاده کنند و از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری شود.
کارت خدمات رفاهی

* کارت شناسایی تخفیف دار

اگر مطلبکارت شناساییتبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف کارت شناساییرا مطالعه کرده باشید، با این کاربرد کارت شناسایی در کارخانجات شهرک های صنعتی آشنایی دارید. روش کار به این صورت است که شما برای کارتهای شناسایی کارکنان از کارت هوشمند مانند کارت مایفر یا کارت نوار مغناطیسی استفاده می کنید و از ویژگی های هوشمند آن برای تبدیل کارت به کارت تخفیف کمک می‌گیرید. این سیستم هم برای استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان و هم برای استفاده از فروشگاه های تخفیفی قابل استفاده است.
تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف

* چگونه کارت شناسایی برای کارخانه چاپ کنیم؟

حالا احتمالاً به عنوان صاحب یک کارخانه یا به عنوان مدیر یک شهرک صنعتی می خواهید بدانید که چگونه می توانید بهترین گزینه را به عنوان کارت شناسایی در اختیار کارکنان خود قرار دهید. برای استفاده از این گزینه شما دو راهکار دارید:

1. راه اول: واگذاری به شرکت های حرفه ای

 در این شیوه، خرید کارت pvc،طراحی کارت شناساییطراحی کارت شناسایی طراحی کارت شناساییو فرایند چاپ آن بر عهده شرکت های حرفه‌ای مانند گروه فرزان کارت آسیا است.این شرکت ها از چاپ افست و چاپ دیجیتال برای آماده سازی کارت شناسایی استفاده می کنند که برای تعداد بالا انتخاب مناسبی بوده و از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه است. سابقه و تجربه این شرکت ها کمک می کند که کارتهای بهتر و با کیفیت تری نسبت به روش های دیگر تحویل بگیرید. 
طراحی کارت شناسایی

2. راه دوم: خودتان دست به کار شوید

در این راهکار، شما باید خودتان صفرتاصد کارت را انجام دهید. در واقع در این فرآیند شما با توجه به نوع کسب و کار خود همه مراحل را انجام می دهید و کارت را با توجه به نیاز خود انتخاب می کنید. در این صورت سه مرحله زیر باید انجام شود:

1. کارت pvc انتخاب کنید

اگر بخواهید که ۴ کاربرد ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید، طبیعتا شما باید به سراغ کارت‌های هوشمند بروید. در این حالت ما دو پیشنهاد برای شما داریم:

* کارت مایفر: از این کارت ها دو مدل کارت مایفر ۱k و کارت مایفر ۴k در بازار موجود است که ما هر دو مدل را داریم. مورد اول برای حجم اطلاعات کم و مورد دوم برای حجم اطلاعات بالا و برای کارهای امنیتی انتخاب می شود.

* کارت نوار مغناطیسی:این کارت‌ها ظاهری همانند کارت‌های بانکی دارند و اگر قصد انجام کارهای مالی را دارید از این کارت ها استفاده کنید.

البته نمونه ها و طرح های مختلفی از این کارت‌ها را در بخشکارت pvc کارت pvc کارت pvc داریم که توصیه می کنم حتما آنها را ببینید.
کارت مایفر

2. کارت را طراحی کنید

برای طراحی کارت شناسایی شما باید سعی کنید که از طرح اصلی کارخانه و برند آن استفاده کنید و سعی کنید که اطلاعات کارخانه یا شهرک صنعتی در سطح کارت آورده شود. برای این کار می توانید از نمونه طراحی کارت شناسایی در سایت ما دیدن کنید، یا از نمونه های لایه باز در سطح اینترنت کمک بگیرید یا خودتان با کمک نرم افزار طراحی کارت شناسایی این کار را انجام دهید. اگر هم در این زمینه سابقه ندارید، بهتر است پروژه را به یک فرد حرفه ای یا یک شرکت در زمینه چاپ کارت شناسایی واگذار کنید.
طراحی کارت شناسایی

3. پرینتر مناسب بخرید

 آخرین گامی که شما باید انجام دهید این است که یک پرینتر کارت پی وی سی  پرینتر کارت پی وی سی پرینتر کارت پی وی سی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. چاپگرها از دو تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم بهره می برند که چاپ غیر مستقیم کیفیت چاپ بهتری دارد. معروف ترین گزینه چاپ غیر مستقیم، پرینتر فارگو ۵۰۰۰ است که برای چاپ با تعداد بالا مناسب است و می‌تواند کارت با کیفیت کارت بانکی چاپ کند.
پرینتر کارت pvc

پرینتر هایتیcs۲۰۰ پرینتر هایتیcs۲۰۰ پرینتر هایتیcs۲۰۰از روش چاپ مستقیم بهره می‌برد و اندازه کوچک آن باعث شده که برای چاپ با تعداد کمتر از ۲۰۰۰ عدد انتخاب شود. این پرینتر یک گزینه رومیزی است و فضای زیادی اشغال نمی کند.

 همانطور که می بینید، چاپ کارت شناسایی می تواند مشکلات و معضلات یک کارخانه یا شهرک صنعتی در کنترل تردد را به طور کامل از بین ببرد. پس می توانید یکی از راهکارهای ذکر شده در بند قبلی را انتخاب کنید. در هر صورت با استفاده از شماره های درج شده در بنر زیر با ما تماس بگیرید تا کارشناسان فرزان کارت آسیا اطلاعات دقیق و فنی را در اختیار شما قرار دهند.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید