راهنمای نوشتن متن پشت کارت برای کارت های مختلف

راهنمای نوشتن متن پشت کارت برای کارت های مختلف

برای کسانی که به فکر طراحی و چاپ کارت دلخواه خود به همراه متن پشت کارت هستند، در این مطلب نحوه نوشتن متن پشت کارت را برای شما آورده ایم.

باید اعتراف کنیم که بیشتر طراحان تمرکز خود را بر روی نوشتن متن اصلی جلوی کارت یا روی کارت قرار می‌دهند و توجهی به متن پشت کارت ندارند. اگرچه نمی توانیم این موضوع را یک اشتباه در نظر بگیریم، اما در هر صورت دارنده کارت در لحظات مختلف با اطلاعات پشت آن هم در ارتباط است و ما یک فضای خالی در اختیار داریم که بهتر است به شکل مناسب از آن استفاده شود. 

از آنجایی که ما در گروه فرزان کارت آسیا خدماتچاپ کارترا در قالب های مختلف انجام می‌دهیم، این موضوع بهانه خوبی شد تا به بررسی نوشتن متن پشت کارت بپردازیم و ببینیم که چه الگویی برای آنها وجود دارد.
مشاوره و سفارشات

*متن پشت کارت شناسایی

 پرکاربردترین کارتی که امروزه با استفاده از کارت های مقوایی و کارت های pvc آماده می شود، کارت شناسایی است که هم برای نهادهای رسمی و هم برای نهادهای غیر رسمی کاربرد دارد. مثلاً کارت شناسایی کانون ها، کارت شناسایی انجمن ها، کارت شناسایی مشاغل خانگی.

این کارتها اگرچه ارتباط فرد را با یک نهاد نشان می دهند، اما تقریبأ غیر رسمی هستند و برای نوشتن متن پشت کارت شناسایی می توانید الگوهای زیر را رعایت کنید:

1.آدرس نهاد صادر کننده کارت یا فرد دارنده کار

2.راهنمای نگهداری از کارت به خصوص در مورد کارت های هوشمند

3.اطلاعاتی در مورد نهاد صادر کننده کارت و ارتباط فرد با آنها

4.اطلاعاتی در مورد درجه اهمیت کارت و شرایط امنیتی آن.
کارت شناسایی

*متن پشت کارت پرسنلی

کارت های پرسنلی کارت های پرسنلی کارت های پرسنلی توسط یک نهاد خاص برای کارکنان یا پرسنل همان شرکت صادر می شوند و حوزه فعالیت آنها گسترده نیست. معمولاً در قسمت جلوی این کارت‌ها اطلاعاتی در مورد رده پرسنلی فرد و نام و نام خانوادگی او نوشته می‌شود. اما برای متن پشت کارت پرسنلی می توانید موارد زیر را هم استفاده کنید:

1.آدرس شرکت یا موسسه ای که فرد در آن مشغول به کار است 

2.هشدار در مورد استفاده غیرقانونی از کارت در شرایط مختلف

3.اطلاعاتی در مورد شرکت مورد نظر و ارتباط آن با وزارتخانه ها

4.راهنمایی نگهداری از کارت و نحوه استفاده از آن
کارت پرسنلی

*متن پشت کارت دانشجویی

 با وجود این که کارت های دانشجویی برای یک شخص خاص صادر می شوند وکارت‌های هوشمندکارت‌های هوشمند کارت‌های هوشمندصرفا پرونده دانشگاهی فرد را دارند، اما معمولاً اطلاعات پشت کارت دانشجویی برای همه دانشجویان یک دانشگاه یکسان است. شما هم برای نوشتن متن پشت کارت دانشجویی از چهار دستورالعمل زیر استفاده کنید:

1.ذکر این که کارت دانشجویی توسط کدام دانشگاه صادر شده است

2.ذکر اطلاعات تماس و آدرس پستی برای ارسال کارت به هنگام گم شدن

3.راهنمای نگهداری از کارت و استفاده از آن

4.هشدار امنیتی در صورت استفاده غیرمجاز از کارت دانشجویی
کارت دانشجویی

*متن پشت کارت تردد

کارت تردد یک کارت هوشمند است که ممکن است بر روی انواع چاپ کارتکارت pvc  چاپ کارتچاپ شود و سطح امنیتی بالایی دارد. این کارت ها معمولا اختصاصی برای فرد هستند و افراد دیگر اجازه استفاده از آن ندارند. به همین دلیل در نوشتن متن پشت کارت تردد ذکر چند نکته ضروری است:

*نوشتن کد پستی و آدرس برای ارسال کارت به هنگام گم شدن

*نوشتن اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از کارت تردد و قوانین مربوط به آن

*هشدار امنیتی به فرد استفاده کننده برای واگذاری کارت به افراد دیگر

*راهنمای استفاده و نگهداری از کارت تردد با توجه به هوشمند یا غیرهوشمند بودن آن
کارت تردد

*متن پشت کارت تخفیف

کارت تخفیف را نمی توان به عنوان یک کارت اختصاصی در نظر گرفته و به همین دلیل معمولاً اطلاعات اختصاصی در آنها آورده نمی شود. این کارت ها ممکن است به صورت یک بار مصرف باشند یا این احتمال وجود دارد که شرکت مورد نظر آنها را با این  چاپ کارتنرم افزار باشگاه مشتریان  چاپ کارتخود متصل کرده باشد. بنابراین در مورد نوشتن متن پشت کارت تخفیف شما آزادی عمل بیشتری دارید که می توانید به مواردی مانند:

1.تبریک به استفاده کننده از کارت تخفیف

2.اشاره به اینکه کارت به چه دلیلی صادر شده و تا چه زمانی اعتبار دارد

3.اشاره به شرایط استفاده از کارت تخفیف

4.اطلاعاتی در مورد شرکت یا نهاد صادر کننده کارت
کارت تخفیف

اصولاً نوشتن متن پشت کارت با توجه به نوع کارت متغیر است و استاندارد خاص خود را دارد. به همین دلیل اشاره کردن به همه آنها می‌تواند زمانبر باشد و شما هم در این زمینه تجربه نداشته باشید. پس توصیه ما این است که به هنگام طراحی و چاپ کارت خود حتما از طریق شماره های درج شده در بنر زیر با ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم. 

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید