چاپ اسکرچ روی کارت شناسایی و کارت بانکی

چاپ اسکرچ روی کارت شناسایی و کارت بانکی

اگر می‌خواهید بدانید که روش اعمال چاپ اسکرچ در کارت pvc به چه صورت است و کاربرد چاپ اسکرچ در کارت بانکی و کارت شناسایی به چه شکل است، این مطلب را از دست ندهید.

یکی از بهترین راهکارها برای بالا بردن سطح امنیت کارت‌های مختلف، استفاده از چاپ اسکرچ است که زمینه‌های مختلفی برای کاربرد آن وجود دارد. احتمالاً قبلاً نمونه‌های زیادی از کاربرد این شیوه چاپ در کارت قرعه کشی، کارت شارژ یا موارد مشابه آنها دیده‌اید. در حقیقت این شیوه چاپ بیشتر به منظور پنهان نگه داشتن یک رمز یا یک کد خاص بر روی کارت است که امکان خراشیده کردن آن وجود دارد و می‌تواند اطلاعات آن را حفظ کرد.

 پس اگر می‌خواهید در مورد کاربرد چاپ اسکرچ در چاپ کارت شناسایی و چاپ کارت بانکی بدانید، در ادامه با ما همراه باشید تا این مورد را بیشتر معرفی کنیم.
مشاوره و سفارشات

* چاپ اسکرچ چیست؟

 چاپ اسکرچ یک روش چاپ مخصوص است که به جای استفاده از جوهر، از یک ماده خاص به عنوان پوشش برای پوشاندن قسمت خاصی از سطح کارت استفاده می‌شود. این پوشش ماندگاری بالایی ندارد و با ناخن یا با هر ابزار دیگری کنده می‌شود. از طرف دیگر امکان عبور نور از آن سفر است و به همین دلیل مطالعه و خواندن اطلاعات زیر آن‌ها امکان پذیر نیست.

اصول چاپ اسکرچ برای بالا بردن سطح امنیت یک کارت یا حتی یک نامه استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اکثر بانک‌ها در زمان صدور کارت بانکی بر روی رمز عبور فرد از یک لایه اسکرچ استفاده می‌کنند که خواندن رمز کارت غیر ممکن می‌کند. همین وضعیت برای کارت قرعه کشی و کارت تخفیف و هم وجود دارد و اصولاً قسمتی از کارت پوشانده می‌شود که تنها مربوط به خود فرد است.
چاپ اسکراچ

* کاربردهای چاپ اسکرچ

همانطور که گفته شد چاپ اسکرچ در کنار تکنولوژی‌های دیگری مانند چاپ یوویو چاپ میکرو قرار می‌گیرد که امنیت یک کارت را بالا می‌برند. به همین دلیل مصرف این شیوه چاپ مربوط به کارت‌هایی مانند کارت فعال سازی نرم افزار خاص، چاپ کارت گارانتی، کارت شارژ تلفن‌های همراه، کارت تلفن، کارت اصالت کالا، کارت هدیه، کارت تخفیف و کارت اینترنت است.

حتی امروزه می‌بینیم که در کارت‌های بانکی یا حتی در برخی نامه‌ها امکان استفاده از چاپ اسکرچ وجود دارد. در حقیقت اگر گرماژ کاغذ استفاده شده برای چاپ اجازه دهند، به راحتی می‌توان از این تکنولوژی برای پوشش دادن برخی اطلاعات خاص استفاده کرد.
چاپ اسکراچ

* نحوه انجام چاپ اسکرچ

روش انجام چاپ اسکرچ تفاوت زیادی با چاپ معمولی یا کارت pvcچاپ کارت pvc کارت pvcندارد. در این حالت چاپگر یا پرینتر یک ماژول اضافه می‌شود که وظیفه آن پیاده سازی ماده مورد نظر برای چاپ است. در این دستگاهها خبری از استفاده از جوهر یا ریبون نیست. بنابراین اگر ما به فکر استفاده از چاپ اسکرچ بر روی کارت پی وی سی باشیم، ابتدا باید فرایند چاپ کارت را به صورت مجزا انجام دهیم و داده‌های مورد نظر را چاپ کنیم. سپس از ماژول اختصاصی استفاده کنیم و لایه اسکنر را بر روی قسمت مورد نظر به کار ببریم.

* چاپ اسکرچ کارت شناسایی

این شیوه یکی از کاربردهای روش چاپ اسکرچ در مورد کارت پی وی سی است. کارت‌های شناسایی به عنوان یک مدرک برای احراز هویت و بعضاً به عنوان کارت کنترل تردد هستند. حتی در برخی موارد امکان استفاده از این کارت‌ها به صورت ترکیبی مانند کارت بانکی ترکیبی با کارت شناسایی یاکارت شناسایی تخفیف دارکارت شناسایی تخفیف دار کارت شناسایی تخفیف داروجود دارد. در این حالت اگر شما بخواهید اطلاعات خاصی روی سطح کارت شناسایی کارکنان خود چاپ کنید و اصطلاحاً این رمز برای آنها اختصاصی باشد، خیلی راحت می‌توانید از چاپ اسکرچ برای پوشش دادن آن استفاده کنید.
چاپ اسکراچ

 *چاپ اسکرچ کارت بانکی

 در مطلب قبلی اشاره کردیم که امکان استفاده ازکارت pvcکارت ترکیبی بانکی با کارت مایفر کارت pvcوجود دارد. مطمئناً بهره بردن از چنین قابلیتی نیاز به رعایت برخی نکات امنیتی است. به عنوان مثال اگر ما قصد استفاده از این شیوه ترکیبی برای انجام پرداخت‌های مالی و همچنین خدمات رسانی به کارکنان خود داشته باشیم، ممکن است نیاز داشته باشیم که رمز خاصی یا عدد خاصی را از بقیه مخفی نگه داریم و به صورت اختصاصی به فرد واگذار کنیم. اینجاست که چاپ اسکرچ کارت پی وی سی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم سطح امنیت کارت را در سطح مطلوب حفظ کنیم.
چاپ اسکراچ

 البته کاربرد چاپ اسکرچ درکارت pvc کارت pvc کارت pvcو در موارد مشابه بسیار زیاد است. پس اگر شما هم به فکر استفاده از این تکنولوژی هستید، با ما در گروه فرزان کارت آسیا تماس بگیرید تا اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار دهیم. 

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید