کاربرد هولوگرام در کارت شناسایی

کاربرد هولوگرام در کارت شناسایی

اضافه کردن هولوگرام به کارت شناسایی باعث بالا رفتن امنیت آنها می‌شود و این هولوگرام ها هستند که از جعل کارت شناسایی جلوگیری می‌کنند.

یکی از تکنیک‌هایی که به طور مستقیم در بالا بردن امنیت کارت شناسایی نقش دارد، کاربرد هولوگرام است که تغییرات بصری جالب توجهی در این کارت‌ها به وجود می‌آورد. در مطالب قبلهمه آنچه باید در هولوگرام بدانید)(همه آنچه باید در هولوگرام بدانید) همه آنچه باید در هولوگرام بدانید)در مورد هولوگرام‌ها و اهمیت استفاده از آنها صحبت کردیم. این ابزارها به عنوان یک آپشن امنیتی اضافی به محصولات مختلف و به طور ویژه به کارت pvc اضافه می‌شوند تا امکان کپی برداری و جعل آنها به حداقل برسد.

 با توجه به اینکه فعالیت ما در گروه فرزان کارت آسیا هم در حوزه چاپ کارت شناسایی و هم در حوزه کاربرد هولوگرام است، در این مطلب به بررسی کاربرد هولوگرام‌ها در انواع کارت‌های شناسایی خواهیم پرداخت.

*اهمیت استفاده از هولوگرام در کارت شناسایی

هولوگرام یک ابزار امنیتی با ظاهر بصری و متفاوت است. این ابزار وقتی که به یک کارت یا به یک کالا چسبانده می‌شود، به نوعی تشخیص آن را ساده‌تر می‌کند و امکان جعل کردن آن را به حداقل می‌رساند. حالا به دو تعریف زیر توجه کنید:

چاپ هولوگرامهولوگرام: یک قطعه امنیتی نازک و کاغذی است که در الگوهای دو بعدی و سه بعدی آماده سازی می‌شود و امکان درج اطلاعات امنیتی بر روی آنها وجود دارد.

چاپ هولوگرامکارت شناسایی: یک کارت امنیتی مخصوص است که به فرد داده می‌شود تا به کمک آن وابسته بودن خود را به یک نهاد یا کانون خاص ثابت کند. مثل کارت شناسایی کانون هواداران، کارت شناسایی کانون بازنشستگان یا کارت شناسایی اعضای هلال احمر.

در این دو تعریف یک موضوع مهم وجود دارد: کارت‌های شناسایی برای هر فرد اختصاصی هستند و اضافه کردن هولوگرام به این کارت‌ها باعث بالا رفتن امنیت آن‌ها می‌شود. حالا در مورد اهمیت کاربرد هولوگرام در کارت شناسایی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

چاپ هولوگرامبالا رفتن امنیت کارت و جلوگیری از کپی برداری و جعل آنها

چاپ هولوگرامامکان کنترل تردد آسان با استفاده از اسکن هولوگرام

چاپ هولوگرامایجاد اطمینان خاطر در بخش حراست و گروه کنترل تردد

چاپ هولوگرامامکان درج اطلاعات بر روی هولوگرام به منظور پیگیری اصلی بودن کارت

چاپ هولوگرامارائه شواهد و مدارک مستند به منظور جلوگیری از ادعاهای بعدی

چاپ هولوگرامارائه نقش تکمیلی برای تکنولوژی RFID و بارکدها
چاپ هولوگرام در کارت شناسایی

*روش اضافه کردن هولوگرام به کارت شناسایی

حالا سوالی که اینجا وجود دارد این است کهچگونه هولوگرام را به کارت شناسایی اضافه کنیم؟چگونه هولوگرام را به کارت شناسایی اضافه کنیم؟ چگونه هولوگرام را به کارت شناسایی اضافه کنیم؟تعریفی که ما در بندهای قبلی داشتیم، مربوط به یک نوع برچسب نازک بود که امکان تغییر اطلاعات آن وجود نداشت. اما روش‌های متفاوتی برای ایجاد این خصوصیت در کارت‌های شناسایی وجود دارد:
چاپ هولوگرام

1. چسباندن هولوگرام واقعی

این به عنوان رایج‌ترین و اصلی‌ترین روش اضافه کردن هولوگرام به کارت شناسایی شناخته می‌شود. شما سفارش چاپ هولوگرام را به یک شرکت فعال در این زمینه می‌دهید و از آن‌ها می‌خواهید که برخی اطلاعات خاص مانند کد کالا یا شماره سریال آن را در هولوگرام وارد کند. حالا شما برای کارت شناسایی می‌توانید کد پرسنلی فرد یا حتی مشخصاتی مانند شماره ملی یا اطلاعات هویتی را وارد کنید. در نهایت، آن را بر روی کارت می‌چسبانید و آماده استفاده است.

2. چاپ هولوگرام سفارشی

 در برخی از پرینترها امکان استفاده از ماژول‌های مخصوص برای چاپ هولوگرام وجود دارد. این ماژول که تحت عنوان HoloKote شناخته می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که طراحی هولوگرام را در یک نرم افزار مخصوص انجام دهید و در نهایت فرایند چاپ آن را هم صورت دهید. نکته مثبت این شیوه این است که شما می‌توانید طرح آن را کاملاً سفارشی و اختصاصی برای کارت‌های خود طراحی کنید. البته از لحاظ امنیت، این گزینه به مانند روش قبلی نیست و برای کارت‌های با سطح امنیت پایین‌تر مناسب است.
چاپ هولوگرام

* قیمت چاپ هولوگرام روی کارت pvc

اضافه کردن هولوگرام به کارت شناسایی ممکن است به شیوه‌های متفاوتی انجام گیرد و به همین دلیل هزینه‌های آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین شما چه از روش چاپ و چه از روش چسباندن استفاده کنید، باید فاکتورهای مختلفی مانند طراحی دو بعدی یا سه بعدی، سطح امنیت و سایر ویژگی‌های امنیتی اضافی را در نظر بگیرید که همه آنها به طور مستقیم در هزینه نهایی تأثیر گذار هستند.

امیدواریم این اطلاعات به شناخت شما از هولوگرام‌ها و نحوه قرار دادن آنها بر روی کارت شناسایی کمک کند. اما اگر به فکر چاپ هولوگرامچاپ هولوگرام چاپ هولوگرامهستید یا می‌خواهید ازچاپ هولوگرامخدمات چاپ کارت شناسایی چاپ هولوگراماستفاده کنید، از طریق شماره‌های زیر با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید