سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200

سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200

سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 شامل استفاده از کارت کلینر و همچنین غلطک تمیز کننده می‌شود که در این مطلب نحوه انجام آن را به ترتیب آموزش داده‌ایم.

سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 برای حفظ کیفیت چاپ آن یک موضوع بسیار مهم است و به همین دلیل شرکت سازنده تاکید بسیار زیادی بر سرویس سالانه و سرویس دوره‌ای این دستگاه دارد. خوشبختانه شرکت هایتی برای این محصولات ابزارهایی مانند کارت تمیز کننده یا همان کارت کلینر و همچنین رول تمیز کننده در اختیار مصرف کنندگان قرار داده تا سرویس پرینتر را به کمک آن انجام دهند.

در مطالب قبل در موردسرویس و نگهداری پرینتر Fargo hdp 5000سرویس و نگهداری پرینتر Fargo hdp 5000 سرویس و نگهداری پرینتر Fargo hdp 5000بحث کردیم و در این مطلب به سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 خواهیم پرداخت.

* چرا سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 مهم است؟

اگر با ویژگی‌های پرینترهای هایتی و سایر پرینترهای چاپ کارت پی وی سی که از تکنولوژی چاپ مستقیم استفاده می‌کنند، آشنایی داشته باشید، می دانید که کیفیت کار آنها تا حدود زیادی به نحوه تماس هد با سطح کارت پی وی سی ارتباط دارد. در تکنولوژی چاپ مستقیم، خبری از وجود فیلم چاپگر نیست و تماس مستقیم بین هد دستگاه و سطح کارت باعث می‌شود که کیفیت کار تحت تأثیر قرار گیرد. به همین دلیل سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 به طور مستقیم با کیفیت چاپ آن در ارتباط است.

* سرویس چاپگر هایتی cs۲۰۰ با کمک کارت تمیز کننده

شرکت هایتی برای هر کدام از محصولات خود یک کارت تمیز کننده در نظر گرفته است که در داخل کارتن قرار دارد. به همراه آن یکریبون رنگی هایتی csریبون رنگی هایتی cs۲۰۰ ریبون رنگی هایتی csبه صورت اورجینال هم قرار دارد تا مشتری بتواند به بهترین شکل از آن استفاده کند. برای شروع سرویس دستگاه ابتدا برچسب‌های روی کارت تمیز کننده را جدا کنید و در قسمت مخصوص ورودی کار قرار دهید.

در مرحله دوم به سراغ قسمت کنترل پنل (control panel) در کامپیوتر خود بروید و در آنجا قسمت hardware and sound و سپس view devices and printers بروید. در اینجا می‌توانید سخت افزارهای نصب شده بر روی کامپیوتر خود را انتخاب کنید.

در گزینه پرینتر hiti cs200 کلیک راست کنید و در آن گزینه printing setting و سپس printing preference را انتخاب کنید. با این کار به یک پنجره جدید هدایت می‌شوید که در این پنجره باید گزینه tools و سپس cleaning tools را بزنید.

با انجام این مراحل، سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 با کشیدن کارت تمیز کننده به داخل دستگاه شروع می‌شوند و وجود مواد الکلی در سطح کارت کلینر باعث پاک شدن قسمتهای مختلف دستگاه می‌شود. در نهایت با خارج شدن کار و افتادن آن در محفظه خروجی، فرایند سرویس و تمیز کردن دستگاه به پایان می‌رسد.

* سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 به کمک غلطک تمیز کننده

یکی از ابزارهایی که شرکت هایتی برای تمیز کردن دستگاه در نظر گرفته، استفاده از رولر گردگیر است که در داخل کارتن به شما داده می‌شود. ابتدا این غلطک را از جعبه خارج کنید و برچسب روی آن را بردارید. اگر هر مشکلی در آن وجود داشته باشد، نباید از آن استفاده کنید.

کاور درب پرینتر را بردارید و رولر گردگیر قبلی دستگاه را خارج کنید. حالا می‌توانید شفت فلزی داخل رولر را تمیز کنید و غلتک جدید را جایگزین آن کنید. با انجام این کار بخش مهمی از فرآیند سرویس پرینتر هایتی cs۲۰۰ را انجام داده‌اید.

* نحوه تمیز کردن هد پرینتر hiti cs200

تمیز کردن هد پرینتر باید با احتیاط بیشتری انجام گیرد و حتماً کابل‌برق دستگاه را خارج کنید و دکمه آن را بر روی خاموش قرار دهید. در مورد این قسمت از دستگاه از تماس مستقیم دست یا هر ابزار دیگری با هد دستگاه بپرهیزید. پیشنهاد ما این است که بعد از هر بار اتمام ریبون دستگاه و جایگزین کردن آن، هد دستگاه را مطابق دستورالعمل شرکت تمیز کنید.

برای سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200و تمیز کردن هد دستگاه، ابتدا درب یا کاور پرینتر را باز کنید که هد دستگاه متصل به درب است. قلم تمیز کننده یا سواب (Swab) ابزاری است که شرکت به صورت استاندارد برای تمیز کردن هد دستگاه در نظر گرفته است. این قلم حاوی مواد الکلی خاصی برای تمیز کردن هد پرینتر است. بنابراین نوک آن را بشکنید و با استفاده از مواد آن هد دستگاه را از چپ به راست تمیز کنید و اجازه دهید که خشک شود تا بتوانید مجدداً از دستگاه استفاده کنید. 

* چند نکته در مورد سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200

به خاطر داشته باشید که پرینتر هایتی cs۲۰۰ یک گزینه ارزان قیمت و سبک وزن برای انجام کارهای دفتری است. این پرینتر از تکنولوژی چاپ مستقیم بهره می‌برد و هد دستگاه به طور مستقیم با سطح کارت pvc در ارتباط است. در کنار این دستگاه امکان استفاده از ماژول‌های مختلفی وجود دارد که در محصول پرینتر کارت هایتی cs200eپرینتر کارت هایتی cs200e  پرینتر کارت هایتی cs200eبه آنها پرداختیم. بنابراین به هنگام سرویس دستگاه حتماً همه این ماژول‌ها را جدا کنید و صرفاً دستگاه را تمیز کنید.

1. به هیچ وجه اجازه استفاده از اشیاء نوک تیز و انگشت دست برای تمیز کردن هد پرینتر ندارید. 

2. به آرامی دکمه روی پرینتر را فشار دهید تا هد دستگاه در معرض دید شما قرار گیرند و با استفاده از قلم تمیز کننده بخش‌های مختلف آن را تمیز کنید. 

3. برای شروع کار با دستگاه عجله نکنید و اجازه دهید که مواد الکلی بخش‌های مختلف آن پاک شود.

4. اگر برچسب قلم تمیز کننده یا کارت تمیز کننده مخدوش باشد، احتمالاً مواد الکلی آن از بین رفته و برای سرویس دستگاه مناسب نیست.

5. در وبسایت ما محصولکارت کلینر  کارت کلینر کارت کلینرقرار داده شده است که شما در صورت اتمام به کارت اصلی می‌توانید این محصول را از ما بخواهید.

امیدواریم که این اطلاعات به شما در سرویس و نگهداری پرینتر Hiti cs200 کمک کند، اما اگر خودتان توانایی انجام چنین کاری را ندارید، می‌توانید از خدمات فرزان کارت آسیا در زمینه سرویس و نگهداری پرینترهای چاپ کارت پی وی سی کمک بگیرید. فقط کافی است که از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید