معرفی انواع کارت مایفر و کاربرد آن ها

معرفی انواع کارت مایفر و  کاربرد آن ها

اطلاعات انواع کارت مایفر و ویژگیهای هر کدام از آنها در اینجا آورده شده و کاربرد انواع کارت مایفر با توجه به این ویژگی ها را در این مطلب آورده ایم.

هیچ شکی وجود ندارد که انواع کارت مایفر می‌توانند از بهترین گزینه‌ها برای پیاده‌سازی سیستم‌های هوشمند در زمینه کنترل تردد و احراز هویت افراد باشند. این کارت‌ها به دلیل ویژگی های ذاتی خود می‌توانند نقش غیرقابل انکار در این سیستم ها داشته باشند. در مطالب قبل به شکل‌های مختلفکارت‌های مایفر و انواع آنها کارت‌های مایفر و انواع آنها کارت‌های مایفر و انواع آنها را معرفی کردیم و حتی محصول کارت مایفر را هم در فروشگاه خود داریم.

اما در این مطلب می خواهیم انواع آنها را معرفی کنیم، در مورد کاربرد آنها صحبت کنیم و دلایل انتخاب این کارت‌ها را هم بنویسیم.

* انواع کارت مایفر موجود در بازار

قبل از اینکه بخواهیم وارد نحوه استفاده از کارت شویم یا به فکر خرید کارت مایفر باشیم، باید اطلاعات ما در مورد مدل های مختلف آنها به شکلی باشد که در مقایسه چند گزینه، به مناسبت ترین آنها برسیم:
کارت مایفر

* کارت NXP MIFARE Classic

این کارتها به عنوان ساده ترین کارت مایفر شناخته می شوند که در آنها یک چیپ 1024 بایت مدل EEPROM و چیپ 4 و 7 بایتی مدل UID به کار گرفته شده است. این کارت‌ها برای بلیت‌های معمولی و ساده، برنامه وفاداری مشتریان، سیستم های آموزشی و کنترل دسترسی استفاده می شوند.

* کارت NXP MIFARE Classic EV1 1k

از این کارت ها به عنوان نسخه جایگزین کارت های کلاسیک مورد قبل یاد می شود که در آنها از نسخه EV1 استفاده شده است که کاملاً با تمامی سیستم‌های کارت‌های مایفر کلاسیک 1k مطابقت دارد. این تکنولوژی شامل استفاده از یک امضای دیجیتال برای بالا بردن درصد اطمینان به کارت است که ویژگی خاص برند NXP شناخته می شود. 

* کارت NXP MIFARE Classic 4k

تراشه استفاده شده در این کارت‌ها همان تراشه بکار گرفته شده در کارت های کلاسیک 1k است و در آن از آپشن های 4 و 7 بایتی  UID استفاده شده است. ضمن اینکه استفاده از امضای دیجیتال مربوط به برند NXP در این کارت‌ها رعایت شده و برای بلیت‌های ساده، برنامه های وفاداری مشتریان و کنترل دسترسی از آن استفاده می شود.
کارت مایفر

* کارت NXP MIFARE Classic EV1 4k

از این کارت ها به عنوان جایگزین کارت‌های قبل یاد می شود که همان حافظه کلاسیک را دارند ولی در عوض در آنها از نسخه EV1 استفاده شده است که کاملاً با سیستم های کلاسیک مایفر همخوانی دارد. وجود سیستم امضای دیجیتال ان اکس پی در این کارت ها هم دیده می شود که اطمینان استفاده کننده را بالا میبرد.

* کارت NXP MIFARE Ultralight

در کارت اولترالایت مایفر یک چیپ مایفر به همراه حافظه ۶۴ بایتی از نوع EEPROM به کار گرفته شده است که ۳۲ بایت از آن قابل تعریف برای کاربر است. این کارت ها بهترین گزینه ممکن برای بلیط سیستم های حمل و نقل عمومی به صورت یکبار مصرف، بلیط ورود به ورزشگاه ها و سایر رخداد های ورزشی و همچنین کارت شناسایی درسیستم وفاداری مشتریانسیستم وفاداری مشتریانسیستم وفاداری مشتریان است.

* کارت NXP MIFARE Ultralight EV1

این کارت‌ها به عنوان نسخه پیشرفته تر مورد قبل شناخته می‌شوند که هم در آنها از تکنولوژی EV1 استفاده شده و هم دارای امضای دیجیتال برند NXP هستند که از لحاظ امنیت در سطح بالاتری هستند. ضمن اینکه این کارتها با همه سیستم‌های مربوط به کارت های مایفر اولترالایت همخوانی دارد.

کارت مایفر

* کارت NXP MIFARE Ultralight C

در این کارت ها شاهد استفاده از یک تراشه مایفر از نوع EEPROM با قابلیت ذخیره سازی 192 بایت هستیم که ۳۲ بایت از آن قابل تعریف برای کاربر است. این کارتها از لحاظ امنیت سطح بسیار بالاتری نسبت به گزینه های دیگر دارند و برای احراز هویت یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. امکان درج اطلاعات و خواندن اطلاعات کارت با استفاده از کارت خوان های مختلف وجود دارد و برای بلیت سیستم حمل و نقل عمومی، بلیت الکترونیکی برای ورود به ورزشگاه ها و همچنین برنامه وفاداری و پرداخت الکترونیکی استفاده می شود.

* کارت NXP MIFARE Mini

وجود یک تراشه مایفر با قابلیت ذخیره سازی ۳۲۰ بایت اطلاعات و حافظه از نوع EEPROM و همچنین برخورداری از آپشن UID چهار و هفت بایتی. این کارت مایفر بهترین انتخاب ممکن برای برنامه هایی است که نیاز به حافظه بزرگ و سریع دارد و معمولاً به عنوان بلیط هوشمند در سیستم حمل و نقل عمومی، بلیت هوشمند در رویداد های ورزشی و ورزشگاه ها و همچنین برنامه وفاداری مشتریان به کار گرفته می شود.

* کارت MIFARE Plus S

حرف s استفاده شده در این کارت ها از کلمه Slim برگرفته شده است که نشان دهنده وزن پایین تر آنها نسبت به سایر کارتهای مایفر است. در حقیقت این کار j ها به عنوان یک جایگزین برایکارت های مایفرکارت های مایفر کارت های مایفرکلاسیک طراحی شده اند که در سطح امنیتی ۲ قرار دارند و امکان استفاده از آنها به صورت تماسی وجود دارد. البته این کارت ها امکان استفاده به عنوان کارت مجازی را ندارند.
کارت مایفر

* کارت MIFARE Plus X

حرف X استفاده شده در این کارت مخفف کلمه eXpert است که نسخه کامل ویژگی های امنیتی در نسخه plus را از خود نشان می‌دهد و انعطاف پذیری بیشتری برای بهینه سازی جریان فرمان در سرعت و همچنین اطلاعات محرمانه از خود ارائه می دهد.

* کارت NXP MIFARE DESFire EV1 4k

تراشه استفاده شده در این کارت‌ها از نوع DESFire EV1 با 4096 بایت EEPROM است که آن را به یک کارت انعطاف پذیر و قدرتمند تبدیل کرده است. این کارت ها از جمله مکانیزم پشتیبان گیری خودکار و همچنین شناسه تصادفی اختیاری ارائه می دهند.
کارت مایفر

* کارت NXP MIFARE DESFire EV1 8k

تراشه استفاده شده در این کارت‌ها نسبت به مورد قبل تنها حافظه 8192 بایتی دارد که از لحاظ بارگذاری اطلاعات بیشتر به دارنده کارت کمک می‌کند. اما از لحاظ سطح امنیت و نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات تفاوت چندانی ندارند.

تلاش ما در گروه فرزان کارت آسیا این است که اطلاعات کافی و استاندارد را در اختیار شما قرار دهیم تا در خرید انواع کارت مایفر مشکل خاصی نداشته باشید. اما اگر در این زمینه دچار ابهام هستید یا دقیقاً نمی دانید که برای خرید کارت چه کاری انجام دهید، با ما تماس بگیرید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید