کارت تخفیف بیمه

کارت تخفیف بیمه

کارت تخفیف بیمه ابزاری برای کاهش هزینه افراد جامعه و ابزاری برای جذب مشتری برای شرکت های بیمه ای است و در اینجا روند چاپ کارت تخفیف بیمه را آورده ایم.

شاید تاکنون بارها با اصطلاحاتی مانند کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی یا کارت تخفیف بیمه خودرو مواجه شده باشید و توضیح چندانی در مورد آن پیدا نکرده باشید.در مطالب قبل به طور کامل کارت‌تخفیف را توضیح دادیم و حتی در مورد کارت تخفیف دندانپزشکی هم صحبت کردیم. این کارت ها می توانند نوعی بازی برد - برد برای دندان پزشک و بیمار باشند.

حالا کارت های تخفیف بیمه طراحی شده اند که نقشی همانند کارت‌های قبلی دارند، اما ساز و کار متفاوتی برای آنها در نظر گرفته شده که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

* بیمه و اهمیت آن

بیمه موضوعی است که از دیرباز و از زمان پیدایش انسانها با آنها همراه بوده و به نوعی اطمینان خاطر آنها بودند. اولین بیمه انسانها، غار ها و ساختمانهای مستحکمی بودند که آنها را از بلایای طبیعی و حیوانات وحشی نجات دادند. اما اولین بیمه به شکل رسمی در سال ۱۷۳۵ در آمریکا راه اندازی شد. رونق بیمه بعد از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۸۸۰ بیشتر شد و در سال ۱۹۱۱ هم بیمه ملی در انگلستان سر و شکل قانونی گرفت.

راه اندازی بیمه در ایران به سال ۱۲۷۰ و تأسیس اداره حمل و نقل و سازمان بیمه در ایران برمیگردد. از آن زمان تاکنون نمونه های مختلفی از بیمه در ایران وجود دارد که برخی از آنها دولتی و برخی نیز خصوصی هستند. بیمه ابزاری برای حمایت و پشتیبانی از افراد آسیب دیده و افراد ضعیف است.به همین دلیل دولت ها و شرکت های دولتی توجه ویژه‌ای به بحث بیمه و حمایت از افراد تحت پوشش خود دارند.
اداره بیمه

* نحوه فعالیت شرکت های بیمه ای و استفاده از ابزار تخفیف

نحوه فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای بر این اصول شکل گرفته که اعضای شرکت به صورت سالیانه یا ماهیانه هزینه بیمه خود را می‌پردازند و در مواقع اضطراری از شرایط آن استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه قوانین بیمه در هر شرکت با یکدیگر متفاوت است، نمی توانیم همه آنها را به شکل کامل توضیح دهیم.اما به طور کلی، شما یا ممکن است کارفرمای شما، هزینه بیمه شما را بپردازند و در صورت بروز حادثه یا بیماری از شرایط آن استفاده کنید.

 شرکت های بیمه ای برای جذب عضو رقابت بسیار شدیدی دارند و به همین دلیل باید ابزارهایی در اختیار داشته باشند که از آن برای جلب توجه افراد مختلف استفاده کنند.یکی از جذاب ترین و محبوب ترین ابزار ها، تخفیف است. این تخفیف به حدی اهمیت دارد که حتی در خودروها به عنوان یک عامل تاثیر گذار در قیمت گذاری در نظر گرفته می شود.

روال گرفتن تخفیف برای بیمه به این صورت است که شما در صورت عدم استفاده از بیمه یا انجام دستورالعمل های مطابق با قانون بیمه، امکان استفاده از تخفیف برای شما فراهم می شود.

* کارت تخفیف بیمه چیست و چه نقشی دارد؟

کارت تخفیف بیمه به عنوان یک ابزار بازاریابی برای شرکت های بیمه ای و یک ابزار کمکی برای افراد بیمه گذار شناخته می شود. شرکت های بیمه ای نیاز دارند که افراد بیشتری جذب کنند. افراد بیمه گذار هم علاقه دارند به سراغ شرکت‌های بروند که ارزانترند و خدمات بهتری ارائه می دهند.کارت های تخفیف بیمه به عنوان حلقه مفقوده این رابطه در نظر گرفته می شود.

 مثلاً شما به عنوان یک شرکت بیمه به دنبال پیشی گرفتن از رقبا هستید. کارت تخفیف بیمه هوشمند برای مشتریان خود چاپ می کنید و بابت ارائه این کارت، به آنها تخفیف میدهید.در واقع این کارت‌ها همان نمونه هوشمند کارت‌های کوپن تخفیف هستند که رانندگان خودرو در صورت عدم استفاده از آن، به صورت سالانه تخفیف بیشتری دریافت می کنند. اگر این چرخه به شکل مناسب شکل بگیرد، هم شرکت های بیمه ای منبع کسب درآمد خوبی دارند و هم افراد بیمه گر می توانند خدمات ارزان تری دریافت کنند.
کارت تخفیف بیمه

* چه شرکت هایی امکان استفاده از کارت تخفیف بیمه را دارند

به جرات می توان گفت که اغلب شرکت های بیمه ای امکان استفاده از کارت تخفیف بیمه را دارند. مثلاً، شرکت های حوزه پزشکی می توانندکارت تخفیف بیمه دندانپزشکیکارت تخفیف بیمه دندانپزشکی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکیچاپ کنند و از این طریق درآمد بیشتری برای خود داشته باشند و بیماران برای حوزه هایی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند، ابزاری برای کاهش هزینه ها در اختیار داشته باشند.

 شرکت های بیمه ای مربوط به حوزه حمل و نقل، شرکت های بیمه ای حوادث، انجمن های بیمه ای و موارد مشابه آن ها می توانند از کارت تخفیف بیمه برای مشتریان و حتی برای کارکنان خود استفاده کنند. 
شرکت های حمل و نقل

* کارت شناسایی انجمن های بیمه

در مطالب قبل بهتبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف  اشاره کردیم. این یکی از راهکارهایی است که می تواند هزینه شرکت ها برای چاپ کارت شناسایی و چاپ کارت تخفیف به صورت مجزا به حداقل برساند و امکان استفاده از کارت هوشمند برای پرسنل خود فراهم کند. انجمن های بیمه ای هم با تعداد زیادی از افراد مختلف، از جمله اعضای انجمن سر و کار دارند. بنابراین این انجمن ها می توانند از این کارت هوشمند به عنوان کارت شناسایی برای اعضای خود استفاده کنند.
تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف

* تبدیل کارت شناسایی انجمن های بیمه به کارت تخفیف

انجمن های بیمه‌ای می‌توانند کارت شناسایی خود را به انواع کارت تخفیف تبدیل کنند. در واقع این افراد باید همان مراحل تبدیل کارت شناسایی به کارت تخفیف را طی کنند. استفاده از کارت هوشمند، پرینتر چاپ کارت پی وی سی و دستگاه های سخت افزاری مانند  کارت خوان RFID  اصلی ترین لازمه های پیاده سازی این سیستم هستند.

بنابرا ین اعضای انجمن های بیمه ابزار هایی در اختیار دارند که به کمک آن می‌توانند فرایند احراز هویت خود را انجام دهند که در این صورت کارت آنها به عنوان یک کارت شناسایی است. در کنار آن، می توانند از این کارت به عنوان کارت تخفیف بیمه هم استفاده کنند تا مانند سایر افراد عادی جامعه از تخفیفات بیمه هم بهره ببرند.

* چاپ کارت تخفیف بیمه

شرکت های بیمه ای برای چاپ کارت تخفیف بیمه باید مطابق با مشتریان و حتی اعضای انجمن خود اقدام کنند. معمولاً تنها چند شرکت بزرگ در ایران وجود دارد که تعداد پرسنل آنها بسیار زیاد هستند و مشتری زیادی دارند. اما طیف وسیع تر آنها متوسط رو به پایین هستند. بنابراین برای چاپ کارت خود می توان یکی از راهکارهای زیر را انتخاب کنند:

1. سفارش چاپ در تعداد بالا:  چاپ افست کارت pvc  بهترین راهکار برای این گروه است. چاپ افست از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است، امکان چاپ کارت در ضریب 1000 را به شرکت ها می دهند و امکان سفارشی سازی کارت را هم به مشتری می دهد.

2. انجام چاپ در تعداد بالا: اگر شرکت تصمیم گرفته باشد که خودشان چاپ کارت تخفیف بیمه را انجام دهند،   پرینتر چاپ کارت fargo hdp5000  بهترین انتخاب ممکن است. این چاپگر با استفاده از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم سطح کارت را چاپ میکند و امکان چاپ لب به لب را با بهترین کیفیت ممکن فراهم می کند.
پرینتر چاپ کارت pvc

3. انجام چاپ در تعداد پایین: این شرکت ها می‌توانند به سراغ  پرینتر چاپ کارت hiti cs200  بروند که از تکنولوژی چاپ مستقیم بهره می برند و با توجه به اندازه کوچک آن به عنوان یک چاپگر رومیزی شناخته می شود.

این مطلب به عنوان یک راهنمای کلی برای استفاده از کارت تخفیف بیمه نوشته شده و سعی کردیم که در آن به جزئیات اشاره کنیم. اما اگر نیاز به مشاوره بیشتر دارید یا میخواهید از خدمات چاپ کارت pvc بهره ببرید، از شماره های درج شده در بنر زیر استفاده کنید و با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید