کدام کارت هوشمند برای حضور و غیاب دانشجویی کاربرد دارد

کدام کارت هوشمند برای حضور و غیاب دانشجویی کاربرد دارد

کارت هوشمند یکی از بهترین ابزارها برای انجام حضور و غیاب دانشجویی است که هم در کنترل تردد دانشجویان و هم در انجام برخی از امور مالی آن ها استفاده می شود.

خوشبختانه اکثر دانشگاههای ایران می دانند که کارت هوشمند می‌تواند روند  کنترل تردد و حضور و غیاب دانشجویی  را راحت کند و در انجام امور مالی و خدمات رفاهی به دانشجویان کمک کند. به همین دلیل شاهد استفاده از کارت های هوشمند مانند کارت مایفر در اکثر دانشگاه های دولتی هستیم و از آن به عنوان کارت ورود به استخر، کارت تردد کتابخانه، کارت تردد پارکینگ و سایر خدمات دانشجویی استفاده می کنند.

اما اگر به عنوان مسئول یک دانشگاه می خواهید بدانید که کاربرد کارت هوشمند در حضور و غیاب دانشجویی به چه صورت است در ادامه با ما همراه باشید.

*اهمیت حضور و غیاب دانشجویی

 آمارها نشان می دهد که دانشجویان در طول سال تحصیلی خود بیش از ۲۰ روز را به دلیل غیبت از دست می‌دهند. این یعنی دانشجوی کارشناسی در طول چهار سال نزدیک به هشتاد روز یعنی یک ترم را از دست می دهد. اگر اساتید و دانشگاه در مورد حضور و غیاب دانشجویی کوتاهی کنند مطمئناً شرایط تحصیلی دانشجو افت خواهد کرد. به همین دلیل در دانشگاه‌ها باید اهمیت زیادی به نحوه اجرای حضور و غیاب داشته باشند.
کارت دانشجویی

*حضور و غیاب الکترونیکی

شایدحضور و غیاب و کنترل ترددحضور و غیاب و کنترل تردد حضور و غیاب و کنترل ترددبیشتر در مورد سازمانها و کارخانه ها قابل تصور باشد و حضور و غیاب دانشجویان و دانش‌آموزان صرفاً توسط استاد انجام شود. اما با وجود چاپ کارت دانشجوئی روی کارت مایفر میتوان از سیستم حضور و غیاب الکترونیکی استفاده کرده و از تقلب در این زمینه جلوگیری کرد. از مزایای حضور و غیاب الکترونیکی می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

1.سرعت بالای حضور و غیاب دانشجویان در کسری از زمان

2.عدم نیاز به حضور استاد در جریان حضور و غیاب.

3.امکان استفاده از یک کارت هوشمند برای حضور و غیاب در همه بخش ها

4.امکان گرفتن خروجی از ریدر کارت هوشمند مانند ریدر مایفر برای بررسی زمان حضور دانشجویان

5.جلوگیری از تقلب در اطلاعات و دست بردن در آن ها

6.ایجاد امنیت بالا در محیط دانشگاه و جلوگیری از ورود افراد متفرقه.
کنترل تردد الکترونیکی

*ابزارهای لازم برای پیاده سازی سیستم حضور و غیاب دانشجویی

حالا اگر احساس می کنید کهکنترل ترددحضور و غیاب دانشجویی با استفاده از کارت هوشمندکنترل تردد به سود شما خواهد بود، باید چند ابزار پایه فراهم کنید تا بتوانید حضور و غیاب الکترونیکی را انجام دهید:
کارت دانشجویی

*کارت هوشمند

 این کارت‌ها شامل کارت هایی می شود که امکان ذخیره سازی اطلاعات دانشجویان و ارائه آنها به دستگاه های کارتخوان را دارند. معمولاً کارت مایفر ۱k و کارت مایفر ۴k بهترین انتخاب در این مورد هستند. ضمن اینکه امکان استفاده از کارت های ترکیبی نوار مغناطیسی در این مورد وجود دارد. اطلاعات بیشتر در مورد این کارت‌ها را میتوانید در قسمت کارت مایفر از فروشگاه ما ببینید.
کارت مایفر و نوار مغناطیسی

*دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب

ابزار دیگری که برایسیستم حضور غیاب پیاده سازی سیستم حضور غیاب به دانشجویی سیستم حضور غیاب نیاز دارید، دستگاه کنترل تردد و حضور و غیاب است که با کارت هوشمند شما همخوانی داشته باشد. در این مورد شما می توانید به سراغ کارتخوان مایفر یا به سراغ دستگاه حضور و غیاب برندهای مختلف بروید. از قسمت حضور و غیاب می توانید دستگاه های مختلف ما را ببینید و از قسمت کارت خوان مایفر ۱۳/۵۶ تخصصی ترین ریدرهای مایفر را میتوانید پیدا کنید.
دستگاه حضور و غیاب

*اتوماسیون حضور و غیاب

برای ارتباط بین کارت هوشمند وسیستم حضور غیاب  دستگاه حضور و غیابسیستم حضور غیاب باید یک نرم افزار و اتوماسیون داشته باشید تا به کمک آن بتوانید روند کلی حضور و غیاب دانشجویی را کنترل کنید و به شکل های مختلفی از آن خروجی بگیرید. این اتوماسیون می‌تواند در حوزه های مختلفی به کار گرفته شود که در وب سایت ما اتوماسیون حضور و غیاب خوابگاه یک نمونه از آن هاست. با وجود این اتوماسیون از این جهت اهمیت دارد که شما همه اطلاعات را به صورت طبقه بندی شده در اختیار دارید و در زمان مقتضی می توانید از آن ها استفاده کنید.
اتوماسیون حضور و غیاب

*کاربرد حضور و غیاب دانشجویی در بخش های مختلف

انجام حضور و غیاب به صورت سنتی و آن هم در کلاس درس این دیدگاه را به وجود آورده که صرفاً باید در کلاس انجام شود. اما حضور و غیاب دانشجویی آن هم با استفاده از کارت هوشمند می‌تواند شامل حضور و غیاب خوابگاه، حضوروغیاب آزمایشگاه حضور و غیاب امتحانات یا حضور و غیاب کلاس درس باشد. ضمن اینکه می توان از این سیستم برایکنترل تردد پارکینگکنترل تردد پارکینگ دانشگاه، کنترل تردد پارکینگ کنترل تردد ورود به استخر و کنترل تردد برای استفاده از سایر خدمات دانشجویی کمک گرفت.
سیستم کنترل تردد پارکینگ

*چاپ کارت دانشجویی

برای چاپ کارت دانشجوئی می توانید دو مسیر متفاوت انتخاب کنید که یکی از آنها چاپ افست و دیگری چاپ دیجیتال است. چاپ افست توسط شرکت‌هایی مانند گروه فرزان کارت آسیا انجام می شود و معمولاً برای چاپ تعداد بالا تر از هزار مناسب است. این روش چاپ کیفیت بالایی دارد و در سفارش های تعداد بالا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

در روش دیجیتال شما باید از پرینتر های چاپ کارت پی وی سی کمک بگیرید که شامل دو تکنولوژی چاپ مستقیم و تکنولوژی چاپ غیر مستقیم می شوند. این پرینتر ها انواع مختلفی دارند که از قسمت پرینتر چاپ کارت pvcپرینتر چاپ کارت pvc  پرینتر چاپ کارت pvc می توانید برخی از مدل‌های آنها را ببینید و مشخصات فنی و کاربردهای آنها را مطالعه کنید.

خدمات چاپ کارت دانشجویی گروه فرزان کارت آسیا به شما کمک می کند تا یک کارت استاندارد از لحاظ عملکرد و با کیفیت از لحاظ چاپ برای دانشجویان خود آماده کنید. برای مشاوره بیشتر در هر کدام از این موارد از طریق شماره های بنر زیر با ما تماس بگیرید.


مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید