مقایسه تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم با معرفی دو پرینتر کارت PVC

مقایسه تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم با معرفی دو پرینتر کارت PVC

در انتخاب بین تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ و غیرمستقیم مانده‌اید؟ در این مطلب این دو شیوه چاپ را با معرفی دو پرینتر چاپ کارت PVC معرفی کرده‌ایم.

بین انتخاب دو تکنولوژی چاپ مستقیم و چاپ غیرمستقیم در پرینتر کارت PVC مانده‌اید؟ نمی‌دانید کدام یک ازچاپگرهای کارت PVC را انتخاب کنید. عدم آشنایی با این تکنولوژی‌ها و دستگاه‌ها، به شکلی کارت چاپ شده را تحت تأثیر قرار می‌دهد که کیفیت آن به هیچ وجه مطابق با انتظار ما نیست.

بنابراین در این مطلب ابتدا دو تکنولوژی چاپ مستقیم چاپ غیر مستقیم را تعریف می‌کنیم و دو پرینتر معروف در بازار در همین رابطه را معرفی می‌کنیم. در انتها به شما خواهیم گفت که چه شرایطی برای استفاده از هر کدام از این دو تکنولوژی مناسب است. پس با ما همراه باشید.

*تکنولوژی چاپ مستقیم چیست

تکنولوژی چاپ مستقیم همانطور که از اسم آن برمی‌آید،فرایندچاپ کارت PVC فرایندچاپ کارت PVC فرایندچاپ کارت PVC را به صورت مستقیم انجام می‌دهد. در این روش، هیچ واسطه‌ای وجود ندارد و عمل انتقال جوهر از ریبون به سطح کارت به صورت مستقیم انجام می‌گیرد. پرینترهای چاپ مستقیم بدین صورت عمل می‌کنند که رنگ و جوهر موجود در ریبون، با کمک این دستگاه به طور مستقیم به سطح کارت انتقال داده شده و فرآیند چاپ انجام می‌شود. این روش بسیار ساده است و معمولاً در پرینترهای حرارتی بیشتر دیده می‌شود. کیفیت چاپ در تکنولوژی چاپ مستقیم بسیار بالاست و در چاپ کارت رنگی و کارت‌های تک رنگ مناسب است.

*چرا تکنولوژی چاپ مستقیم

با توجه به توضیحاتی که برای تکنولوژی چاپ مستقیم ارائه شد، باید دلایل دقیق و مشخصی برای استفاده از این شیوه وجود داشته باشد تا کاربر برای خرید این محصول از خود رغبت نشان دهد. در این مورد ما به سه مزیت بزرگ و مهم آنها اشاره کرده‌ایم که در ادامه به مشخصات فنی آنها نیز اشاره خواهیم کرد:

1.سرعت چاپ بالاتر:مهم‌ترین مزیت استفاده از تکنولوژی چاپ مستقیم و پرینترهای مربوط به آن، بالا بردن سرعت چاپ در این شیوه است. در این روش شما نیازی به استفاده از ابزارها و لایه‌های واسطه‌ای ندارید و فرآیند چاپ به صورت مستقیم از ریبون به سطح کارت پی وی سی انجام می‌گیرد.

2.صرفه جویی در ریبون:از دیگر مزایایی که در مورد چاپ مستقیم می‌توان به آن اشاره کرد، صرفه جویی در ریبون و جوهر استفاده شده در آن است. از آنجایی که فرایند چاپ به شکل مستقیم انجام می‌گیرد، تمامی جوهر به شکل کامل برای چاپ استفاده می‌شود و این عمل باعث می‌شود که مصرف جوهر و ریبون در چاپ کارت PVC کاهش یابد.

3.قابلیت لمینت کردن کارت:فرایند لمینت کردن کارت pvc بسیار مهم است و به طول عمر کارت و طرح چاپ شده بر روی آن کمک می‌کند. بنابراین استفاده از تکنولوژی چاپ سازگار با فرآیند لمینت کردن، امتیاز بزرگی است که در پرینترهای چاپ مستقیم دیده می‌شود. البته می‌توانید مطلب ما را در موردراهنمای چاپ کارت PVCراهنمای چاپ کارت PVC راهنمای چاپ کارت PVCمطالعه کنید تا با این مزیت بیشتر آشنا شوید.

*پرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200e

پرینتر چاپ کارت PVCHiti CS200e یکی از محصولاتی است که در زمینه چاپ مستقیم در بازار طرفداران بسیاری دارد و می‌توان آن را یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار معرفی کرد. این پرینتر قابلیت چاپ تصاویر با رزولوشن 300 dpi را دارد و می‌تواند کارت‌های پی وی سی را با کیفیتی ایده آل و مناسب چاپ کند.

در این پرینتر امکان چاپ کارت به صورت یکطرفه و دوطرفه وجود دارد و ظرفیت ورودی آن ۱۰۰ کارت پی وی سی است. سرعت چاپ کارت در پرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200eنسبتاً بالا بوده و کارت‌های رنگی را به صورت 180 کارت در ساعت و کارت‌های سیاه و سفید را با سرعت ۱۴۰۰ کارت در ساعت چاپ می‌کند.

برای کسانی که به دنبال کارت‌های هوشمند و کارت‌های مغناطیسی هستند، در این پرینتر قابلیت نصب ماژول‌های انکودر فراهم شده است که امکان کد گذاری کارت‌های هوشمند را فراهم کرده است. در ضمن برای آن یک نرم‌افزار طراحی نیز در نظر گرفته شده که امکان طراحی کارت pvc با بالاترین کیفیت ممکن را به وجود می‌آورد.

 اطلاعات تکمیلی در مورد این محصول را می‌توانید از بخشپرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200eپرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200e پرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200eمطالعه کنید.

پرینتر چاپ کارت PVC Hiti CS200e

*تکنولوژی چاپ غیر مستقیم چیست

تکنولوژی چاپ غیر مستقیم این به معنی استفاده از یک سیستم واسطه‌ای برای چاپ کارت pvc است. در چاپ مستقیم فرایند انتقال جوهر از ریبون به سطح کارت بدون هیچ واسطه‌ای و با کمک هد دستگاه انجام می‌شد. اما در این روش، یک لایه نازک و شفاف پلاستیکی وجود دارد که ابتدا فرآیند چاپ معکوس بر روی آن انجام می‌گیرد و سپس به حالت برگردان این طرح به کارت پی وی سی انتقال داده می‌شود. اگرچه در تکنولوژی مستقیم به صورت مرحله به مرحله و تدریجی فرایند چاپ انجام می‌شود، اما در چاپ غیر مستقیم نیازی به انجام چاپ مرحله‌ای نیست و به صورت مستقیم و یکباره انجام می‌گیرد.

*چرا چاپ غیر مستقیم

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چرا با وجود چاپ مستقیم، دستگاه‌هایی با تکنولوژی چاپ غیر مستقیم ساخته شده‌اند؟ در واقع فلسفه استفاده از این دستگاه‌ها، هم به مسائل اقتصادی و هم به مدت زمان استفاده از دستگاه برمیگردد. برای این موضوع، چند دلیل خاص وجود دارد که شما را به این پرینترها بیشتر متمایل می‌کند:

1.پایداری بیشتر:به خاطر داشته باشید که در تکنولوژی چاپ غیر مستقیم از یک لایه واسطه‌ای مانند فیلم استفاده می‌شود که مانع از تماس مستقیم هد دستگاه با سطح کارت می‌شود. این موضوع باعث پایداری تصویر بیشتر و امکان استفاده از کارت در نقش‌های متفاوت می‌شود. از طرفی می‌توان نوارهای مغناطیسی، تراشه‌های دیجیتالی و حتی بارکدها را نیز در این مورد استفاده کرد.

2.پیوستگی در فرایند چاپ: از آنجایی که فرایند چاپ به کمک یک لایه فیلم انجام گیرد، تمامی شرایط چاپ تحت کنترل دستگاه بوده و مراحل آن را به صورت یکپارچه و یکباره انجام می‌دهد. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که کیفیت چاپ آن بالا بوده و به خوبی هدف خود را اجرا کند.

3.طول عمر بالای پرینتر چاپ غیر مستقیم:گفتیم که هد دستگاه غیر مستقیم با سطح کارت پی وی سی تماسی ندارد. این یعنی فرایند چاپ بدون هیچگونه اصطکاکی یا برخورد انجام می‌گیرد و طبیعتاً طول عمر هد دستگاه را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

4.انجام چاپ به صورت لب به لب: یک کارت pvc را در نظر بگیرید که می‌خواهید تمام شده آن را چاپ کنید. چاپ مستقیم به هیچ وجه برای انجام این کار مناسب است. به جای آن، از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم استفاده می‌کنید و اندازه آن را به صورت دقیق بر روی لایه انتقالی انتخاب می‌کنیم. بنابراین امکان چاپ لب به لب با این دستگاه‌ها وجود دارد.

*پرینتر چاپ کارت PVC Fargo HDP 5000

پرینتر چاپ کارت PVCFargo HDP 5000 یکی از چاپگرهایی است که از تکنولوژی چاپ مستقیم به روش حرارتی بهره می‌برد و می‌تواند تصاویری با کیفیت 300 dpi چاپ کند. این پرینتر قابلیت تشخیص ۱۶ میلیون رنگ را دارد و می‌تواند ۲۵۶ سایه در هر پیکسل ایجاد کند. در ضمن برای آن قابلیت لمینت کردن کارت با ضخامت 0.25 میلی متر فراهم آمده است که برای بالابردن طول عمر کارت مناسب است.

 سرعت چاپ کارت در این پرینترها متفاوت است و از ۲۶ ثانیه برای هر کارت تا ۵۵ ثانیه برای هر کارت قابل تغییر است. معمولاً این پرینترها برای چاپ لب به لب برای اندازه‌ها CR80 استفاده می‌شود و می‌تواند کارت‌هایی با ضخامت متوسط چاپ کند. ظرفیت ورودیپرینتر چاپ کارت PVCFargo HDP 5000  پرینتر چاپ کارت PVCFargo HDP 5000  پرینتر چاپ کارت PVCFargo HDP 5000  معادل با ۱۰۰ کارت و ظرفیت مخزن خروجی آن ۲۰۰ کارت pvc است.

از دیگر ویژگی‌هایی که برای این چاپگر می‌توان به آن اشاره کرد، وجود حافظه ۱۶ مگابایتی و دارا بودن یک نمایشگر ال سی دی است که برای نشان دادن اطلاعات چاپ مناسب است. بنابراین این پرینتر می‌تواند گزینه خوبی برای انجام چاپ غیر مستقیم باشد.

البته توصیه می‌کنم که اطلاعات تکمیلی مربوط به این پرینتر را در بخش پرینتر چاپ کارت PVC Fargo HDP 5000مطالعه کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

پرینتر چاپ کارت PVC Fargo HDP 5000

*کدام یک بهتر است؟

قضاوت کردن در مورد یک یا چند پرینتر با توجه به اطلاعات محدود چندان درست نیست و به عنوان یک شرکت فعال در این حوزه از شما می‌خواهیم که مسائل مختلفی را مدنظر قرار دهیم. در وهله اول انتخاب کنید:

*کارت شما به صورت لب به لب باشد یا حاشیه خالی داشته باشد؛

*تعداد کارت pvc چاپ شده را در نظر بگیرید و دستگاه را با توجه به آن انتخاب کنید؛

*به مسائلی مانند نوع پرینتر و نوع چاپ توجه کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید؛

* هزینه خرید دستگاه را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز خود آن را انتخاب کنید؛

*مواردی مانند تعداد کارت‌های ورودی و ظرفیت مخزن خروجی؛

* کیفیت پرینتر و پشتیبانی از تعداد رنگهای مختلف؛

 *گارانتی و خدمات پس از فروش.

اگر توانستید در انتخاب پرینتر در مورد تکنولوژی چاپ مستقیم یا چاپ و غیرمستقیم به جمع‌بندی برسید، می‌توانید گزینه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و در بین آنها به سراغ بهترین گزینه ممکن بروید. اگر در هر کدام از این مراحل دچار ابهام شدید، با کارشناسان ما در گروه فرزان کارت آسیا در تماس باشید.


مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید