عوامل مؤثر بر قیمت پرینتر کارت PVC

عوامل مؤثر بر قیمت پرینتر کارت PVC

قیمت پرینترکارت PVC ،عواملی مانند کیفیت چاپ کارت ،تکنولوژی چاپ،سرعت پرینتربستگی دارد ،ریبون وفیلم مصرفی در قیمت پرینتر کارت pvc نیز موثرند.

یکی از مسائلی که فعالان حوزه چاپ کارت‌های هوشمند با آن درگیر هستند، قیمت پرینترکارت PVC است که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و حتی برای برندهای مختلف متفاوت است. در حال حاضر، در سطح بازار و در فروشگاه‌های اینترنتی شامل حضور پرینترهای از مارک‌های فارگو، هایتی، ایولیس، زبرا و برخی دیگر هستیم که هر کدام از آنها به تولید چند نوع چاپگر کارت PVC فعالیت دارند. طبیعی است که هر کدام از آنها با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که در دستگاه‌های خود قرار دادند، از قیمت‌های متفاوتی استفاده کنند.

قیمت چاپگر کارت pvc

اما مبنای تعیین قیمت برای این محصولات چیست؟ چه چیزی می‌تواند قیمت پرینتر کارت PVC  را افزایش و یا کاهش دهد؟ آیا امکان دارد که قیمت پرینتر کارت PVC در سطح بازار ثابت بماند؟ پاسخ دادن به این سؤال‌ها می‌تواند درک ما را نسبت به این دستگاه‌ها و نحوه قیمت گذاری آنها بهتر کند ما با شناخت بهتری برای خرید آنها اقدام کنیم. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه چاپ، امکان انجام چاپ به شکل‌های مختلفی مانند چاپ تک رو و چاپ دورو فراهم شده است و همین موضوع باعث تغییرات بسیاری قیمت چاپگر کارت PVC می‌شود.

 با توجه به اهمیت قیمت چاپگر کارت PVC و تأثیر آن بر فرایند خرید افراد مختلف، در این مطلب ما چند عامل مؤثر بر این موضوع را ذکر خواهیم کرد و تأثیر هرکدام را توضیح می‌دهیم. پس با ما در فرزان کارت آسیا همراه باشد!

*اندازه دستگاه  و تأثیر آن بر قیمت چاپگر کارت PVC

اولین و مهمترین موردی که به شکل مستقیم بر قیمت چاپگر کارت PVC مؤثر است، اندازه دستگاه و به صورت غیرمستقیم قابلیت آن است. از لحاظ فنی هرچه یک دستگاه از قابلیت‌ها و امکانات بیشتری برخوردار باشد، اندازه آن نیز بزرگتر خواهد بود و ما نیز می‌توانیم در سنجش خود از این معیار استفاده کنیم. اگرچه این موضوع کلی نیست و ممکن است مورد آن استثنائاتی نیز وجود داشته باشد، اما کسانی که قبلاً با این دستگاه‌ها کار کرده و با آنها آشنایی مختصری دارند، نحوه تأثیر اندازه دستگاه بر قیمت چاپگر کارت PVC را به خوبی می‌دانند.

تاثیر اندازه بر قیمت چاپگر کارت pvc

معمولاً پرینترهای کارت PVC به شکل‌های طراحی می‌شوند که برای اهداف مختلف قابل استفاده باشند. به عنوان مثال، برخی از آنها تنها قابلیت چاپ بر روی یک طرف کارت PVC را دارند؛ این در حالی است که در دستگاه‌های پیچیده‌تر علاوه بر امکان چاپ دورو، امکان طراحی گرافیکی و قرار دادن لایه‌های لمینیت نیز فراهم شده است. طبیعی است که قیمت چاپگر کارت PVC در حالت دوم باید بالاتر باشد و احتمالاً اندازه آن نیز بزرگتر خواهد بود.

* قابلیت چاپ کارت با سایزهای مختلف و در طرح‌های مختلف

دومین عاملی که می‌تواند قیمت چاپگر کارت PVC را تحت تأثیر قرار دهد، توانایی و انعطاف پذیری در چاپ کارت با سایزهای مختلف و در طرح‌های مختلف است. اگر بخواهیم از کارت‌های اعتباری که دارای اندازه‌های استاندارد هستند چشم‌پوشی کنیم، معیارهای مختلف دیگری برای تعیین اندازه کارت‌های PVC وجود دارد که برخی از آنها استاندارد بوده و برخی دیگر بیشتر تا به سلیقه شخصی است. در مطالب قبلی (معیار CRدر   کارت PVC   به چه معنی است؟) در مورد اندازه معیار CR در کارت‌های PVC عنوان شد که به عنوان یک استاندارد بین المللی شناخته می‌شود.

پرینتر فارگو

اما  جالب است بدانید که همه شرکت‌ها و مؤسسات به استفاده از این کارت‌های استاندارد تمایل نشان نمی‌دهند و ترجیح می‌دهند که در طراحی آنها از خلاقیت شخصی استفاده کنند. این موضوع نشان می‌دهد که سازندگان پرینترهای کارت PVC باید به فکر خلاقیت بیشتری در دستگاه‌های خود باشند و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت چاپگر کارت PVC تغییر کند. باید اعتراف کرد که دستگاه‌های معمولی قابلیت چاپ بر روی کارت‌های غیر استاندارد را ندارند و در انجام کار آنها محدودیت به وجود می‌آید.

* قابلیت ایجاد لایه لمینیت در سطح کارت

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که از همه  پرینترهای کارت PVC انتظار می‌رود، اما اغلب آنها از این قابلیت بی بهره هستند و شخص خریدار باید نسبت به افزودن آن اقدام کند، قابلیت ایجاد لایه لمینت در سطح کارت است که به طور مستقیم برقیمت پرینتر کارت PVC مؤثر است. لایه لمینیت برای ماندگار بودن کارت PVC و همچنین جلوه ظاهری آن اهمیت بسیاری دارد و به همین دلیل دارندگان این کارت‌ها ترجیح می‌دهند که گزینه انتخابی خود را به شکلی انتخاب کنند که دارای این لایه حفاظتی باشد. اگرچه همه کارت‌ها امکان استفاده از این لایه را ندارند، اما وجود آن می‌تواند اهمیت داشته باشد و قیمت چاپگر کارت PVC را افزایش می‌دهد.

پرینتر اولیس

 لایه‌ی لمینیت به عنوان یک لایه پلاستیکی شفاف شناخته می‌شود که به صورت یک حفاظ نازک میلی متری در سطح کارت قرار گرفته و مانع از پاک شدن اطلاعات درج شده در سطح آن می‌شود. این قابلیت کمک می‌کند که امکان استفاده از کارت PVC و کارت هوشمند در شرایط مختلف محیطی فراهم شود و در مورد مستهلک شدن آن نگرانی خاصی وجود نداشته باشد. به همین دلیل دستگاهی که بتواند زمان با چاپ این لایه را نیز ایجاد کند، طبیعتاً قیمت چاپگر کارت PVC افزایش خواهد یافت.

* قابلیت چاپ به صورت تک رو و دورو

کسانی که با  پرینترهای کارت PVC  کارکرده باشند، اهمیت چاپ به صورت تک رو و دورو را به خوبی درک کرده و می‌دانند که چه تاثیری بر عملکرد آنها دارد. اصولاً شرکت‌های مختلف انتظارات متفاوتی از کارت‌های PVC دارند و هر کدام از آنها را برای اهداف خاص مورد استفاده قرار می‌دهند. در حالتی که تنها یک رو از کارت اهمیت داشته باشد، چاپگرهای تک رو انتخاب مناسب‌تری هستند و از لحاظ قیمت چاپگر کارت PVC نیز برای خریدار مقرون به صرفه هستند. اما در برخی موارد لازم است که دو طرف کارت‌ها چاپ شوند و این موضوع باعث پررنگ‌تر شدن نقش چاپگرهای دو رو می‌شود.

پرینتر هایتی

 پرینترهای دو رو به صورتی عمل می‌کنند که بدون اینکه کارت پی وی سی از دستگاه خارج شود، فرایند چاپ بر روی دو طرف کارت انجام داده و همزمان با آن از لایه لمینیت نیز استفاده می‌کند. این شیوه، بر کیفیت نهایی کار و سرعت در انجام آن تأثیر مستقیم دارد و به همین دلیل قیمت چاپگر کارت PVCدورو نسبت به دستگاههای تک رو بالاتر است. با توجه به امکانات و امتیازاتی که پرینترهای دورو در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، بالا بودن قیمت آنها طبیعی به نظر می‌رسد.

* محبوبیت برند و مقبولیت آن در سطح بازار

همانطور که در بالا عنوان شد، برندهای مختلفی در سطح بازار به عرضه پرینترهای کارت PVC مشغول هستند و همین موضوع باعث تنوع بالای آنها در سطح بازار شده و افراد جامعه نسبت به گزینه نهایی خود بیشتر گیج می‌شوند. از سوی دیگر، برخی از شرکت‌های نوپا اقدام به تولید محصولاتی کردند که روند بررسی و شناخت دستگاه‌ها را پیچیده‌تر کرده است. در این حالت اکثر خریداران ترجیح می‌دهند که به سراغ برندهای محبوب و معروف در سطح بازار بروند و حتی با وجود قیمت‌های بالاتر، دستگاه تولیدی آن شرکت‌ها را خریداری کنند.

تاثیر محبوبیت برند بر قیمت چاپگر کارت pvc

 اما تأثیر مقبولیت و محبوبیت یک برند بر قیمت چاپگر کارت PVC به چه صورت است؟ شرکت‌هایی که برای مدت زمان طولانی در این حوزه فعالیت دارند، طبیعی است که مدت زمان بیشتری با مشتریان و انتظارات آنها در ارتباط بوده و مزایا و معایب دستگاه‌های خود را بیشتر درک کرده‌اند. از سوی دیگر، اعتباری که این شرکت‌ها در طول حیات خود به دست آورده‌اند، یک سرمایه بزرگ برای آنها محسوب می‌شود که ناخودآگاه آنها را به سمت تولید محصولات با کیفیت‌تر سوق می‌دهد. تمامی این موارد در کنار بالا بودن تقاضا برای خرید دستگاه‌های این برندها، در نهایت باعث بالا رفتن قیمت چاپگر کارت PVC خواهد شد.

* گارانتی و خدمات پس از فروش

آخرین موردی که قیمت چاپگر کارت PVC را تغییر می‌دهند، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش از طرف شرکت‌های فروشنده است. گارانتی و خدمات پس از فروش از چند جهت مختلف برای خریدار اهمیت دارد و به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در خرید خود لحاظ می‌کند. بنابراین، شرکت‌های تولید کننده این دستگاه‌ها سعی می‌کنند با قرار دادن این گزینه در قابلیت‌های دستگاه‌های خود، مشتریان را به سمت خود جذب کرده و آمار فروش بیشتری ثبت کنند.

تاثیر گارانتی و خدمات پس از فروش بر قیمت چاپگر کارت pvc

 از سوی دیگر یک خریدار می‌داند که استفاده مداوم و طولانی مدت از پرینترهای کارت PVC باعث می‌شود که به تعمیر نیاز داشته باشد و ترجیح می‌دهند که فرایند تعمیر دستگاه توسط نیروهای آموزش دیده و مشخص شده از طرف شرکت مورد نظر باشند. به همین دلیل گزینه‌های گارانتی و خدمات پس از فروش به صورت مستقیم باعث افزایش قیمت چاپگر کارت PVC می‌شوند.

حال اگر احساس می‌کنید که در مورد قیمت چاپگر کارت PVC به یک جمع بندی کلی رسیده‌اید و آماده خرید هستید، برای دریافت مشاوره بیشتر و سفارش خرید دستگاه با ما در تماس باشید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید