سرویس و نگهداری پرینتر کارت fargo hdp 5000

سرویس و نگهداری پرینتر کارت fargo hdp 5000

سرویس پرینتر fargo hdp 5000 باعث عمر مفید پرینتر کارت pvcمی شود.سرویس و نگهداری پرینترکارتfargo hdp 5000 به شرح زیر است.

پرینتر fargo hdp 5000 یکی از محصولات پرطرفدار در سطح بازار برای چاپ کارت پی وی سی محسوب می‌شود. این پرینترها برای کارهای دفتری و برای چاپ در تعداد بالا بهترین انتخاب ممکن هستند. به همین دلیل می‌بینید که در اکثر مشاغل امکان استفاده از چاپگر فارگو ۵۰۰۰ وجود دارد.

با این تفاسیر، در این مطلب مراحل سرویس پرینتر fargo hdp 5000 را به ترتیب آورده‌ایم تا بتوانید از آن به عنوان یک الگو استفاده کنید. 

* چه چیزهایی در پرینتر fargo hdp 5000 نیاز به سرویس دارد؟

 یکبار به صورت مختصر مروری بر عملکرد پرینتر فارگو ۵۰۰۰ داشته باشیم:

1. استفاده از نرم افزار گرافیک برای آماده سازی طرح چاپ

2. روشن کردن دستگاه چاپگر و قراردادن کارت پی وی سی خام در ورودی آن

3. ارسال دستور چاپ از نرم افزار کامپیوتر و شروع فرایند چاپ

4. انتقال طرح گرافیکی به فیلم چاپگر کارت Fargo HDP5000

5. انتقال طرح از سطح فیلم در به سطح کارت پی وی سی

6. استفاده از ماژول‌های کدینگ کارت مایفر یا کارت نوار مغناطیسی

7. استفاده از ماژول لمینیتور برای پوشش دادن سطح کارت pvc

8. اتمام فرایند چاپ و انتقال کارت چاپ شده به مخزن خروجی.
پرینتر فارگو 5000

این مراحل نشان می‌دهد که در فرایند چاپ کارت پی وی سی به کمک پرینتر fargo hdp 5000 قسمت‌های مختلفی درگیر هستند. این قسمت‌ها شامل هد دستگاه، و سایر قسمت‌های مرتبط با کارت پی وی سی هستند. معمولاً فرایند سرویس و نگهداری چاپگر بعد از هر ۳ هزار بار چاپ باید انجام شود.

* آماده سازی بخش نرم افزاری دستگاه

برای سرویس پرینتر fargo hdp 5000 ابتدا باید بخش نرم افزاری دستگاه را آماده کنید تا از لحاظ فنی برای سرویس کردن آماده باشد. پس از منوی کنترل پنل به قسمت صفحه پرینترها بروید و در آنجا بر روی گزینه HDP5000 Card Printer کلیک راست کنید. از بین گزینه‌ها بر روی گزینه Printing Preferences کلیک کنید. شما با این کلیک به یک صفحه و پنجره جدید انتقال داده شوید.

در پنجره جدید و در قسمت پایین گزینه ToolBox را انتخاب کنید و در نهایت دکمه Ok را بزنید. در این حالت وارد یک پنجره جدید می‌شوید که در منوی آن باید گزینه Clean printer را انتخاب کنید و در نهایت دکمه Ok را بزنید. 

* آماده سازی دستگاه پرینتر برای سرویس آن

در بخش دوم از سرویس پرینتر fargo hdp 5000 باید به سراغ آماده سازی دستگاه چاپگر برای سرویس بروید. در این حالت شما باید خشاب کارت، فیلم چاپگر، و لمینت را از دستگاه خارج کنید و درب پرینتر را ببندید. برای سرویس دستگاه شما باید از کارت کلینر یا کارت تمیز کننده استفاده کنید. این کارت‌ها در حالت معمول دارای دو برچسب در دو طرف هستند که قبل از سرویس دستگاه باید آنها را جدا کنید. اگر از کارت مخصوص نوار مغناطیسی استفاده می‌کنید، نباید قسمت برچسب مگنت را جدا کنید.

 حالا می‌توانید کارت تمیز کننده را در محفظه ورودی دستگاه قرار دهید که محل قرارگیری کارت پی وی سی خام است. در بند قبل تا مرحله Clean رفتیم.  حالا در اینجا بعد از قرار دادن کارت می‌توانید دکمه Ok را بزنید و اجازه دهید که کارت وارد دستگاه شود. انجام دادن این مراحل باعث می‌شود که کارت تمام فرآیند سرویس پرینتر fargo hdp 5000را انجام دهد و در نهایت وارد قسمت خروجی دستگاه می‌شود. بعد از این کار هم می‌توانید خشاب کارت و فیلم و لمینت را مجدداً نصب کنید.

به خاطر داشته باشید که سطح کارت تمیز کننده یا کارت کلینر دارای یک ماده الکلی است که به خوبی می‌تواند بخش‌های مختلف دستگاه را به طور کامل تمیز کند. در ضمن شما باید بعد از اتمام کار اجازه دهید که تمامی رول‌ها به طور کامل خشک شوند و سپس از دستگاه برای چاپ کارت پی وی سی استفاده کنید.

* تمیز کردن هد پرینتر fargo hdp 5000

 برای تمیز کردن هد چاپگر فارگو ۵۰۰۰ یک قلم مخصوص تحت عنوان سواب (Swab) به شما داده می‌شود. این قلم دارای یک ماده الکلی مخصوص است که خیلی راحت سطح هد دستگاه تمیز می‌کند و بلافاصله خشک می‌شود. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. از قبل مطمئن باشید که کلید برق دستگاه را قطع کرده و دستگاه از مدار خارج است

2. درپوش مخصوص هد چاپگر را باز کنید

3. جلویی دستگاه را باز کنید و ریبون و فیلم آن را از داخل دستگاه خارج کنید

4. در قسمت نوک قلم مخصوص، یک بخش ویژه وجود دارد که شما باید با شکستن آن از الکل استفاده کنید.

5. ماده الکلی را با دقت از چپ به سمت راست بکشید تا عملیات تمیز کردن هد به پایان برسد.

6. با توجه به اینکه این ماده الکلی است، خیلی زود خشک می‌شود و شما می‌توانید مجدداً از پرینتر استفاده کنید. 

به خاطر داشته باشید که پرینتر فارگو ۵۰۰۰ از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم بهره می‌برد و به همین دلیل در آن ما با قسمت‌هایی مانند فیلم چاپ مواجه هستیم. این ممکن است سرویس پرینتر fargo hdp 5000 را برای ما سخت کند. اما اگر مراحل تمیز کردن دستگاه را به طور کامل انجام دهید، مطمئن باشید که کیفیت کار دستگاه برای بلندمدت حفظ خواهد شد. معمولاً شرکتهای فروشنده در مورد زمان سرویس و نگهداری دستگاه به شما زمان بندی خاصی می‌دهند. اما به طور کلی سعی کنید که سرویس این دستگاه‌ها را بعد از هر سه هزار بار چاپ انجام دهید و از مواد مصرفی با کیفیت برای آنها استفاده کنید.

 ما هم در گروه فرزان کارت آسیا در کنار شما هستیم و خدمات تعمیر و نگهداریپرینتر fargo hdp 5000پرینتر fargo hdp 5000 پرینتر fargo hdp 5000را انجام می‌دهیم. اگر در این مورد نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید