لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی

اگر در انتخاب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی مانده‌اید و با اصول اولیه انتخاب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی آشنایی ندارید، این مطلب را از دست ندهید.

انتخاب و خرید لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی تا حدود زیادی به خصوصیات ذاتی و مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد. به عنوان نکته ابتدایی، زمانی که یک لباس می‌خرید، دستورالعمل شست و شو و نگهداری آن همراه آن به شما داده می‌شود و شما سعی می‌کنید که تمامی این موارد را برای خرید خود انجام دهیم.

همه ما می دانیم که کارت‌های شناسائی یا از جنس پی وی سی و پلاستیک هستند یا با استفاده از مقوا ساخته می‌شوند. سایر موارد و تجهیزات استفاده شده در آنها به این مواد اولیه به کار رفته بستگی دارد. نحوه استفاده از کارت شناسایی هم تحت تأثیر مواد اولیه استفاده شده در قرار دارد.

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که نحوه استفاده از لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی به چه صورت است و اصولاً چه تجهیزاتی برای آنها وجود دارد.

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی اصول اولیه در انتخاب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی

فرض بگیرید که شما به عنوان صاحب یک شرکت یا به عنوان برگزار کننده یک سمینار به دنبال انتخاب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی هستید تا از این طریق طول عمر کارت را بالا ببرید. اصول نگهداری کارت شناسایی برای سهولت در استفاده از کارت و جلوگیری از شکستن کارت و پاک شدن اطلاعات آن است. پس با این تفاسیر ما هم به خود کارت و هم به اطلاعات کارت نیاز داریم و همزمان از لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی هم می‌خواهیم استفاده کنیم. از اصول اولیه در انتخاب این لوازم شامل موارد زیر می‌شود:

این لوازم باید استفاده از کارت را برای ما راحت کنند؛

این لوازم باید طول عمر کارت را بالا ببرند؛

این لوازم باید از تأثیر عوامل محیطی مانند نور خورشید و گرد و خاک بر روی کارت جلوگیری کنند؛

این لوازم نباید مانع استفاده از خصوصیات مغناطیسی و الکترومغناطیسی کارت شوند؛

این لوازم نباید بر خصوصیات امنیتی کارت تأثیر منفی داشته باشند؛

استفاده از این لوازم برای دارنده کارت باید راحت باشد؛

امکان استفاده از این لوازم در شرایط شغلی و حرفه‌ای مختلف وجود داشته باشد.

با توجه به اصولی که در انتخاب لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی ذکر شد، باید چند نکته را به خاطر داشته باشید که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

گیره نگه دارنده کارت شناسایی

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی تا جایی که می‌توانید کارت را استفاده نکنید!

 شاید انتخاب این تیتر با اصول و فلسفه کارت‌های شناسائی متفاوت باشد. طبیعتاً این کارت‌ها برای معرفی فرد هستند و فرد نیاز دارد که آن‌ها را نشان دهد. اگر باانواع مختلف کارت pvcانواع مختلف کارت pvc انواع مختلف کارت pvcآشنایی داشته باشید متوجه هستید که برخی از آنها بدون نیاز به نشان دادن کارت هم عمل می‌کنند. البته برای دسته بندی کارت‌های شناسایی از موارد زیر استفاده می‌کنیم:

چاپ کارت کارت‌های مقوایی: این کارت‌ها صرفاً برای احراز هویت فیزیکی استفاده می‌شوند و از پوشش لمینت برای بالابردن طول عمر آنها استفاده می‌شود. کارت‌های مقوایی باید نشان داده شود و معمولاً سطح امنیت بالایی ندارند.

چاپ کارت کارت pvcساده: این کارتها از جنس پی وی سی و پلاستیک ساخته می‌شوند و مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی و شرایط نامناسب دارد. کارت‌های پی وی سی ساده خصوصیات مغناطیسی یا دیجیتالی خاصی ندارند و از آنها برای احراز هویت فیزیکی استفاده می‌شود. پوشش لمینت از پاک شدن اطلاعات کارت جلوگیری می‌کند.

چاپ کارت کارت pvcهوشمند: کارت مایفر 1k و کارت نوار مغناطیسی از جمله این کارت‌های هوشمند هستند که بدنه آن‌ها از جنس pvc بوده و در کارت از خصوصیات مغناطیسی و دیجیتالی استفاده می‌شود. این کارت‌ها قابلیت استفاده برای کاربردهای غیر تماسی را دارند در برخی موارد می‌توان آنها را بدون نشان دادن استفاده کرد. در اینجا می‌توانید از کارت استفاده نکنید!

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی گردن آویز کارت شناسایی؛ مخصوص سمینارها و گردهمایی‌های شلوغ

به این دلیل گردن آویز را به عنوان اولین گزینه لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی معرفی کردیم که یک گزینه بسیار ارزان محسوب می‌شود و در سمینارها و گردهمایی‌های شلوغ کاربرد دارد. گردن آویز از این جهت گزینه خوبی محسوب می‌شود که فرد می‌تواند فعالیت‌های مختلفی داشته باشد و همزمان امکان شناسایی و احراز هویت خود را نیز داشته باشد. البته گردن آویز کارت شناسائی مدل‌های مختلفی دارند.

برخی از آنها دارای یک قسمت جاکارتی استاندارد بوده که کارت در یک محفظه پلاستیکی یا جاکارتی شیشه‌ای قرار می‌گیرد و حفاظت کاملی از آنها انجام می‌دهد.

برخی دیگر دارای یک گیره هستند که به صورت قفل کارت شناسایی را نگهداری می‌کند و مانع از افتادن آن می‌شود. این گیره‌ها شامل گیره کارت استیل، گیره کارت آهنربایی، گیره کارت پلاستیکی و گیره کارت فلزی می‌شوند.

دسته سوم گردن آویزهایی هستند که برای کارت‌های شناسایی فانتزی استفاده می‌شوند و برای آنها اندازه یا شکل استاندارد وجود ندارد. گردن آویزها ممکن است به شکل بند آویز هم طراحی شوند که به عنوان بند کارت شناسایی شناخته می‌شوند.

گردن آویز کارت شناسایی

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی جاکارتی؛ محبوب و مطمئن

بدون شک محبوب‌ترین لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی استفاده از جا کارتی یا همان کارت هولدر است. دلیل محبوبیت جاکارتی این است که کارت را به طور کامل پوشش می‌دهد و یک فضای مستقل نسبت به سایر مدارک و اسناد در اختیار ما قرار می‌دهد. این جا کارتی‌ها از تأثیر محیط بر روی کارت جلوگیری می‌کند و امکان استفاده از خصوصیات و ویژگی‌های دیجیتالی آن را نیز به ما می‌دهد.

جاکارتی ها چند دسته متفاوت قرار می‌گیرند که مهم‌ترین فاکتور در دسته بندی آن‌ها مواد اولیه به کار رفته برای ساخت جا کارتی است. جاکارتی شیشه‌ای، جاکارتی شفاف شیشه‌ای، جاکارتی با گیره و جا کارتی ژله‌ای مدلهای مختلف این دسته از جاکارتی ها هستند.

اصولاً جاکارتی های شیشه‌ای به دلیل عدم تأثیر بر روی چاپ روی کارت بهترین گزینه به شمار می‌روند. اما جاکارتی های ژله‌ای و جاکارتی های طلقی به دلیل تأثیر شرایط محیطی و واکنش آنها با سطح کارت پی وی سی باعث تأثیر منفی بر روی کارت شناسایی و چاپ آن شده و در نتیجه نوشته روی کارت پاک می‌شود.

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی کیف مدارک؛ مخصوص افراد پرمشغله

گزینه سوم استفاده از کیف مدارک است که معمولاً همه ما به آن علاقه داریم. کیف مدارک یک فضای استاندارد و از پیش تعیین شده در اختیار ما قرار می‌دهد که در کنار آن می‌توانیم از سایر مدارک هم استفاده کنیم. قرار گرفتن چند کارت در کنار یک دیگر ممکن است جالب و مناسب به نظر برسد، اما در برخی موارد استفاده همزمان از این کارت‌ها و احتمال تداخل آنها به هنگام پردازش‌های الکترومغناطیسی ممکن است چالش برانگیز باشد.

 البته برای کسانی که مشغله زیادی دارند و امکان استفاده از چند کیف و لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی را ندارند، استفاده از کیف مدارک گزینه مناسبی محسوب می‌شود. رعایت نکات ایمنی در نگهداری از کارت و همچنین جلوگیری از هم پوشانی احتمالی بین اطلاعات کارت‌های مختلف به هنگام استفاده از آنها موارد مهمی در انتخاب کیف مدارک هستند.

کیف مدارک

لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی اهمیت چاپ کارت شناسایی در انتخاب متعلقات کارت شناسایی

 بدون شک استفاده از لوازم جانبی نگهداری کارت شناسایی در وهله اول برای محافظت از خود کارت و در گام دوم برای محافظت از نوشته روی کارت است. این موضوع باعث می‌شود که انتخاب لوازم جانبی با توجه به نوع چاپ صورت گیرد.

چاپ کارتدر چاپ برجسته از پوشش‌های استفاده می‌شود که با سطح برجسته آن برخورد چندانی نداشته باشد و برای آن مشکل ساز نشود.

چاپ کارتدر چاپ کارت شناسایی هوشمند از جاکارتی استفاده می‌شود که برای خصوصیات مغناطیسی آن مشکل ساز نشود.

چاپ کارتانتخاب اندازه جاکارتی باید با توجه به شکل و سایز کارت شناسایی انجام گیرد که به خودی خود تحت تأثیر فرایند چاپ است.

چاپ کارتدر چاپ کارت شناسایی تمام رنگی از پوشش‌هایی استفاده می‌شود که با رنگ‌های استفاده شده در کارت تداخل نداشته باشد.

چاپ کارتکارت‌های شناسایی دارای بارکد و هولوگرام از لحاظ استفاده از پوشش حساس هستند و باید انتخاب مناسبی برای آنها صورت گیرد.

چاپ کارتپوشش لمینت می‌تواند بخش مهمی از نقش حفاظتی جاکارتی را انجام دهد، اما در هر صورت جاکارتی برای نگهداری و عرضه کارت هم استفاده می‌شود.

در انتها توصیه می‌کند که حتماً از بخشچاپ کارتچاپ کارت چاپ کارتسایت فرزان کارت آسیا دیدن کنید و با خدمات مختلف و متنوع ما آشنا شوید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر استفاده کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید