کارت تخفیف گروهی

کارت تخفیف گروهی

کارت تخفیف گروهی به عنوان یک بازی برد برد برای صاحب کسب و کار و خریداران محسوب می‌شود و شیوه‌های مختلفی برای استفاده از کارت تخفیف گروهی وجود دارد.

اگر با گروه فرزان کارت آسیا برای چاپ کارت تخفیف تماس بگیرید، هرچه تعداد سفارش شما بیشتر باشد، تخفیف بیشتری در هزینه چاپ نصیب شما می‌شود و این خود نوعی از تعریف کارت تخفیف گروهی است. سابقه استفاده از اصطلاح تخفیف گروهی در ایران چندان زیاد نیست و بررسی‌های گوگل نشان می‌دهد که در ماه مارس سال ۲۰۱۱ این اصطلاح در گوگل جستجو شده است. از این تاریخ به بعد سایت‌های تخفیفی شروع به کار کردند و در حال حاضر نمونه‌های مختلفی از آنها در فضای اینترنت وجود دارد.

 اما در این مطلب بحث ما کارت تخفیف گروهی است و می‌خواهیم این موضوع را به طور کلی و از پایه تا نقطه نهایی آن بررسی کنیم.

 تخفیف گروهیتخفیف گروهی چیست؟

تخفیف گروهی یا Group discounts اصطلاحی است که از سال ۲۰۰۴ در کشور آمریکا به کار گرفته شد و در جریان آن تخفیف شامل گروهی از افراد می‌شود. این تخفیف تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد و هر فرد یا هر مجموعه باید آمار خرید خود را به یک سطح مشخص شده برساند. آمار خرید افراد به هر سطحی که برسد، در ازای آن مقدار مشخصی تخفیف می‌گیرد. این قابلیت برای شرکت‌ها و خانواده‌ها که به صورت گروهی خرید می‌کنند فوق العاده مناسب است.

 تخفیف گروهیکارت تخفیف گروهی چیست؟

 کارت تخفیف گروهی همانکارت تخفیفکارت تخفیفکارت تخفیفمعمولی است که برای گروهی از افراد و کارکنان یک شرکت یا اعضای خانواده صادر می‌شود و آنها به صورت گروهی از تخفیف یک شرکت بهره می‌برند. به عنوان مثال، شما به عنوان خانواده باید سطح خرید مشخصی داشته باشید تا بتوانید به اندازه مثلاً ۴۰ درصد یا ۸۰ درصد از هزینه پول استخر را تخفیف بگیرید. این کارت‌ها استفاده از تخفیف گروهی را بسیار ساده می‌کنند و شرکت‌ها استقبال بیشتری از این کارت‌ها دارند.

به طور کلی کارت تخفیف گروهی می‌تواند ابزاری کارآمد برای سازمانها و خانواده‌های پرجمعیت باشد که هم در رساندن خدمات رفاهی به اعضا و افراد مختلف مؤثر است و هم باعث رونق کسب و کار می‌شود. اصولاً شرکتهایی که از کارت‌های تخفیف گروهی استفاده می‌کنند، شانس بیشتری برای کاهش هزینه تبلیغات جانبی خود دارند و آمار فروش آنها بالاست.

کارت تخفیف گروهی

 تخفیف گروهیمزایای کارت تخفیف گروهی

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید از کارت تخفیف گروهی استفاده کنیم؟ اصولاً استفاده از این روش تخفیفی هم برای صاحبین کسب و کار و هم برای مشتریان با منفعت همراه است. برخی از مزایای کارت تخفیف گروهی عبارت است از:

 کارت تخفیفبالا رفتن آمار فروش شرکتها؛

 کارت تخفیفکاهش هزینه‌های سایر روش‌های تبلیغاتی و تمرکز بر روی استفاده از کارت تخفیف؛

 کارت تخفیفانجام تبلیغات به صورت متمرکز بر اساس محصول و خدمات؛

 کارت تخفیفامکان ارتباط بیشتر با مشتریان و به دست آوردن مرکز داده؛

 کارت تخفیفامکان به دست آوردن تخفیف بیشتر در ازای خرید بیشتر برای مشتریان؛

 کارت تخفیفامکان پس انداز هزینه‌های جاری و تأمین کالا به صورت یکجا و در یک زمان؛

 کارت تخفیفکاهش هزینه‌های حمل و نقل و جا به جایی برای خرید چند محصول؛

 کارت تخفیفحفظ مشتریان موجود و تمرکز بر روی به دست آوردن مشتریان بالقوه.

 یکی از مواردی که در بندهای بالا به آن اشاره نشد، مسئله خدمت رسانی به اعضای یک شرکت یا سازمان است. در واقع مدیر شرکتها یا سازمانها با فراهم آوردن امکان استفاده از کارت تخفیف گروهی این شانس را به کارکنان خود می‌دهند که به صورت همزمان از این کارت استفاده کنند و آمار خرید بالایی به ثبت برسانند. این یعنی رضایت بیشتر در کارکنان و به دست آوردن تخفیف بیشتر در خرید محصول و خدمات رفاهی.

 تخفیف گروهیمعایب کارت تخفیف گروهی

 طبیعتا استفاده از تخفیف گروهی همانند هر روش دیگری با معایبی همراه است. البته اجرای این روش مطابق با اصول تعریف شده و بر مبنای اعتماد سازی، از ایجاد ایراد و معایب برای این روش جلوگیری می‌کند. از جمله معایب کارت تخفیف گروهی به دو مورد می‌توان اشاره کرد:

 کارت تخفیفبالا بودن تعداد سایت‌های تخفیف گروهی که امکان تشخیص اعتبار آنها را سخت می‌کند؛

 کارت تخفیفسوق دادن مشتریان به مصرف‌گرایی که ممکن است روند کنترل بر اموال و دارایی آنها را سخت کند.

البته این معایب و ایرادات را نمی‌توان به عنوان منشأ اصلی کارت‌های تخفیف گروهی دانست، اما در هر صورت ابزاری در اختیار خانواده‌ها و اعضای یک شرکت هستند که ممکن است روند خرید محصولات آنها را تحت تأثیر قرار دهد.

تخفیف گروهی

 تخفیف گروهیچرا کارت تخفیف گروهی نوعی بازی برد - برد است؟

پاسخ به این سؤال را با توجه به آمارهای Google Trend می‌دهیم. این آمارها نشان می‌دهد که استفاده از اصطلاح تخفیف گروهی به سال ۲۰۱۱ در ایران برمی‌گردد و در سال ۲۰۱۴ به اوج خود می‌رسد. این وضعیت نشان می‌دهد که هم خانواده‌ها و سازمان‌ها به فکر استفاده از کارت تخفیف گروهی هستند و هم شرکت‌های فروشنده و ارائه دهنده خدمات از این ابزار استفاده می‌کنند.

حالا به سؤال پاسخ می‌دهیم. وقتی که شما به عنوان صاحب فروشگاه یا صاحب یک استخر یا هتل از کارت تخفیف استفاده می‌کنید، این فرصت را به مشتریان خود می‌دهید که از خدمات شما با قیمت ارزان‌تری استفاده کنند. بنابراین آنها در جریان سفر یا در جریان خرید خود سعی می‌کنند آمار خرید بیشتری ثبت کنند تا از این طریق شامل تخفیف بیشتری شود. این تعادل و تعامل باعث بالا رفتن آمار فروش شرکت‌ها و سازمان‌های ارائه دهنده خدمات می‌شود و از طرف دیگر خانواده‌ها می‌توانند بخش مهمی از هزینه‌های ماهانه و سالیانه خود را پس انداز کنند.

 تخفیف گروهیالزامات استفاده از کارت تخفیف برای کسب و کار

اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار تصمیم به استفاده از کارت تخفیف گروهی گرفته‌اید باید ابزارهای لازم را برای استفاده از این شیوه به کار ببرید. به طور کلی این سیستم نیاز به چند ابزار دارد:

 کارت تخفیفنرم افزار باشگاه مشتریان:این سیستم به شما کمک می‌کند که اطلاعات مشتریان و اطلاعات خرید آنها را به صورت لحظه‌ای ثبت کنید و آمار خرید آنها را برای ارائه تخفیف داشته باشید. با مراجعه به بخش کارت تخفیفنرم افزار باشگاه مشتریان  کارت تخفیفمی‌توانید اطلاعات بیشتری از این بخش به دست بیاورید.

 کارت تخفیفکارت هوشمند:معمولاً از کارت مایفر 1K و کارت نوار مغناطیسی به عنوان کارت تخفیف استفاده می‌شود. این کارت‌ها قابلیت حمل اطلاعات به صورت رمزگذاری شده را دارند می‌توان چند بار اطلاعات آنها را پاکسازی و مجدداً بارگذاری کرد. از بخش کارت تخفیفکارت pvc  کارت تخفیفمی‌توانید انواع مختلف این کارت‌ها را ببینید.

 کارت تخفیفدستگاه کارت خوان: این دستگاه‌ها قابلیت خواندن اطلاعات کارت‌های هوشمند یا همان کارت‌های تخفیف گروهی را دارند و شما به عنوان صاحب شرکت می‌توانید آنرا در ورودی فروشگاه یا در سایر قسمتها قرار دهید تا مشتریان اطلاعات کارت خود را در آن ثبت کند. بخش کارت تخفیفکارتخوان مایفر 13/56 کارت تخفیفاطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نرم افزار باشگاه مشتریان

 تخفیف گروهیچاپ کارت تخفیف گروهی

 یکی از الزامات استفاده از کارت تخفیف گروهی برای کسب و کار این است که کارت‌ها را در قالب‌های مختلف چاپ کنید. اصولاً در این مرحله شما دو مسیر جداگانه در اختیار دارید. اگر تعداد کارت مورد نظر شما کم باشد، توصیه ما این است که سفارش چاپ کارت تخفیف را به شرکت‌های فعال در این حوزه مانند گروه فرزان کارت آسیا واگذار کنید.

 اما اگر می‌خواهید چاپ کارت تخفیف را با تعداد بالا یعنی بالاتر از دو هزار عدد کارت انجام دهید، پیشنهاد ما این است که به فکر خرید پرینتر کارت pvc باشید که هم قدرت مانور بیشتری به شما می‌دهد و هم می‌توانید برنامه ریزی‌های متفاوتی برای برنامه تبلیغاتی خود داشته باشید. معمولاً پرینتر رومیزی هایتی CS200 برای چاپ در تعداد کم و پرینتر فارگو ۵۰۰۰ برای چاپ در تعداد بالا مناسب است. البته از بخش کارت تخفیفپرینتر کارت پی وی سی کارت تخفیفمی‌توانید نمونه‌های مختلفی از این چاپگرها را ببینید.
پرینتر چاپ کارت

 تخفیف گروهیپیشنهاد  فرزان کارت آسیا برای استفاده از کارت تخفیف گروهی برای کارکنان

 در مطالب قبلی به نحوه تبدیل کردن کارت شناسایی به کارت تخفیف پرداختیم و نشان دادیم که چگونه می‌توان از این ظرفیت برای راضی نگه داشتن کارکنان استفاده کرد. چاپ کارت شناسایی می‌تواند بر روی کارت‌های هوشمند انجام گیرد و از توانایی آنها برای انجام کارهای پیچیده‌تر هم استفاده کرد. در این حالت شما به عنوان مدیر کسب و کار، اقدام به چاپ کارت شناسایی و چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت‌های هوشمند مانند کارت مایفر 1k و کارت دسفایر می‌کنید. در نتیجه کارکنان می‌توانند از کارت شناسایی خود به عنوان کارت تخفیف هم بهره ببرند و این موجب رضایت آن‌ها می‌شود.

اصولاً فراهم آوردن خدمات رفاهی کارکنان در شرکت‌ها بسیار مهم است. ارائه دادن این خدمات رفاهی نیاز به یک سیستم هوشمند دارد که در نهایت امکان استفاده از کارت تخفیف گروهی را فراهم می‌کند. بنابراین استفاده از کارت هوشمند و تبدیل کردن کارت شناسایی و کارت تخفیف این امکان را به شما می‌دهد.

به عنوان جمع بندی این مطلب به خاطر داشته باشید که بهره بردن از کارت تخفیف گروهی هم برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و هم برای افراد خریدار با امتیازهایی همراه است. البته نحوه استفاده از این کارت‌ها و درگیر کردن شرکت‌های بیشتر در فرایند تخفیف می‌تواند با امتیاز بیشتری برای شما همراه باشد. در نهایت می‌توانید از شماره‌های درج شده در بنر زیر برای تماس با کارشناسان فرزان کارت آسیا و سفارش چاپ کارت تخفیف استفاده کنید.

مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید