کاربرد کارت هوشمند در پرونده الکترونیک بیماران

کاربرد کارت هوشمند در پرونده الکترونیک بیماران

کارت هوشمند سلامت به عنوان یکی از ابزارهای پرونده الکترونیکی شناخته می‌شود که امکان چاپ آن به عنوان پرونده پزشکی بیماران وجود دارد.

تقریباً در اواخر سال ۹۰ بود که دولت استفاده از کارت هوشمند به عنوان پرونده الکترونیک بیماران پیشنهاد داد. با وجود این که این پیشنهاد جالب و کارآمد به نظر می‌رسید اما چندان از نظر پزشکان و بیماران مهم تلقی نشد. اما فعالیت ما در فرزان کارت آسیا در رابطه با کارت‌های هوشمند مانندکارت مایفر  کارت مایفر کارت مایفر و دسفایر است و از ظرفیت آنها اطلاعات کامل داریم.

به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم که کاربرد کارت هوشمند به عنوان پرونده الکترونیک بیماران را بررسی کنیم و کم و کیف آن را بسنجیم.

*اهمیت پرونده پزشکی

پرونده پزشکی یک پرونده معمولی است که سابقه بیمار نزد پزشک را نشان می‌دهد. مثلاً وقتی که شما به یک کلینیک پزشکی یا به یک کلینیک دندانپزشکی می‌روید، در همان ابتدا یک پرونده برای شما تشکیل می‌شود و مراحل درمان شما در آن ثبت می‌شود. یک پرونده پزشکی نشان می‌دهد که:

چه زمانی به کلینیک رفته‌اید و درمان شما شروع شده است

در هر مرحله درمان چه پیشرفتی داشته‌اید و گام بعدی شما چه چیزی است

داروهای مصرفی شما چه چیزی بوده و چه تاثیری روی شما داشتند

نحوه پرداخت هزینه درمان شما به چه صورت بوده و چه مقدار از آن باقی مانده

به طور کلیسابقه پزشکی شما در کلینیک پزشکی  سابقه پزشکی شما در کلینیک پزشکی سابقه پزشکی شما در کلینیک پزشکییا کلینیک دندانپزشکی در این پرونده آورده می‌شود

پرونده پزشکی

*چرا پرونده الکترونیک

سوالی که اینجا وجود دارد این است که چرا باید به سراغ پرونده الکترونیکی بریم؟ این پرونده چه مزیتی برای ما دارد؟ و چرا دکترها از آن باید استقبال کنند؟

پرونده الکترونیکی به شکلی است که شما در هر لحظه می‌توانید اطلاعات بیمار را به صورت آنلاین و بدون هیچ مشکلی دریافت کنید. احتمال از بین رفتن اطلاعات پرونده‌های الکترونیکی بسیار کم است و شرایط نگهداری آنها آسان است. ضمن اینکه این اطلاعات به صورت دسته بندی شده روی این پرونده‌ها قرار می‌گیرند و دسترسی به آنها بسیار آسان است.

پرونده الکترونیکی

*کارت هوشمند و پرونده الکترونیک بیماران

مطالب زیادی در مورد کارت هوشمند و کارت مایفر روی وبلاگ خود داریم که می‌توانید آنها را مطالعه کنید. این کارت‌ها ظرفیت جالبی دارند که مهمترین آنها امکان ذخیره سازی اطلاعات و ویرایش اطلاعات روی آنهاست. ضمن اینکه می‌توان یک دستگاه ریدر مایفر برای آنها در نظر گرفت که همه این اطلاعات را دریافت کرده و امکان تغییر آنها را فراهم می‌آورد.

 حالا ما می‌توانیم اطلاعات پرونده الکترونیک بیماران را همانند هر نوعکارت مایفر  اطلاعات امنیتی دیگری روی این کارت‌ها ذخیره کنیم کارت مایفرو در شرایط مختلف از آنها استفاده کنیم. این ویژگی هم برای پزشکان در دسترسی اطلاعات و امن نگهداشتن آن‌ها مهم است و هم به بیماران کمک می‌کند تا بهتر اطلاعات خود را در اختیار پزشکان قرار دهند.
کارت هوشمند

*مزیت کارت هوشمند سلامت

وقتی که به یک کارت هوشمند کارت هوشمند  کارت هوشمند به عنوان پرونده الکترونیکی بیماران نگاه می‌کنیم چند مزیت جالب برای آنها وجود دارد:

دسترسی آسان به شرایط درمانی و سابقه پزشکی بیمار

حفظ اطلاعات به صورت طبقه بندی شده و دسته بندی شده

سرعت بالا در دسترسی به اطلاعات و تغییر آن‌ها

امکان قرار دادن بیماران در گروه‌های مختلف برای پیشنهاد راهکارهای درمانی

سرعت بالا در ویزیت بیماران و وقت دهی به آنها

نظم بیشتر در کنترل بیماران و امکان رزرو به صورت آنلاین و اینترنتی

*چرا پزشکان از کارت هوشمند استفاده کنند؟

شما به عنوان یک پزشک یا به عنوان یک کلینیک دندان پزشکی و کلینیک زیبایی از کارت هوشمند چه مزیتی می‌توانید بگیرید:

خیلی راحت بیماران خود را شناسایی می‌کنید و کنترل آنها ساده‌تر است

به نوعی از کارت به عنوان بخشی از باشگاه مشتریان خود استفاده می‌کنید

به شکل بهتری با بیماران در ارتباط هستید و روند سلامت آنها را کنترل می‌کنید

برای وقت دهی به بیماران و رزرو وقت مشکل خاصی ندارید

اطلاعات بیماران را به صورت لحظه‌ای در اختیار دارید و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید

امنیت اطلاعات بیماران شما بالاست و نگران از دست رفتن آنها نیستید.
کارت هوشمند سلامت

*انتخاب نوع کارت

برای ساخت کارت هوشمند به عنوان پرونده الکترونیک بیماران باید یک کارت متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. کارت‌های هوشمند مدل‌های مختلفی دارند که در مطالب قبلی انواع کارت مایفر را معرفی کردیم. بهترین پیشنهاد برای این کارت‌ها، استفاده از کارت مایفر است که با ظرفیت ۱ کیلو بایت و ۴ کیلو بایت به کار گرفته می‌شوند. حالا شما با توجه به شرایط بیماران و شرایط کلینیک خود می‌توانید یکی از این دو مورد را انتخاب کنید.
کارت مایفر

*چاپ کارت هوشمند سلامت

اصولاًکارت هوشمندبرای چاپ کارت هوشمند کارت هوشمنددو گزینه در اختیار دارید که یکی از آنها چاپ افست و دیگری چاپ دیجیتال است. چاپ افست برای حالتی مناسب است که شما نیاز به تعداد چاپ بالا داشته باشید و اطلاعات کارت به مرور زمان تغییر نکند. از آن جایی که اطلاعات چاپ شده روی سطح این کارت‌ها ثابت است معمولاً چاپ افست گزینه اقتصادی و مقرون به صرفه است که سفارش چاپ باید به صورت ضریب ۱۰۰۰ باشد.

روش چاپ دیجیتال برای حالتی مناسب است که تعداد کارت مورد نیاز کم باشد و یا اطلاعات آن‌ها دائماً در حال تغییر باشد. برای چاپ دیجیتال شما می‌توانیدپرینتر چاپ کارت pvc فارگو ۵۰۰۰پرینتر چاپ کارت pvc فارگو ۵۰۰۰ پرینتر چاپ کارت pvc فارگو ۵۰۰۰را به عنوان یک دستگاه چاپ بزرگ و با قابلیت چاپ غیر مستقیم را انتخاب کنید یا به سراغ پرینتر چاپ کارت pvc هایتی cs۲۰۰ بروید که یک دستگاه کوچک و رومیزی است.
پرینتر فارگو

*ماندگاری کارت به عنوان پرونده پزشکی بیماران

شما به عنوان یک پزشک ممکن است بیمارانی داشته باشید که برای ۱۰ تا ۱۵ سال به مطب یا کلینیک شما مراجعه کنند. بنابراین هر چه طول عمر کارت چاپ شده بالاتر باشد از لحاظ اقتصادی برای شما بهتر خواهد بود. بنابراین علاوه بر اینکه اطلاعات را روی کارت پی وی سی چاپ می‌کنید، می‌توانید از دستگاه لمینیتور دستگاه لمینیتور دستگاه لمینیتور برای لمینت کردن سطح کارت کمک بگیرید و طول عمر آن را بالا ببرید.

تمامی خدمات چاپ کارت در گروه فرزان کارت آسیا انجام می‌شود و ما می‌توانیم تمامی مراحل آماده سازی و چاپ کارت هوشمند به عنوان پرونده پزشکی بیماران را هم انجام دهیم. پس برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از تعرفه آماده سازی کارت با ما تماس بگیرید.


مشاوره و سفارشات

 


نظرات بینندگان

هنوز نظری ثبت نگردیده است. شما اولین نفری باشید که نظر می دهید

ضمن تشکر از شما، نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از تایید همکاران نظر شما قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام شما با مشکلی مواجه شده است، لطفا بعدا تلاش نمایید